Vysadenie antidepresív

kristin00
1. aug 2023

Ahojte, beriem už dlhšie Alventu ráno. Každé ráno mi je po nej na vracanie, búši mi srdce. Vôbec sa necítim dobre. Pár dni dozadu som si ráno zabudla dať a tieto pocity som nemala. Vysadili ste niekto sám lieky ? Lekár mi ju vysadiť nechce, navrhol zvýšenie. Vraj je to z úzkosti nie z liekov

denkabemommy
1. aug 2023

@kristin00 vymenila by som hlavne lekára.

kristin00
autor
1. aug 2023

@denkabemommy nad tým už tiež uvažujem. Lebo sa každé ráno cítim ako pred smrťou. Dám si lieky a cca o pól hodku to príde

apolka77
1. aug 2023

@kristin00 ako dlho ju už berieš? A koľko na mg?

kristin00
autor
1. aug 2023

@apolka77 beriem už cez dva roky, 75mg

cookie29
1. aug 2023

Akoze ja to poviem takto Venlafaxin sa nevysadzuje zo dna na den. Kamoska ked vysadzovala, tak ona ho mala v tobolkach, kde vnutri boli take gulicky, takze pocitala aj tie a postupne klasala. Nie som lekar, ale vela som pocula o rebond fenomene, takze ja by som asi zmenila lekara a sla na to s pomocou

miamia04
1. aug 2023

@kristin00 brala som venlafaxin kedysi dlho 2x75mg, stalo sa mi, že som ho vysadila na 3 týždne "nechtiac" , nestihla som prísť na kontrolu ani objednať a vybrať lieky, prvé 2 týždne bez liekov som mala abstinenčné príznaky, ale vôbec ma to nenapadlo, že to je z vysadenia liekov, potom po 3 týždňoch už mi telo odmietalo venlafaxin, keď som ho chcela znovu užívať, ako píšeš mala som búšenie srdca, bolo mi z neho strašne zle, na vracanie, celá hlava mi bzučala,triasli sa mi ruky, oči som mala vytlačené z hlavy, fuj.... Tak mi po rokoch zmenili liečbu. Inak keď užívaš alventu 2 roky a stále je ti z nej zle, už ti mal lekár davno zmeniť lieky.

kacena4
1. aug 2023

ahojko moze to byt kyselina žalúdočna, ma to aj syn po tomto lieku. ked je moc zle dava si nolpasu od zaludka. ta pomoze

kristin00
autor
1. aug 2023

@cookie29 to viem, nechcem vysadiť zo dňa na deň. Určite to chcem vysádzať postupne.🙂

kristin00
autor
1. aug 2023

Ja mám pocit, že mi ani nepomáha. Úzkosti mám stále, všetko sa mi prejavuje na telesnej stránke, už niekdy nevladzem

miamia04
1. aug 2023

@kristin00 práve som sa chcela spýtať, či ti aspoň pomáha, no ak ti je z nich stále zle a ani ti nepomáhajú, na tvoj problém, tak treba lekárovi povedať, že je ti z nich zle.

kristin00
autor
1. aug 2023

@miamia04 len tu ide o to, že môj psychiater ma vôbec neberie vážne. Kľudne mi naordinuje aj 300mg Alventy a k tomu neurol, keď mu vravím že sa necítim dobre. Stale len zvyšuje dávku a mne je stále zle. Lieky meniť nechce. Preto som chcela, že kým nájdem nového, či ich nikto takto sám vysadil 🙂

miamia04
1. aug 2023

@kristin00 ach, tak to naozaj treba zmeniť lekára, a ako písala @cookie , tak keď budeš postupne znižovať dávky, tak by si to mala zvládnuť, ak máš aj neurol, tak bez obáv. Len si medzitým nájsť nového lekára, aby ti dal nové a správne lieky.

3009
1. aug 2023

@kristin00 určite okamžite hladať nového psychiatra. Niektorí psychiatri prídeš predpíšu lieky a dovidenia, žiadny záujem o pacienta, tak treba ho ihneď vymeniť.

hladamematku
1. aug 2023

@kristin00 ahoj z akeho titulu veris viac mne ako svojmu lekarovi?

aylinn
1. aug 2023

Vysadila som zo dňa na deň Eliceu ale len pre to že som nevedela fungovať bola som nonstop unavená za deň som dokázala spat aj 15 hodín + som dostala stavy že priberiem z toho+ som si myslela že som už v poriadku .. no prd 😄 konečne som dostala odvahu sa priznať Dr že som ich vysadila, tak si idem koncom mesiaca pre nejaké nové lieky. Určite to nerob zo dňa na deň lebo ti bude ešte horšie , daj si predpísať iné lieky.

luccija
1. aug 2023

@kristin00 môže byť, že mas nízku dávku vyskúšala by som navýšenie to môžeš zase dočasne čakať, že saTi pohorší...pomôž si ukludnovakom.A aj si niečo zmenila vo svojom živote vieš čo je spúšťač, že sa cítiš zle?
Chodíš na terapie?

miamia04
1. aug 2023

@kristin00 píšeš, že užívaš alventu 2 roky, tak keď si začala tie lieky užívať, pomohli ti zo začiatku, polepšilo sa ti? A je ti zrazu horšie až teraz po 2 rokoch?

apolka77
1. aug 2023

@kristin00 a to ti už 2 roky je zle? Či len teraz prišli žalúdočné problémy?
Mne na úzkosť a telesne príznaky veľmi pomohli AD s účinnou látkou paroxetin , len vraj je teraz problém s dodávateľom že nie sú v našich lekárňach ...skús sa na toto spýtať nového psychiatra..

miamia04
1. aug 2023

@apolka77 môžem sa spýtať, seroxat teda ešte stále nie je dostupný? Či už neberieš paroxetin?

apolka77
1. aug 2023

@miamia04 ja beriem už len štvrtku tabletky takže mne to vydrží veľmi dlho a zatiaľ mám zásoby ale viem že od apríla doteraz nebolo dostať paroxetin u nás, ľudia si to vyberali buď v Čechách, Maďarsku či Poľsku...či sa zmenila situácia netuším ale pevne dúfam že znova ho bude dostať aj u nás ..mne ten paroxetin sadol ako rit na šerbel...

miamia04
1. aug 2023

@apolka77 to je super😂to sa mi páči, že ako ti sadol.., dúfam, že aj mne tak dobre sadne😊, chce mi ho lekárka po rokoch znovu nasadiť, len nie je dostupný..🤷. No snáď bude..

miamia04
1. aug 2023

@apolka77 takže ti stačí len štvrtina z 20mg tabletky teraz na udržiavanie? To máš fajn.

luccija
1. aug 2023

@miamia04 viem, že nebol a kamarátka dostala 30 mg a ten si delila.Ale už som zahliadla v TN, že znova sú v lekárni veľmi nepríjemná situácia pre ľudí, ktorí ich užívajú a zmena lieku nemusí byť k lepsiemu
@apolka77 ona ho dostala na silnú tetaniu, úzkosť, až viac x skončila na pohotovosti s vykrutenymi rukami nevedela rozprávať sa zľakla mozgovej príhody.Dostala 20 mg seroxatu a je úplne v poriadku odvtedy žiadne zachvaty

miamia04
1. aug 2023

@luccija viem, že zmena lieku nemusí byť k lepšiemu, len tiež dúfam, že mi zasa nejaké lieky proste sadnú. Snáď budú dostupné, musím sa spýtať u nás, či už tiež majú. Ďakujem

apolka77
1. aug 2023

@miamia04 áno ale ja už liečim dlho takmer 10 rokov už 2 x som vysadila alebo sa snazila a vždy sa mi to vrátilo a tak som si povedala že keď budem brať udržiavaciu dávku aj celý život nevadí...mne ťa štvrtka úplne stačí aj dr.sa čuduje ...dokonca aj keď dám každý druhý deň tu štvrtku je to fajn ...takže ja na paroxetin nedám dopustiť...začiatku boli ťažké ale mňa vždy vráti späť do života.

miamia04
1. aug 2023

@apolka77 to je fajn, nech ti to vydrží. ❤️ Nevadí to.. keď ti ten liek pomáha, a sadol ti, presne si to vystihla, vráti ťa to do života..

kristin00
autor
2. aug 2023

@hladamematku verím sebe, viem ako sa cítim.. 🙂

kristin00
autor
2. aug 2023

@luccija jasne že som skúšala, bolo to len horšie. Čím vyššia dávka tým mi bolo viac zle. Samozrejme viem, že pri navyšovaní sa stav zhorší ale brala som 2 mesiace vyššiu dávku a nevedela som vôbec fungovať.. Na terapiu som chodila, nemala som pocit, že by mi nič niečom pomohla

kristin00
autor
2. aug 2023

@miamia04 nie, cele dva roky 😃 Zo začiatku som s k nej brala neurol 3-5x denne 0,5mg. Ja mám skôr pocit, že za tie 2 roky mi nepomohli lieky ale nejako som si na tu chorobu zvykla

luccija
2. aug 2023

@kristin00 tak to zmeň lekára, keď nie je prístupný zmene lieku veď 2r a necítiť sa lepšie je veľa aj na koňa.