Vetry po laparoskopii slepého čreva

michal3457
4. jan 2022

Dobrý deň, má niekto skúsenosť so situáciiu, ktorú dole opisujem?

Pred 2 týždňami mi bolo laparoskopicky odstránené slepé črevo, po operácii som bol v dobrom stave, mal som mierne bolesti. Na 3. deň po operácii ma pustili domov, zo začiatku to vyzeralo tak, že sa všetko vracia do normálu. Začal som jesť pomaly polievky a po 3 dňoch som si dal aj rybu so zemiakmi. Takto som fungoval týždeň a potom, som si raz dal na raňajky čerstvé pečivo s údenou šunkou, na obed cestoviny s olivami a syrom a na druhý deň už som mal bolesti a zastavené vetry. Teraz s tými vetrami bojujem už 5. deň. Síce odchádzajú, ale veeeľmi veľmi slabo a málo, musím sa dávať to rôznych polôh aby sa mi podarilo. Stolicu mám, ale tiež nie normálnu, ale tvrdú a menej ako normálne. Snažím sa vypiť aspoň 2l denne. Doktor mi na kontrole povedal, že mám piť polievky zase.
Zažili Ste niekto už niečo podobné? Prešlo Vám to? Ako Ste s tými vetrami “bojovali”?

Ďakujem.

pondelok01
4. jan 2022

@michal3457 nemusis pit polievky, ale urcite treba este par tyzdnov dodrzat setriacu dietu. Ziadne udene, vysmazane. Na internete najdes priklady jedalnicka. Na nafuknute brucho si daj Espumisan.