Úzkosť/depresia

1. jún 2023

Ahojte, potrebujem od niekoho dobrú radu a pomoc lebo uz to vážne nezvladam…
Mám veľmi úzkostné stavy a riešim seba. Mám veľmi cudne myšlienky ktore som nikdy pred tým neriešila a príde mi to veľmi trápne a zároveň aj smiešne ale problém je ten že mi to spôsobila úzkosť ktorou trpim roky a liečim ju liekom neurol… Už mám aj pocit že sa mi všetko sníva a že to niesom ja :( moja psychiatrická ku ktorej chodievam pravidelne na kontroly mi hovorí že som úplne v poriadku že to nic vážne nie je…len ze mam pravidelne brat lieky… robím skoro všetko možné aby som na to nemyslela ale vždy to mám v hlave a uvedomujem si že že ten stav už zachádza ďaleko, sem tam zájdem aj do fitness a venujem sa rodine a tď no už keď som sama doma je to hrozné…
Moje myšlienky sa nezdajú ako moje, dávam si otázky či som reálna a prečo vlastne existujem, prečo si nevidím tvar napríklad, ako je to možné že takto fungujem a tď… Mám len 22 rokov a chcem zit normálny život, bojím sa si nájsť priateľa kvôli môjmu stavu. Veľa krat som mala prilezistost mat niekoho a aj keď som mohla tak som nemohla lebo v mojej hlave je stále taký block ze si proste poviem ze nemôžem ze to nejde… je mi zle so samej seba…Ďakujem za každú radu ktorú mi napíšete 🙂

euka210
1. jún 2023

Psycholog a psychologicke vysetrenie odporucam

apolka77
1. jún 2023

Čiže psychiatricka ti vraví nech pravidelne berieš liek Neurol? Lebo ten je návykový a je dosť možné že ti spôsobuje tieto stavy. Neurol by sa mal brať príležitostne pri stavoch úzkosti na ukludnenie. Ten ťa z ničoho nevylieči iba utlmí . A brat ho viac ako 3 mesiace by som vôbec neodporúčala (závislosť) pravdaže závisí dávkovanie.
Na tvoje stavy sa dávajú antidepresíva napr. .
Psychologicku =nejaké terapie chodíš?

simik22
2. jún 2023

Zmeň psychiatricku 🙂