Vred

snapi
14. nov 2014

Babyyyyy, spravil sa mi pred par dnami akoby vred, uplne malinke to bolo. Je to v intimnych partiach, medzi posvou a zadkom. zacalo to rast a dnes poobede ma to uz zacalo boliet ako fras. Neviem ako mam sediet, lezat, chodit...Zvacsilo sa to samozrejme, bolest sa mi zacala tahat aj smerom slabinam. Ale taka citlivost a opuch je len v okoli toho vredu. Je to taka tvrda gula, celkom velka. Mam aj zvysenu teplotu, ale len mierne. CHcem skusit este kamilkovy kupel, na noc gafrova mast s ichtamolom...Poradili mi to pichnut potom ihlou a hnis vztecie. a dezinfikovat .ale celkom mam z toho obavu. Avsak vezmu ma s tymto na pohotovosti? nebude to pre nich prkotina? a aj sa celkom bojim tej pohotovosti, lebo sa tam vacsinou spravaju k ludom nie velmi dobre. Nemate skusenost s niecim podobnym?

sleepyo
15. nov 2014

Joj mne sa toto tiez stalo... ale uz skoro na chrbte... tiez mi to neumrtvili, ze ked je to zapalene, uz ani injekcia nezaberie. Dost som si tam poplakala a pokricala, uz to nikdy nechcem zazit... aj na prevazoch to bolelo ale stale menej a menej. no ale v takom minimalnom stave mi to ostalo a uz si to len par rokov udrziavam v stave ze ked zacne pobolievat, prikladam si nalozeny repik a natieram sudocremom a vacsinou to po par dnoch prestane boliet a vrati sa do hybernacie. Dufam zev tehotenstve sa mi to nevrati v plnej sile.

snapi
autor
16. nov 2014

@manzanillaa
@sleepyo baby, tak mna prevez tiez bolel riadne. Vymena drenaze je katastrofa. Som si aj poplakala a pokricala zase ako histerka. Ach jo, ak by som sa nebala, ze sa to bude zhorsovat, tak tam uz viac na prevez neidem. Ked si predstavim, ze mi toto budu robit mozno este cely tyzden, tak mam chut sa vystrelit na mesiac. Som padavka proste. Deti mat radsej nebudem...

sleepyo
16. nov 2014

neboj, bude to boliet stale menej a menej... ale vazne nezavidim, zatial asi najhorsie co som zazila.

lilly158
16. nov 2014

Mozno skusim poradit - mne sa tiez raz urobil riadny vredv intimnej oblasti, velmi to bolelo. Spomenula som to kolegyni a ona mi poradila, ze si to mam poriadne natriet bravcovou mastou. Zdalo sa mi to divne, ale tak to bolelo, ze by som vyskusala hocico. Na druhy den som sa ledva dotkla toho vredu a vsetko vytieklo . A bolo po bolesti. Tak ak nahodou sa vam niekedy take nieco stane , tak skuste tu mast. Verim, ze vam pomoze ako mne.

snapi
autor
24. nov 2014

@jkadankova
@emilia25 baby, tak ja mám absces zahojení, konečne nemusím už k chirurgovi. akurát ma poslal k zubárovi, k obvodnej na krv a gynekologovi. Tak som poobjednávaná všade. či nemám zápal v tele niekde. Ako bol asom u zubára, zuby sú ok, ale objednala som sa znova, nech mi spraví aj rontgen, lebo mi ho nerobil tento rok. Obvodná mi vezme stery aj krv. tak som celkom zvedavá, že čo to bude. Ja som si nasadila protizápalovú kúru, čo som vyčítala z knihy, v podstate zdravá strava a vyhodila som niektoré veci z jedálnička. Nechcem už túto habaďúru viac...

emilia25
24. nov 2014

@snapi no moj muz ked si dal tie zuby prec uz to nemal veru.

irenkask
24. nov 2014

@lilly158
Inak ja som zabudla že vtedy keď som si dávala na to švédske kvapky tak som to striedala s plátkom domácej slaniny , nie tej z obchodu ale domácej bez chémie a tiež sa mi to dobre hojilo.

snapi
autor
24. nov 2014

@emilia25 no ja som mala zápal okolo ucha aj zubu pred dvoma mesiacmi, ale zubár mi len prezrel zuby, čo to poskúšal, či neodumreli, ale rontgen mi nerobil. Tak za to ho chcem, že tam rpedsa len zbadá viac..A mám 2 osmičky taká všelijaké, na striedačku sa mi zapalovali dasná okolo nich, tak som zvedavá celkom. Zubár ma už bude mať za hypochondra, že tam idem zase s nejakým zápalom....Ale nechcem to podceniť.
@irenkask ja mám domácu slaninu v mraziaku a zakázala som ju jesť frajerovi, že to budem mať na prípadnú prvú pomoc aj s tými švédskymi kvapkami 😉

emilia25
24. nov 2014

@snapi a antibiotika ti dal nas zubar zakazdym dava na vyliecenie zapalu a az potom trha ked sa zub vylieci.

irenkask
24. nov 2014

@snapi
Ja som ten vred mala na ženských veciach a fakt tá slanina s tými švédskymi , som cítila normálne ako mi to vyťahuje až z členka a kolena na tej nohe zápal vonku. 🙂
Striedala som raz to raz to a výborný efekt.
Myslím si že je to pri zníženej imunite, lebo tiež mávam zápal ďasien raz tam raz inde okolo zubov a tak podobne.

snapi
autor
24. nov 2014

@irenkask áno, aj znížená imuta urobí svoje. Na tú som už nasadila prírodné veci a aj na ten zápal ak by bol, tak chcem ísť aj cestou iných vecí ako chemikálií.. Ale chcem to mať prešetrené a istotu, či tam ten zápal je, alebo nie a ak je, tak kde je ak to pôjde zistiť. Nech viem, či sa zamerať na črevá, alebo na tie zuby, alebo ženské veci.
@emilia25 no mne nezistil ani vtedy, že by som mala zapálený zub. Len ako sa mi tlačia osmičky, tak tie sa mi zvyknú sem tam zapáliť...Ale vtedy som nemala. len ma to tak bolelo, ale vraj to bolo ok.

emilia25
24. nov 2014

@snapi tak drzim palce az uz ich nekdy nedostanes a keby nahodou maj vzdy ten jazyk doma mi sme ho aj pre istotu kupili a muz si ho tam vzdy prilozil a za par dni to mal o.k.raz sa mu to vyhodilo aj na ruke chuda a este aj mu co si na stavbe na nu padlo mal ju vtedy jak papucu ale nebol vtedy doma robil mimo tak neviem ako to mal velke a bolelo ho to riadne.a raz to mal presne na tom istom mieste ako ty no ani pohnut sa nemohol a vtedy sme pouzili prvy krat ten jazyk pekne mu to vyslo ale jaku dieru tam mal normalne som sa bala ze mu tade creva vijdu ale pekne aj ta dierka sa mu zacelila a nic tam uz nemal.

irenkask
24. nov 2014

@snapi Ja som si tiež dala robiť panoramatický rontgen zubov kvôli zvýšeným zápalovým, treba to vždy vyšetriť.

snapi
autor
24. nov 2014

@emilia25 dakujem. jazyk mam v praci, cize mam k nemu pristup a namnozim si to aj domov. uf, tak ak mu ostala dierka, tak to musel mat riadne teda....
@irenkask no len ja som u zubara bola pred dvoma mesiacmi kvoli zapalu jednemu, ale nerobil mi rontgen, tak teraz som si ho uz vypytala...Uvidime.

emilia25
24. nov 2014

@snapi hej mal riadnu ale pekne sa mu zacelila o par dni.

snapi
autor
8. dec 2014

@jkadankova zistili ti už niečo z tých zápalových ochorení, alebo si to už potom neriešila? Mne sa totiž spravila ďalšia komplikácia - trhlinka na konečníku. Jeden úžasný chirurg mi povedal, že tam nič nemám a tváril sa, že ma to nemôže bolieť a krvácať mi to. No ale bolelo to ako fras a aj krvácalo. Poslal ma tiež na rektoskopiu s tým, že mi tam aj tak nič nenájdu. Tak normálne uvažujem, že tam nepôjdem, som taká znechutená ostala už. Ešte čakám na výsledky z krvi a zo sterov, tak som zvedavá, či sa tam bude zápal. Lebo 2týždne pred vyhodením abscesu som zápal v krvi mala...

tinka3636
12. jan 2016

Ahojte chcem sa opytat na nejake rady co vam pomohli...mne sa abscesy zacali robit po porode...29.8.2015 som rodila a uz mam treti absces a z prveho fistulu....stvrtok idem uz druhykrat na operaciu kde mi idu robit naraz aj fistulu aj ten treti absces...uz na to nemam nervy...po zahojeni sa chystam na gastroenterologiu a uvidim co povedia tam...dakujem

terezz249
10. sep 2016

Ahojte devčata chcela som sa spytat ohladom abscesu moze to rezat aj gynekologycka? Pravježe ho mam na kostrči a na chirurgiu nemožem ist pretože mam 2 mesacneho syna a tam je kopec ludi a ja som daleko od nemocnice gynekologyu mam hned zarohom prosim poradte mi strašne to boly mam na tom už aj čiernu mast ktora mi ten hnis vizbyra ale vred nechce prasknut :( a uz nevladzem ani poprim malom byt ho prebalovat a to uz vubec ne ho dat odgrcnut :( vždy ako dojde mama z prace alebo muž tak hnet nech si malinkeho beru aby som si ja trochu oddychla.v eru neni to sranda. Mala som v roku 2013 absces ktory mi rezali a hento všetko ale teraz nemožem a bojim sa strašne toho :(

barborapompova
22. sep 2018

@pat_mat_minnie dobrý ja by som chcela tis som mala ten vred a bola som na pohotovosti a bolelo to ako fras lenže teraz sa mi spravil na stidlivu kosť a dosť je to bolestivé a chcem niečo vyskúšať kým pôjdem k doktorovi ďakujem

andrema
7. mar 2019

@snapi mozte mi prosim povedat, ci sa vam to vratilo? Mne sa to teraz spravilo druhy krat, bola som u lekara obvodaka, dal mi ATB a cakam na zazrak. Hlavne ze som bola nedavno na rektoskopiu a vsetko bolo v poriadku

klaudia1212
25. okt 2022

@snapi ahoj pisala si v roku 2014 prispwvok o abcese môžem otázku

snapi
autor
1. feb 2023

@andrema
@klaudia1212 absces ako taky sa mi uz nevratil v plnej sile. Ale obcas, ked nedodtzim stravu mi zacne rast. Natriem par noci ichtamolovu mast, zalepim na to gazu a stiahne sa nastastie.

klaudia1212
3. feb 2023

@snapi Môžem ti napísať správu