Aké vitamíny mi zastavia vypadávanie vlasov do pôrode?

Zodpovedané
23. jan 2020

Dobrý deň,

som dva mesiace od pôrodu a veľmi mi začali vypadávať vlasy. Viem, že je to po pôrode bežné.

Do akej miery je to normálne?

Aké vitamíny mi zastavia vypadávanie vlasov?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

asi každá žena po pôrode trpí vypadávaním vlasov. Je to bežná vec.

Vypadávanie vlasov môže pretrvávať až do cca 8-12 mesiacov po pôrode. Na trhu je veľa dostupných preparátov s vitamínmi proti vypadávaniu vlasov.

Netreba však očakávať, že takéto produkty zastavia úplne vypadávanie vlasov, pretože ženský organizmus počas tehotenstva a po ňom prechádza veľkými hormonálnymi zmenami. Okrem vitamínov môžete ešte vyskúšať tekuté kolagénové produkty.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková