Vypadávanie vlasov po pôrode

3558
16. okt 2008

mozete mi niektora prosim pomoct? po porode mi vlasy vobec nepadali, ale teraz uz zacali. keby to bolo tak ako pred tehotenstvom, tak mi to ani nevadi, ale teraz sa bojim umyvat vlasy, lebo je to nieco hrozne... aj moj partner len pozera a je ticho, lebo len caka kedy mu poviem aby mi isiel kupit akukolvek parochnu. mam to naozaj extremne. uzivam stale aj vitaminy po porode ale to asi nepomohlo 😢
rano ked vstanem, tak na poduske mam dalsie chuchvalce, a na obleceni tiez. a najhorsie je, ze tie vlasy ma aj maly v postielke, a ked ho mam na rukach a dotkne sa ma hned sa mu neake prilepia na ruky a v momente to cumle v puse.

moon1979
30. júl 2010

@lucikatn vitaminmy nic nepokazis, ale co ma vypadnut vypadne ... ja som nekojila vobec a polovicu vlasov mam fuc ...

lucikatn
30. júl 2010

☹ ☹ ☹

jajkalajka
30. júl 2010

@moon1979 áno, presne ten istý priebeh, len dúfam, že opäť narastú, lekarka mi povedala, že korienky mi tam ostali, cez zimu nejako vydržím v čiapke a na jar to už bude hádam lepšie. kúpila som si pangamin, revalid, dostala som Alpicort F a objednala som si aj serum od vichy, tak idem bojovať na všetkých frontoch. 😉
@lucikatn neviem či je to len dojčením, počula som, že padali mnohým aj bez dojčenia, a takmer zhodne to začalo všetkým 3 - 4 mesiac po pôrode. musíme to nejako vydržať. 🙂

moon1979
30. júl 2010

ja som nekojila vobec, takze to nie je pravda, ze len kojacim mamickam ... a navyse sa to zacalo momentom, ako som nasadila HAK. Nikdy som ju neuzivala a uz ani nebudem ... Budeme sa chranit inym sposobom, ale takto uz urcite nie.

annika11
4. aug 2010

ahojte ženy, malú kojím od začiatku, vôbec mi nepadali vlasy, ale len čo sme prišli do toho 3. mesiaca, začalo sa to. Beriem cerazette, ale pravdupovediac, vlasy mi už padali, ked som to začala brať, takže u mňa to asi nebude spolu súvisieť. Predvčerom som bola v lekárni a ked som povedala aký mám problém a, že kojím, tak teta lekárnička povedala, že mi môže dať len nejaké vitamíny 😒 😒 😒 kúpila som si teda calibrum mami, ale ako to tu čítam asi to budú vyhodené peniaze. Najviac je mi ľúto malej, pretože z nej neustále oberám vlasy 😖 pred kojením najmenej 10 minút sliedim po posteli a oberám, aby som ju do toho neuložila, nieže nejaké spapá 😒 manžel už radšej nič nehovorí, len so zdvihnutým obočím čistí sifón 😒
Ďalšia vec sú vyrážky, aj predtým som mala problémovú pleť, no v tehotenstve som si užívala krásne vlasy aj pleť ako bábätko...teraz si to vyberá svoju daň. Vyrážky, vyrážky a vyrážky... 🙄 až nemám vôbec chuť sa na seba pozrieť do zrkadla. Trocha mi ale pomohol SUDOCREM, ktorý som vyskúšala, ked som si na ňom prečítala, že je aj proti akné. Thááák malej s tým natieram ritku a sebe tvár 😀 celkom to ujde, tak vyskúšajte, možno aj vám pomôže

adamala
4. aug 2010

Boooze, tak ja po precitani vasich prispevkov idem zajtra ku kadernicke podstrihnut vlasy a dat nejake serum, lebo asi to aj mna caka a neminie, moj maly ma 2mes dneska, takze zacnem bojovat predtym,uvidim,ci to pomoze, a mam obavy lebo nemam nejake huste vlasy ani teraz, tak to co budem mat plesiny???? niieee, ved sa zblaznil :(

jajkalajka
4. aug 2010

@annika11 ahoj, aj mne sa zhoršila pleť, ale to trvalo asi 3-4 mesiace, potom sa mi to upravilo a je pravda, že som v tom čase začala chodiť pravidelne raz do mesiaca ku kozmetičke. a sudocrem je skvelý, tiež má u nás široké využitie, nie iba na riťušky. 🙂
vlasy to je hrôza, ale myslím, že sa to u mňa už ustaľuje, už je aj na čase po takom dlhom období. a u nás tiež fungoval hydroxid sodný do odpadu, lebo nič iné to neprerazilo. ☹ a tato vysával každý deň, ale vravím, myslím, že to prestáva.
držím Vám všetkým palce, aby ste to zvládli s čo najmenším stresom. 🙂

lussy23
16. aug 2010

Ahojte. Ja mám rovnaký problém. Len s tým rozdielom, že pôrod a kojenie je ešte v nedohľadne. Ćo mám robiť?

katkas1
16. aug 2010

@3558 ja som 7 mesiacov po porode a tiez mi este stale padaju a zacali mi padat ked som prestala kojit, co bolo po troch mesiacoch, ale najlepsie na tom je to ze sa mi robia take plesiny v predu ako chlapom, a vitaminy samozrejme nepomohli ani vseliake vodicky, takze uz nepouzivam nic a uvidime co bude. Tiez ich musim nosit stale v cope lebo su vsade, este aj na cumloch omotane. Katastrofa, ale asi sa to musi utisit samo, ked sa nam daju do kopy vsetky hormony, hlavne netreba podliehat panike, stres tomu este len pridava, takze klud a pokoj a ono sa to napravi.

jajkalajka
16. aug 2010

@katkas1 áno, stres tomu vôbec nepridá, len nám uberá. ☹

najjanka
23. aug 2010

@jajkalajka
Ani neviem, co mi napokon pomohlo, podla mna kombinacia Alpicortu a hlavne to, ze som vysadila antikoncepciu Cerazette.

jajkalajka
24. aug 2010

@najjanka ja som teraz malého odstavila, dojčila som ho 13 mesiacov, antikoncepciu som zatiaľ nebrala, ale chcem si dať predpísať niektorú s vyšším obsahom estrogénu o čom som počula, že by to mohlo pomôcť. Vlasy už mám také zrednuté, že sa už hanbím, keď sa niekto pozrie, ale čo spravím. Myslím, že sa to trochu spomalilo, ale stále padajú a manžel sa už ani nevyjadruje, len sa smutne pozerá. 😢

adka12
24. aug 2010

baby mne tiež strááášne padali vlasy 3 mesiace po pôrode. Išla som na kožné a doktorka mi predpísala dusíkovú liečbu. Tak ako sa vypaľujú bradavice, tak mi sestrička jemne prikladala dusík na postihnuté miesta a budete sa čudovať, tak mi začali rásť vlasy. Vraj to bolo na prekrvenie dobré. Takže skúste sa nato opýtať vašej kožnej lekárky.

maya30
24. aug 2010

ahojte, mne vlasy padaju uz skoro 2 mesiace, prisla som cca o polovicu ☹ Dnes som bola u koznej, predpisala mi alpicort, tobolky so zinkom (pripravovali to v lekarni) a mam si este dokupit tabletky pantenol a sampon Kerium anti-chute od La Roche-Posay. Tak dufam ze to zaberie... 🙂

jajkalajka
24. aug 2010

@adka12 ahoj, u ktorej kožnej si bola? tiež sa budem na to pýtať. ďakujem.

evca999
26. aug 2010

ahojte,ja mam tiez rovnaky problem, akurat nesuvisi s kojenim, kedze to uz mam davno za sebou🙂..som uz z toho uplne na nervy, lebo celkovo mam velmi jemne vlasy a 36 rokov, takze dufat, ze sa mi spamataju ako 20 rocnej, uz nemozem..Mne sa tento proces spustil kratko po poslednom meliri, ktory si uz davam asi 15 rokov a nikdy pred tym som s tym problem nemala..navyse som v tom case vysadila po 10 rokoch antikoncepciu, tak mam podozrenie, ze to moze suvisiet aj s tym, aj ked vacsina z Vas pise, ze problem mali prave po jej nasedeni..tak uz naozaj neviem..tiez som si kupila Vichy..zatial ziadny efekt..no nestracam nadej 🙂..poradte este nieco prosim..

vivien6
26. aug 2010

ahojte .aj mne vlasy padaju uz dlhsi cas.. od porodu mi zacali vypadavat.. uz som sa bola aj ostrihat... mam kratsie vlasy omnoho ako som mala. kadernicka mi dala aj serum na vlasy a nepomaha nic.. ked si umyvam vlasy plna päst vlasov .. uz som zufala.. 😒

evca999
29. aug 2010

Ahojte...tak prinasam prve vysledky..zda sa, ze mne zabralo Vichy serum pre zeny, cca po 2 tyzdnoch pouzivania sa to trosticku zlepsuje, plus cca mesiac uzivam kapsule Equivita., poradili mi v lekarni.Okrem toho naozaj pomaha nedavat si vlasy do gumicky, ako tu pisala niektora z Vas, ja som si nechala poradit a naozaj je to lepsie, min.som usetrena pohladu na gumicku plnu vlasov 🙂.

len.petra
29. aug 2010

@evca999 ahoj, akurát som sa chcela opýtať, či to sérum VICHY pomáha, lebo je to predsa len dosť drahá záležitosť 😒
Ak plánuješ užívať sérum tých odporúčaných 6 týždňov, daj mi prosím vedieť ako si dopadla a možno skúsim aj ja 😵

evca999
29. aug 2010

@len.petra ..ja to naozaj doporucujem..dufam, ze to nie je len nejaky psychologicky efekt 🙂..ja uz som bola fakt zufala a riskla som to..okrem toho mam z toho aj o cosi pevnejsie vlasy, co je fajn, lebo normalne ich mam velmi jemne..skus to ale kombinovat s nejakymi tabletkami, padli tu rozne typy, ja mam napr. Equivita tbl,no je ich mnozstvo a zrejme su na tej istej baze..mne este kozna doporucila BioHair, dufam ze som to napisala spravne, lenze vtedy som mala uz kupene to Vichy a toto je vraj cosi podobne..mozno je to o cosi lacnejsie, neviem..ozvem sa teda po 6.tyzdnoch..dufam, ze cela unesena a s novym harom 🙂

jajkalajka
29. aug 2010

Vichy zaberá aj mne, najprv som mala kúru z kapsulí, aj šampón, ale ten mi vysušoval veľmi pokožku hlavy a teraz používam sérum a beriem do toho Revalid. ale ten Revalid som si dala "konské" dávky 🙂 aspoň na začiatku. dúfam, že zaberie 100%. o mesiac dám vedieť.

mia_m
29. aug 2010

ja odporucam priorin, da sa kupit len v rakusku alebo v nemecku, je na prirodnej baze a moze sa aj pri kojeni, poradili mi ho kocky, co ziju v zahranici a tam im to lekari odporucili a teda zabral aj mne

moon1979
1. sep 2010

no baby dalsi des... konecne mi prestali padat vlasy, za to sa zacali priiiiserne mastnit 😠
rano si umyjem a vecer ako slama. neviem co bolo horsie, ci to neskutocne plznutie alebo toto

evca999
9. sep 2010

@mia_m ahoj..a kolko ten priorin priblizne stoji?

mia_m
10. sep 2010

@evca999 uz si to presne nepamatam, cca 60 eciek za 4-mesacnu kuru (120 tbl), ale v nemecku stoji cca 40 euro , ja som kupovala v rakusku

len.petra
5. dec 2010

@evca999 ahoj, tak ako si dopadla po 6 týždňovej kúre? 😵 ja som začala len tento týždeň, už som to nevydržala, tak ma prosím poteš 😅

redangel32
31. júl 2011

Ahojte.
Dlho tu nikto neprispel,tak snad tie baby co ste mali problem uz ho aj mate vyrieseny a budete mozno vediet nieco doporucit 😉 @evca999 .
Som dva roky po porode a nenormalne mi zacali az teraz vypadavat vlasy. Mam sice take obdobia ako je jesen a jar. To vypadavaju a potom OK. Ale teraz nechapem 😨 . Beriem HAK ,(nizko hormonalnu). Vzdy som mala rovne vlasy a asi 3rok co sa mi zacali kuceravit. Kadernicka skonstatovala,ze to moze byt hormonmy 😵 . Neberiem ziadne vitaminy.....Inak mam dost huste vlasy,tak zatial mozu "padat" 😝, ale ked je vsade kopec vlasov tak ma ide porazit 😠

moon1979
31. júl 2011

@redangel32
ahoj, skus v lekarni si kupit bioscalin (šampon aj vodu) to bolo jedine co mne pomohlo a nestoji to ani majland, je to na prirodnej baze ... poviem ti, ze u mna to padanie vlasov vyzeralo ako po chemoterapii 😒
ja som mala vzdy kucerave vlasy, po vypadani a znovu narasteni mi uplne zrovneli (tento stav trval asi rok) a teraz mi znova kuceraveju 🙂 takze hormony si fakt robia co chcu 🙂

redangel32
31. júl 2011

@moon1979 velmi pekne dakujem. Pripomina mi to ako niekedy bol capilan (mozno este aj dnes ho dostat 🙂 ) Sice nezijem na sk,ale dam si ho doniest a este to predebatujem s dr. Sice vela od toho neocakavam. (anglikansky system zdravotnicva).

moon1979
31. júl 2011

@redangel32
no ja som hned nabehla k doktorovi tu na svk s desom v ociach, nech nieco robia, lebo tymto tempom za tyzden nebudem mat nic na hlave a dockala som sa len odpovede typu - to proste musi vypadat a bude dobre ...
takze mi ine nezostavalo len pomoct si sama a nepomahalo nic, len toto ...