Užívali ste v poslednej dobe Medocipirin - Ciprofloxacín?

zoja1804
24. aug 2022

Ahojte, zhrniem v skratke. V zmysle nedávnej diskusie by som sa chcela opýtať niekoho, kto užíval v poslednej dobe tento liek. Tiež som ho brala pred 2 týždňami a v 1 nohe mám celkovú slabosť, predovšetkým mi v nej mravčí celkom dosť, plus akoby svalový zášklb sem tam. Keď som počas liečby volala urológovi hovoril nech doberiem, kvôli tažkej uroinfekcii. Keďže som mala ťažkosti 2 týždne obvodná ma poslala k ortopédovi, ten povedal, že nevie, či vedľajší účinok môže stále pretrvávať. Z ortop. hľadiska som však ok, už pol roka ma však trápi chrbát a neviem či je to náhoda, alebo to bude liekom alebo ATB. Zároveň cca mes užívam anopyrin, z toho by to vraj nemalo byť.

Moja otázka: Mali ste podobný problém pri užívaní/ po dobratí?

Ďakujem za info ☺️🙂

drake122
24. aug 2022

Nie, to nesúvisí s ciprofloxacínom. Daj si magnézium denne pár dní a počkaj, či sa to zlepší, alebo prejde.

zoja1804
autor
24. aug 2022

@drake122 dávam si týždeň a nič, páli mi v nej a mravčí ale zaroven citim aj stred chrbta bolestivy

drake122
24. aug 2022

@zoja1804 V tom prípade nech Ťa vyšetrí neurológ , najmä ak má to mravenčenie nejakú stálu oblasť výskytu na končatine, napr. keď vždy cítiš len vonkajšiu alebo zadnú stranu stehna a podobne.

taktotedanie
24. aug 2022

Aspon CT chrbtice od neurologa, moze vam platnicka tlacit na nerv
Typicke prejavy ( brnenie, mravcenie, bolest, zhorsena chodza, aj nocne bolesti )

tribaby
24. aug 2022

Dobrala som pred tromi dňami, užívala som 10 dní, absolútne žiadne vedľajšie účinky.

zoja1804
autor
24. aug 2022

@drake122 vysetril ma na pohotovosti, a skonstatoval ze si nemysli ze ide o korenove drazdenie a problemy s platnickami ale o silnu hrudnikovu blokadu a slaby svalovy korzet…ale zase obvodak trvdi ze to bude platnicka

zoja1804
autor
24. aug 2022

@taktotedanie presne to mam, nocne bolesti iba v chrbte, ale slabost nohy cely den, ortoped povedal ze nevylucuje ze je to po atb a nevie zhodnotit ci mozu byt tazkosti aj mes-viac a neurolog ze si nemysli ze ide o korenove drazdenie, skor o slaby svalovy korzek a silnu th blokadu, vypisali mi ziadanku ale som z KE kraja a dostanem sa na mr az v oktobri..dovtedy mam rehabilitovat cvicit ale bojim sa ze sa to zhorsi ak je to nahoodu platnicka, mam 28r inak a skor sa priklanaju k blokade

luccija
24. aug 2022

@zoja1804 tak preco mas uz druhy prispevok kde hladas suvislost s ATB?dovtedy si najdi fyzioterapeuta, masaze, bankovanie.

taktotedanie
24. aug 2022

@zoja1804 skuste rehabilitacne vysetrenie.. obvolat viac mri pracovisk hoci napr ak v presove mozno sa najde aj lepsi termin

drake122
24. aug 2022

@zoja1804 No to je hrozné. V dnešnej dobe má polovica ženskej populácie v tomto štáte nesprávne držanie tela, hypermobilitu a druhotne potom zlé držanie aj panvy, časom skoliózu aj ploché nohy. To je dosť dôvodov na bolesti. A navyše potom tie ženy vyzerajú ako rozhegané kostry a žiaden chlap ich nechce. 🤣 Cvičiť treba SM systém. A na MRI určite budú pár milimetrové posuny platničiek, na to sa priprav, ale to v podstate má každá, ruka v ruke s tými vecami uvedenými vyššie.

zoja1804
autor
24. aug 2022

@taktotedanie skusim zajtra ano, lebo neviem ci mi pomozu lieky kym budem 3 mes cakat, aj tie rehabky sukromne

zoja1804
autor
24. aug 2022

@drake122 tie posuny sa musia riesit operacne ? Lebo vobec neviem, posledny rok mam tazkosti, ale predtym ma chrbtat nezvykol boliet, 4 roky mam administrativnu robotu a sedim 8-9 hod denne, nic tazke nedviham

zoja1804
autor
24. aug 2022

@tribaby dakujem🙂

drake122
24. aug 2022

@zoja1804 V žiadnom prípade, s malým posunom, čo na nič v okolí netlačí sa zásadne nerobí nič. Operácie je naozaj posledná možnosť. Pri takom zamestnaní treba aktívnejšie žiť, bicykel, plávanie, ten spomínaný SM systém na posilnenie osového korzetu. A masáže. Nadváha neprospeje. Keď to veľmi bolí daj si na noc Ibalgin, ak má vyslovene stuhnuté svaly tam tak aj Guajacuran tabletku, ale tú radšej nie ráno do práce, lebo ťa "uvolní" až tak, že tam zaspíš a šéf bude nadávať.👌

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zoja1804
autor
24. aug 2022

@drake122 dakujem za rady, no asi mi to pravdepodobne na nieco tlaci, ked si to odnasa noha :( mam pocit ze o chvilu ju budem tahat za sebou:( dufam ze rehabky pomozu aspon trosku

zoja1804
autor
24. aug 2022

@lubka261 dakujem za info, ja som ho uzivala druhyhrat prvykrat pred rokom a vtedy mi tiez nic nebolo