O aký zdravotný problém ide, keď mávam závraty?

Zodpovedané
9. júl 2021

Dobrý deň,

pred tromi mesiacmi mi začali závraty pri určitej polohe hlavy. Začal sa mi kolobeh vyšetrení - neurológ, internista, ORL. Mám za sebou MR hlavy a aj CT hlavy s kontrastnou látkou, RTG krčnej chrbtice, odbery krvi u všeobecného lekára a aj ďalšie u internistu.

Brali mi krv v nemocnici počas hospitalizácie, keď som bola na CT. Zistili mi tetániu. Kým som tieto vyšetrenia absolvovala, tak závraty ustúpili. Nikto neprišiel na to, že čo mi ich spôsobilo.

Mám pocit, že sa zo mňa za tú dobu stal skôr psychiatrický pacient. Vyšetrenia prežívam zle a veľmi sa bojím všetkých vážnych diagnóz. Začína mi vychádzať, že problém môže tkvieť v krčnej chrbtici, keďže mám sedavé zamestnanie. Zároveň som zrejme už veľmi precitilivená.

Zo dňa na deň sa mi závrate znova objavili a mám pocit, že ma pobolieva ako keby celé telo, kosti, svaly. Ako keby mi všetko v tele rezonovalo.

Čo by ste mi odporučili ešte dovyšetrovať?

Môžem vylúčiť nejakú vážnu chorobu?

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím si, že ste absolvovali potrebné vyšetrenia. Veľa pacientov má závraty bez nájdenia zrejmej príčiny, ide o idiopatické závraty.

Vo Vašom prípade by som odporučila navštíviť fyzioterapeuta, ktorý bude s Vami cvičiť, pomôže Vám s problémom s krčnou chrbticou a tým by mohlo nastať aj zmiernenie Vašich ťažkostí.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková