Už viac ako mesiac mám závraty

gurbovic
12. júl 2020

Zdravím Žienky , prosim o radu .
Už vyše mesiaca mám závraty . Bola som aj hospitalizovaná na neurologii kde má tiež poslielali na všetky možné vyšetrenia .
Bolo mi povedané, že najskôr to bude z krčnej chrbtice keďže na ORL mi povedali že na vyšetrení mi nič nenašli . Ale mna aj tak cely čas boli ucho . Plus bolesť hlavy , zle videnie . Dali mi lieky , ktoré celkom zaberali no od včera noci ja už nedokážem sa ani sama postaviť .
Viete mi poradiť kde by som mala ešte zájsť ?

sylvia_123
12. júl 2020

@gurbovic Moze to byt stredne ucho, ja mavam obcas zavrate ktore pridu z nicoho nic, raz to je z krcnej a raz stredne ucho. Idem k obvodnej a ona mi da lieky a vzdy zatial trafila a do par dni to odislo. Nesla som k ziadnym inym dr na vystrenia. Viem ake je to neprijemne.

mogaa
12. júl 2020

@gurbovic ak máš problém sa sama postaviť - smer lekár - predpokladám že zase skončíš na neurologii keďže sa ti to zhoršilo.....ale ano závraty môžu byť aj z toho telieska v uchu ale tam zase nie je problém sa postaviť...ak máš problém sa aj sama postaviť tak je to neurologický problém

kp7333
12. júl 2020

@gurbovic Ak vylucili neurologicku pricinu treba ist este na ORL. Zavraty mozu byt aj z vnutorneho ucha. Vtedy zabera aj kinedryl. A magneziom nic nepokazis.

anjelik2019
12. júl 2020

@sylvia_123 ahoj, prosím ťa, môžeš napísať, aké lieky ti dala obvodná? Ja som už 2. mesiac na PN s niečím podobným a už som na nervy, lebo nič nepomáha. Beriem magnézium, guajacuran, voltaren, chodila som k fyzioterapeutovi, teraz na klasické masáže, obvodná mi urobila komplet preventivku, krv ok, štítna ok, ORL ok, termín k neurologičke mam až na koniec augusta, rada, by som už do práce a nie celé leto byť zatvorená doma. Mám závraty aj keď ležím na posteli, je to hnusný pocit a rada, by som sa už toho zbavila. Ďakujem za, akúkoľvek pomoc a radu.

sylvia_123
12. júl 2020

@anjelik2019 Ahoj. Mne predpisala obvodna dr . Betahistin Actavis a zvycajne zabera aj po 3 tyzdnoch, ale myslim, ze zabrali u mna aj do tyzdna cca. Len neviem teda, aku diagnozu mas stanovenu. Mne toto davala aj na stredne ucho aj na krcnu. A pri krcnej mi pichla aj nejaku injekciu. Ja ked mam zavraty tak mavam bud take ze akonahle otocim hlavu do nejakej zlej polohy vtedy sa spustia a toci ma az tak ze mi je na vracanie a potom este take, nesuvisia s tym do akej polohy dam hlavu, ale z nicoho nic prichadzaju cez den a este do toho mam aj uzkost a busi mi srdce, toci sa mi hlava. Mala som to v zivote asi 5x za posledne asi 3 roky; raz som chytila zavrate priamona dovolenke /dr.povedala; ze to mam z letu/

anjelik2019
12. júl 2020

@sylvia_123 ďakujem za odpoveď, no mne tiež busilo srdce, ráno som sa zobudila na to, že mi bije ako o život, a tiež zle na vracanie, ale nevracala som. Poslala ma na ORL, že či nie vnútorné ucho, z ORL mi odporučila neurológa a MR, tam mi dali termín až na koniec augusta, toľko nechcem byť PN, a do práce ma Dr. nechce pustiť, nakoľko chodím autom a šoférovať v takomto stave nie je sranda. Skôr si myslím,, že je to krčná, aj ma bolí od ramena,, cez krk, za uchom a do hlavy a ako si písala aj ty, blbý pohyb a hneď závrat 😓

sylvia_123
12. júl 2020

@anjelik2019 Zrejme to bude krcna, s tym do auta ani nesadaj, ja som to raz chytila v aute a skoro som sa vyburala na ceste... Drzat v jednej polohe hlavu nie je za volantom realne. Skus sa ovjednat k sukr. neurologovi kvoli rychlemu terminu /ja navstevujem len tych, lebo cakat nemienim tolke mesiace v mojom pripade/ alebo chod k obvodnej a ci ti nevie predpisat nieco ine. Pripadne sa jej opytaj na ten betahistin ci by to nebolo vhodne pre teba.

gurbovic
autor
12. júl 2020

@anjelik2019 ahoj mne dala Betahistin actavis to máš na predpis plus magnezium 😊 skús tie len vravím bolo mi celkom fajn no zas začali tie závraty

anjelik2019
12. júl 2020

Magnézium užívam, Dr. mi predpísala Magnosolv, a kúpila som si aj MagneB6. Teraz som trochu googlila a natrafila som na liek Vertigoheel, je to homeopatikum na liečbu zvratov,, tak rozmýšľam, že vyskúšam. Už som fakt zúfalá, nič nepomáha. 😓

gurbovic
autor
12. júl 2020

@anjelik2019 určite by som to skúsila na tvojom mieste . Plus keď ti môžem ešte poradiť ja som si kúpila ešte celitin to je výživový doplnok z ginko biloby . Pomáha to na urdziavanie rovnováhy a veľa iných no mne hlavne išlo o tu rovnováhu . Užíva sa to po dobu 4 mesiacov tak , že 3 týždne ich piješ a potom si dávaš týždeň pauzu .

dlady
3. júl 2023

@anjelik2019 ako ste od vtedy dopadli ja mam ten isty problem už 2 tyžden