Vypadávanie vlasov 4 mesiace po pôrode

luccinka23
12. jún 2015

Čaute, mám necelé 4 mesiace po pôrode...už viac ako 3 mesiace nekojím...asi týždeň nazad mi veľmi začali vypadávať vlasy až to je vidieť....môže to súvisieť s pôrodom, alebo to môže byť v spojitosti s niečim iným? máte skúsenosti? Doteraz som s týmto vôbec nemala problém. Ďakujem

tinka1987
12. jún 2015

U mňa to iste, mala ma polroka. Vraj je to hormonmi.

martinka13
12. jún 2015

U mňa pri oboch deťoch po 5 mesiacov od pôrodu. Postupne to prešlo.

altaya
12. jún 2015

Ahoj, samozrejme ze to suvisi. Vacsina zien ktore poznam vratane mna samej s tym mala problem. Hormony... Bohuzial. U mna je to aj zvyseny pocet "muzskych" hormonov a vlasy padaju aj nadalej ... Vzdy som tuzila po hustych dlhych vlasoch ale mam len jemne a huste teda vobec nie. Citala som ze pomoze aj ostrihat vlasy. Skus si pozriet nejaky pekny strih... Ahoj

nutrimas
12. jún 2015

@altaya
@luccinka23 Do istej miery za to mozu aj hormonalne zmeny, po porode to isty cas potrva,kym sa telo dostane do urcitej,nazvime to "kondicie" a hormonalna hladina sa harmonizuje.
Vhodne je doplnit/zvysit prisun mineralov zvnutra, najmä selen, zinok, horcik, prip. zelezo - casto vypadavaju vlasy aj pri anemii - nechajte si urobit krvny obraz. Vysoky obsah spominanych mineralov ma aj makovy al. mandlovy olej. Makovy olej vdaka vysokemu obsahu vapnika posobi zaroven aj ako prevencia voci osteoporoze. Oba maju pozit. vplyv na vlasy, nechty, pokozku, zuby, kosti...Mozno sa nimi natierat aj navonok
Ucinny na podporu rastu vlasov je aj lopuchovy olej, dostat ho kupit aj na vnutorne uzivanie a tiez na vonk., premasirovat korienky.
Vhodne je tiez vyberat vlasovu kozmetiku bez parabenov a SLS derivatov, ktr. maju skodlive ucinky nielen na pokozku vlasov. V nasej ponuke najdete pestry vyber prirodnych samponov+kondic., odporucame obzvlast rakytnikovu sadu od Natura Siberica.