Závraty v ľahu

evak10_
17. dec 2022

Ahojte. Chcela by som sa spýtať ci mate skúsenosti so zavratmi napríklad v ľahu. Pochopila som všetky možné vyšetrenia vrátane MRI a psychiatrického vyšetrenia a bola mi diagnostikovana tetanus a zúžený kanál v krčnej chrbtici.
Bola som aj u chiropraktika a povedal ze zavraty mam z krčnej chrbtice keď sa mi pri určitej polohenedokrvuju nervy.
Prosím mate s tým niekto skúsenosti? Som už bezradna lebo mi nikto nevie pomôcť

stellarstar
17. dec 2022

@evak10_ u ORL si bola?

pokemonkaa
17. dec 2022

zavraty mozu byt aj zo stredneho ucha a tiez pri zniceni krcnych stavcov. Na ORL dokazu nasadit lieky na tieto zavraty, taktiez aj na neurologii.

evak10_
autor
17. dec 2022

@stellarstar ahoj. U ORL som zatiaľ nebola ale u neurológia aj kardiológia ano, dokonca aj MRi aj ostatné vyšetrenia som mala v poriadku a na orl idem až vo februári

stellarstar
17. dec 2022

@evak10_ skus zatiaľ ginkgo, na závraty je dobrý betahistin actavis len neviem či bez rcptu dostať resp či ti obvodný predpíše. Môj otec to užíva a jemu to pomáha

apolka77
17. dec 2022

Tie zavrate máš iba v ľahu? Keď sa otočis na jednu či druhú stranu?
Ja som mala pri zmene polohy a bolo mi aj zle od žalúdka. Problém bol vo vnútornom uchu. Sú NATO cvičenia, veľmi mi pomohli. Vieš po anglicky?
Na YT je o tom plno videí a vysvetlení čo sa deje. A následne cvičenia ako dostať preč krištáľik z vnútorného ucha ktory uviazol v kanáliku a spôsobuje zavrate.

janka_266
17. dec 2022

@evak10_ Vertigo? Ja mávam niekedy take závraty, keď mi ofukne krčnú, ako rýchla pomoc torecan a potom aspoň týždeň dorsiflex 🤷‍♀️

lukbe
17. dec 2022

@evak10_ už som to tu komusi posielala,ja som to mala z krčnej chrbtice,tiež viac pri ležaní, dávala som si vyššie vankúš,teda aspoň 2 vankúše a treba sa opatrne otáčať na posteli. Pomohli mi tieto cviky https://jaknavertigo.cz/ke-stazeni/rehabilitacn...

gabesz1
11. mar 2024

@evak10_ Tak nie si sama s tým problémom! Je to hrozné, preštudovala som všetko, ale pomoci niet!!!!! Nič, nič nezaberá! A teraz sa k tomu pridružil aj zvýšený krvný tlak! Tak je to na zbláznenie! Kam treba ísť, aby človek natrafil na pomoc a na vyliečenie??? Prosím Vás, môže niekto pomôcť. Ako a kto zisťuje to prekrvenie ..........