Vyšetrenie na reflux počas tehotenstva

ve_ja_15
28. jún 2019

Ahojte, chcem sa spýtať, či ma niekto skusenosti s vyšetrením na zistenie refluxu počas tehotenstva. Viem, že endoskopia sa robiť nemôže. Existuju nejaká neinvazivna metóda? Mam totiž problém s hrdlom. Stále ma pobolieva, občas sa mi objavia čapy na mandliach. Tento problém som riešila s doktormi už pred tehotenstvom. Stery v poriadku, potravinové alergie nezistené. Jediný problém v tráviacom trakte sa ukázali kvasinky. Hrdlo mam často zahalené. Na ORL mi domtorka stále tvrdí že je to z trávenia a viac sa so mnou nebaví.

zuzzulicek
2. júl 2019

Ja som tehu. A odmalicka mam reflux.na ziadnom vysetreni som nikdy nebola.. ak sa najes a jedlo ti ide hore do ust nazad tak to je jasny znak refluxu.. to ani doktorovy nemusis ist.. mne vacsinou ide aj voda hore do krku a ust.. pohar dva vody naraz lahnut si a ked ide hore je to reflux.ono ani lezat netreba.. po jedlach ktore sposobuju kyselinu to ide lahsie hore.. rajciny,malinovky atd.. na reflux zabera len mensie porcie jedla,neprejedat sa, nejest 2 hodky pred spanim ani nepit..vela je toho na googli popisaneho.. problem s hrdlom pri refluxe by nemal byt..