Vertigo, tlaky v hlave

kamcavlckova
23. feb 2024

Ahojte ,chcela by som sa opýtať a zistiť ci ma niekto podobnú skúsenosť. V septembri roku 2022 som v noci odpadla. Stalo sa to tak že v noci asi o 3:00 mi prišlo zle od žalúdka. Išla som na wc že idem vracať ale nevracala som tak som sa postavila ze si idem ľahnúť. A po ceste do postele som odpadla a priateľ ma zobudil po asi 3-5 minutach. Odvtedy mam točenie hlavy na každodennej báze. Po novom sa mi hlava netočí až tak ale mávam tlaky v hlave, citlivosť na svetlo, neistotu v nohách. Neurologička ma poslala na MRI mozgu všetko v poriadku. Taktiež mi robila polohové testy ci mam Vertigo v poriadku nasla tam malu odchychlku na očiach kde skúmala reakciu asi očí neviem nevyznám sa do toho ale záver nebol žiadny. RTG krčnej chrbtice tiež v poriadku. Poslala ma na vestibulárne vyšetrenie kde skúmajú činnosť stredného ucha a celkovo celej vestibularnej oblasti. Všetko ok. Doktorka mi povedala ze môžem mat Vertigo migrénu ale bohužiaľ na to niesu žiadne lieky. Odporučila mi zmenu životného štýlu. Avšak aj po zmene ma hlava stále bolí a obmedzuje ma to v živote. Bojím sa dlho chodiť lebo mam neistotu v nohách. Pocit ako keby som bola na vode. Hlava stále boli. Tlak mávam nízky(100/70 cca)po mamine ale ten som mávala vždy nízky a nebývalo mi takto zle . Neviem už čo mam robiť. Nemate niekto podobné skúsenosti?
Dakujem za každú radu…

zuzanazgodavova
23. feb 2024

@kamcavlckova ahoj ja mávam to isté tieź mam závraty stále sa mi vracajú mam za sebou vyšetrenie ako ty len ja mám SMku no s týmto ževraj to nemá nič spoločné nasadili mi Betahistin beriem ho už pomerne dlhšiu domu ale už aj počas toho ako ho beriem tie závraty sa opakujú

diaszoky
23. feb 2024

@kamcavlckova mama ma vertigo zvracala a nemohla sa postavit na nohybtocaky strasne berie infuzne aj liekovo torecan olus cviky a masaz krcnej

kamcavlckova
autor
23. feb 2024

@zuzanazgodavova Mne tiez predpísala neurologicka lieky na menierov syndróm ( Vertigo) predpísala mi Tebokan a Urutal co je tiez liek na to Vertigo ale nepomáhalo mi to stále bolo vsetko rovnaké tak sme to vysadili a žiadne zmeny…

kamcavlckova
autor
23. feb 2024

@diaszoky práveže ja nevraciam… ja len ta hlava … a na tom vestibularnom vyšetrení mi meniera nepotvrdili… to je ten syndróm menierov čo postihuje Vertigo a spôsobuje vracanie a tocenie hlavy atď …