Výber mandlí u dospelého

sudabe
11. sep 2018

Ahojte prosim poradte a napiste vase skusenosti. Mala som streptokoka a uz sa neukazal ale mam protilatky v krvi aslo 527 doktor mi odporucil vybrat mandle. Bojim sa toho ale neviem sa rozhodnut ci ano alebo nie poradte

sudabe
autor
12. sep 2018

@kathhii dakujem taze novalgin je od bolesti na predpis?

katkasav
12. sep 2018

Každý aj na narkózu reaguje inak, niekto zvracia, niekto vôbec

amadora
12. sep 2018

vyberali mi asi pred tromi rokmi v lokálnej anestéze. nebol to med lízať, ani samotný zákrok ani dva týždne po ňom, prakticky som bola na liekoch stále. ale teraz som rada že si môžem dať bublinky aj zmrzlinu bez toho aby som hneď mala angínu 🙂

sudabe
autor
12. sep 2018

@lubiss tak to si silna osoba ja by som asi odpadla kedze mi je zle pri pohlade na krv taze asi celkovu radsej no ani neviem ako to u nas robia

raszuz
12. sep 2018

@sudabe ale az tyzden po mi ich nasadili, ked som zacala krvacat, hrozila mi opatovna hospitalizacia, lebo tam hrozia masivne straty krvi, ale dohodla som sa z Dr., že ma pustí domov pod podmienkou, ze ak to zacne valit, tak pridem. A napisal mi antibio, lebo som mala v ustach vsetko zapalene. V noci som zacala znova krvacat, ale priznam sa, nesla som, nemala som, kde nechat malu a viem, ze som mala volat sanitku (tak som to mala nariadene), tak som sedela asi hodinu v kupelni, na krku ladovy obklad, muz mi ich menil a vypluvala krv. Samozrejme, ze nieco som aj poprehltala, takze mi bolo potom aj zle, ale .... cize moja komplikacia bola dvakrat krvacanie, plus zapal ...

gabika128
12. sep 2018

@sudabe po narkóze som zvracala a porušili sa mi rany, ktore mi potom museli zacelovať.

saxana000
12. sep 2018

@sudabe ahoj mne vyberali mandle pre chronicku anginu ako 15 rocnej zakrok bok ze ma posadili otvorila som usta trochu to opichali šmyk šmyk zachvilku hotovo oci som mala zavrete radsej nebolo to prijemne ale netrvalo to dlho. Liecenie trvalo asi dva tyzdne riedka strava a nic kysele.ale odvtedy mam pokoj chora som teraz malokedy..

asia83
12. sep 2018

@raszuz Už áno, ale pred 11 rokmi nie.

asia83
12. sep 2018

@sudabe Nejaké lieky mi dali. Ja som ešte išla domov busom (!!!???), v momente chorá, takže kýchanie som si užila. No strašné. Verím, že vám dajú infúzie.

karabashka
12. sep 2018

@sudabe suplo okolo 600 a po niekolkych rokoch mu povedali ze co uz..brala som pol roka aj injekcie pendepon a vseliake antibiotika....potom som sa na to vykaslala a nechodim uz na vysetrenia a som fit

bibyke
12. sep 2018

@amadora no vidis a ja odkedy nemam mandle nemozem pit studene ,lebo ma hned bolí hrdlo🙄

amadora
12. sep 2018

@bibyke fakt? sranda... ja som dovtedy nemohla ani zmrzlinu ani nič bublinkavé, hneď ma hrdlo bolelo. som roky nejedla nanuk kým mi mandle nevybrali. tak teraz si to užívam 😀

magdalenkad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
magdalenkad
12. sep 2018

Dcera 18-rocna bola na vyber v lete..a za obe mozem tvrdit,ze keby sme vedeli co to obnasa, tak do toho nejdeme.. Zakrok vraj prebehol v poriadku,hoc casom vyslo najavo,ze hlboko zastrihli a nevedeli zastavit krvacanie.. Po 5 dnoch zacalo krvacat znova, v nemocnici vycistili,zastavili a vraj je vsetko uz ok. Na dalsiu noc znova krvacanie,otvorenie rany vzadu za jazykom,kde sa opat nevedeli dostat a zastavit to. Miesto rychleho zasahu,umrtvenia atd..jej to za živa vypalovali.. Si neviete predstavit ten krik na celu nemocnicu... No a potom o tom vracani par hodin krvi zo zaludka ani nehovorim.. Takze ak niekto natrafi na nezodpovednych lekarov..tak radsej nevyberat mandle.. No a o tom, ze jej lekar predpisal lieky od bolesti, ktore jej vraj spustili krvacanie ani nehovorim...

raszuz
12. sep 2018

@magdalenkad uff, uzila si svoje, kde sa na toto hrabe to moje krvacanie ... mne pravdepodobne krvacanie vraj spustil menzes, ale nechce sa mi tomu verit

lubi40
12. sep 2018

@sudabe mne vyberali ked som bola vysokoskolacka. Robili mi to v lokalke, asi 10x som im odpadla, takze potom mi to robil primar a druhy lekar drzal hlavu, co som bola odpadnuta 🙂
Potom asi 3-4 tyzdne bolest jak svina - neprajem nikomu. Hrdlo sa sice poriesilo, ale po par rokoch som zacala mavat zapalene dutiny, takze za mna - problem sa preniesol na ine miesto. Ale verim, ze to niekomu moze pomoct.

magdalenkad
12. sep 2018

@raszuz no,tak to sa nezda ani mne.. A neberies nahodou tiez nejake lieky co by to mohli spustit???

raszuz
12. sep 2018

@magdalenkad vobec, ja si skor myslim, ze to bolo tym zapalom, alebo som si dala flector s mensim odstupom, ktovie ... hlavne, ze som to ustala

benit
12. sep 2018

@sudabe antibiotika aby nevznikol v tych ranach zapal, lebi jest musis. Ked je zapal krvaca to a masivne.

magdalenkad
12. sep 2018

@raszuz inac flector spusta krvacanie..neodporuca sa vobec po vybere....

sudabe
autor
12. sep 2018

@magdalenkad fuha tak to si riadne vytpela az uvazujem nejist

sudabe
autor
12. sep 2018

@raszuz och toto si neviem predstavit inak ked malemu vyberali nosne hned mu nasadili antibiotika na 2tyzdne preventivne

raszuz
12. sep 2018

@sudabe maleme ked bralu nosnu, napisali nam, ale s tym, ze nasadit, ze keby mu zacali horucky, tam sme ich nastastie nepotrebovali

raszuz
12. sep 2018

@magdalenkad to bolo prve, co mi dali, ked som si pytala v nemocke od bolesti, flector a stale

magdalenkad
12. sep 2018

@sudabe to veru vytrpela..den po tom zakroku bez umrtvenia,mi povedala,ze ak zacne krvacat aj tuto noc,tak to sestrickam uz ani nenahlasi..ze radsej vykrvaca,ako este raz toto zazit... Velmi som sa bala vtedy o nu..neverila si sama,ze to zvladne...
Akoze taketo pripady ako bola ona su vraj ojedinele..ale stava sa vraj.. Rozhodnut sa musis sama ci ist ci nie...daj si do uvahy plusy aj minusy...

magdalenkad
12. sep 2018

@raszuz a presne ten by sa nemal uzivat... Nas lekar sprdol zato,ze flector uzivala. Pritom jej ho predpisal lekar co jej mandle vyberal....

raszuz
12. sep 2018

@magdalenkad presne, a z vesela aj dalsiu krabicu, ked som prisla na kontrolu k vseobecnemu a dalsiu ked som sa ukazala na ORL kvoli krvacaniu ... ako od bolesti zabera dobre, len tie vedlajsie ... a to ma ide kolegyna presviedcat o tom, aky je flector setrny ...

pslahorova
12. sep 2018

Pozri tu stare vlakno.Ja som bola pred tyzdnom a pol.

zuzik8778
13. sep 2018

@danicabbb nie náplaste, ale to sú také sáčky s práškom, ktorý sa rozpúšťa vo vode..písali tam síce, že užívajte spolu s jedlom, ale to nebolo možné..najprv som to vypila a až potom som bola schopná niečo zjesť....a po operácii, keď som už bola na izbe, tak som vracala...všetku tú krv, ktorá mi počas tej operácie stiekla do žalúdka...to bolo dosť hrozné...

kathhii
13. sep 2018

@raszuz
Ženy tesne pred menzesom a poćas majú sklony trošku viac kŕvacať- je to fyziologické...
Mne to vysvetlovala zubárka.