Vypadávanie vlasov po Covide

danielajanko
29. mar 2021

Ahojte, chcem sa poradiť, máte niekto skúsenosť v vypadávaním vlasov po prekonaní covidu? Na internete som našla o tom zopár článkov no nič konkrétnejšie a už som zúfalá. Rapídne mi padajú vlasy, bola som aj na vyšetrení u obvodnej a všetky testy mám ok. Vlasy mi padajú po celej dĺžke, nemám kruhy ani celkom holé miesta, ale vlasy padajú doslova po hrstiach a nové nerastú žiadne. Bojím sa, že budem plešatá :(

kjirsten
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danielajanko
autor
29. mar 2021

Nepotrebujem žiadne produkty ďakujem, mám doma nakúpené všetky možné vitamíny aj produkty...

konikkon
29. mar 2021

@danielajanko nebudeš plesata, neboj. Po zime bežne padajú vlasy, navyše imunita dostala zabrať počas Covidu. Telo zažilo stres a takto reaguje. Doplň vitaminy, dopraj si veľa slnka, pohybu, zdravej stravy a bude to ok.

konicekhop
29. mar 2021

Mne tiez padali,ze fakt vela cca 2 roky dozadu,rano plny vankus,plny hreben,presla som si rukou dlan plna vlasov...teda neviem ake mas dlhe vlasy,ja som mala po pas,dala som sa ostrihat po plecia,nie len kvoli tomu,proste som chcela zmenu...a ono to nejako samo preslo,skus sa na to par dni nezamerivat,a mozno fakt menime aj my vlasy ako zvierata srst.

danielajanko
autor
29. mar 2021

@konicekhop Moje boli tiež po pás, ostrihala so sa asi týždeň dozadu až ku krku. Myslela som si, že ak ich odľahčím zlepší sa to, ale padajú stále rovnako veľa... No ani mi nič iné neostáva len čakať či sa to zlepší. Ako dlho trvalo kým ste si všimla, že vám aspoň začali rásť? Mne za mesiac približne 1 cm rástli, ale teraz vôbec nerastú, vidím podľa odrastenej farby.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kjirsten
29. mar 2021

@bambulienka25 nie, skúsenosti

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kjirsten
29. mar 2021

@bambulienka25 tekutý Keratín od značky Duolife. mám odksúšané, aj moje známe, tým že je to čiste prírodné a na vnutorne použitie tak vyzivuje vlasy a nechty z vnutra organizmu, obsahuje aj vela vitaminov na lepsiu imunitu atd..a už aj pop prvej flasi je vidiet vysledky, hlavne to vypadavanie a aj nove malinke vlasky je už vidieť že rastú nové

danielajanko
autor
29. mar 2021

@konikkon Som čítala, že to môže byť s tej vysokej teploty a asi to tak aj naozaj je, vitamíny nakúpené, je to však na dlhšie s nimi, vlasy už mám také riedke, až mi svieti pokožka bielunká doďaleka. Ešte som niečo také nikdy nemala, preto ten strach o plešinku😱

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
konicekhop
29. mar 2021

@danielajanko mne tiez tak celkom rychlo rastu,nebojte sa,fakt na to skuste nemysliet,ak mate testy v poriadku,naozaj to moze byt stresom...mam kamaratku,ktora kvoli stresu fakt realne mala az lysiny na hlave,prestat rast vam urcite neprestanu 🤞

danielajanko
autor
29. mar 2021

@konicekhop Ďakujem ♥️

kjirsten
29. mar 2021

@bambulienka25 obsahuje to pokial viem aj vitamin C a ten je pre imunitu zaklad, či ?

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
carduelis
29. mar 2021

@danielajanko svagrina to mala po Covide, kozna jej predpisala lieky, konkretne cistu formu aminokyseliny Metionin

danielajanko
autor
29. mar 2021

@carduelis A tiež jej veľa vypadali? Chcela som vedieť aspoň približne koľko času potrebovali vlasy na spamätanie sa. Ďakujem za radu, určite vyskúšam 👍

kjirsten
29. mar 2021

@bambulienka25 chcela som len poradit, nemusis ma teraz chytat za slovicka..ano viem ze neexistuje len vitaminC

mima22
29. mar 2021

@danielajanko bohužiaľ mne vlasy padajú už dva
Roky všetko možné som už po skúšala a nič nepomohlo drahé šampóny vodičky vitamíny a nič tiež mi už položka pre svitá.
Viac ma trápi to ze padajú aj dcére ta ma 13 rokov
Tak isto sme mali aj covid

danielajanko
autor
29. mar 2021

@mima22 Vlásky padajú každému to je normálne, ale mne začali cca 3 týždne dozadu padať po hrstiach. Môžem povedať, že som mala naozaj husté vlasy a za tie 3 týždne skoro nič na hlave. Je to také dosť rapídne a veľmi rýchle, že som nemala čas sa ešte spamätať z toho šoku. Ak by to bolo tak dlhšie u mňa, ako je to u vás, skúsila by som ísť aj na endokrinológiu alebo si dať skontrolovať obličky. Človek nikdy nevie...

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
carduelis
29. mar 2021

@danielajanko cele pramene, este stale jej vypadavaju, uz asi mesiac

minni
20. apr 2021

@danielajanko ahoj, mam rovnaky problem ako ty. Padaju mi len dva tyzdne a bojim sa ze o mesiac nebudem mat na hlave nic. Covid som prekonala vo februari ale mierny priebeh do 38 tak teplotam to nepripisujem. Lepsi sa ti to? Ak ano, co pomohlo.

danielajanko
autor
26. apr 2021

@minni Ahoj, no spadli mi skoro všetky, tak 90%. Ostal mi taký malý tenučký copík, ale už mi aj rastú nové vlasy. Taký ježko je zo mňa, ale aspoň rastú 🙂 všetky vitamíny na imunitu a rast vlasov čo som zohnala som jedla - D,C, zinok, selén a aminokyselinu Methionin to super pomohlo + revalid šampón. Bála som sa, že budem pleško naozaj lebo to išlo strašne rýchlo s tými vlasmi a stále mi aj padajú z toho úbohého copu, takže si myslím, že budem mať ja asi celkovú výmen vlasov. Už len počkať kým znova narastú... držím palce 👍

tracka
3. máj 2021

ahojte ja som po covide uz pol roka a vlasy ma padajú ale že neskutocne stále...mám pár zdrapov na hlave kt.sa bojím aj precesat lebo sa bojím že aj to málo zíde...najhoršie že sú už aj presedivele a keďže sa bojím farbit vyzerá to otrasné riadne polosedive poloodrastne vlasy..citim sa škaredo..navyše som už skúsila asi všetko nič mi nepomohlo..len čakám či sa to niekedy zastaví alebo budem úplne plesata za chvilu

tracka
3. máj 2021

a navyše sa mi od covid zacala dosť zadrziavat voda v tele

danielajanko
autor
3. máj 2021

@tracka tie príznaky pocovidové sú všelijaké, má to dopad na celé telo a každý môže mať niečo iné. To mi povedala moja obvodná dr.

zita959
6. máj 2021

@bambulienka25 ale ako vybrať ten správny šampón a ostatné prípravky ja som pochodila Parusanom umývala som so šampónom toľko vlasy mi vyšli že celú noc som vyskakoval z postele a chodila som dozrkadla pozerať či vôbec ešte mám vlasy :(

danielajanko
autor
8. máj 2021

@zita959 Ja už som sa zmierila s tým, že o staré vlasy prídem. A ak by som vedela dopredu čo ma čaká, nekúpila by som si už šampón na vypadávanie vlasov ale rovno na rast vlasov, aby mi čím skôr narástli nové. Veľa ľudí mi aj odporúčalo vlasové hnojivo...