Zápach z mostíka

3. dec 2021

Ahojte,rok aj niečo mam urobený mostík na predných 4 zuboch , jednotka mi chybala ostatné 3 boli brúsené. Všetko bolo ok ale posledné dni sa mi stalo ze sa mi.pustila krv trošku, z toho miesta kde mi xhyba zub asi? Stalo sa mi to 2x .. a potom som zacala mat divný pocit v ústach, tam kde mam mostík, akoby mi kleslo ďasno alebo čo, no a Zistila som ze v tom mieste mefzi dasnom a mostíkom,kde mi zub chýba ( pretekaju mi tadiaľ sliny,ked zatlačím zozadu jazyk) tak to tam zapácha.. aj ked pritlačím.prstom o ddno tak mi prst smrdí.zrejme sa mi tam dostávalo jedlo a keďže som to odzaciatku čistila len obyčajnou zub kefkou tak to teraz smrdi? Uz som si objednala medzizubné nite a kefku a začnem si to čistiť. Len by ma zaujímalo ci to tak už niekto mal? A ci si to teráz pravidelným čistením viem dať do poriadku a nebudem musieť kcoli tomi ísť k zubárovi?

saraxyz
3. dec 2021

Bola by vhodná ústna sprcha

janba
3. dec 2021

Určite sa to upraví, používaj medzizubne kefky,dentalne nite specialne pre mostiky, ak ti krvaca dasno,ustnu vodu. Mne odporucila dentalna toto. Ale s tou ustnou vodou opatrne, pouzivaj ju maximalne tyzden, lebo z dlhodobeho pouzivania ti mozu zozltnut zuby.

autor
3. dec 2021

@janba oral b medzizubné nite som si kúpila,mozem sa spýtať , ako sa používajú? Netreba k nim prevliekacie očká? Dostanem sa to tej medzery medzi dasnom a chýbajúcim zubom?

janba
3. dec 2021

Netreba k nim nic, koniec je pevnejsi, da sa prepchat pod mostik.
Ked mi to prvykrat ukazovala dentalna, bola som zhrozena, kolko bordelu odtial vytiahla 😃
A tiez medzizubnu kefku pod mostik, tiez sa tam vopcha.

pictbridge
3. dec 2021

Nechcem strašiť. Aj ja mam tak urobený mostík. Príčina krvácania a zápachu bola že mi pod mostíkom odhnil zub a ostal len koreň. Ak ti ustupujú ďasná je to možné. Dala by som si urobiť rontgen na tvojom mieste lebo to je časovaná bomba. Už sa mi to stalo pri dvoch zuboch na okraji mostika a akurát idem ťahať ten druhy.

autor
3. dec 2021

@janba no super, neviem sa dočkať kedy mi prídu uz ! dúfam ze sa nepovraciam z toho co vytiahnem, po roku aj čosi. 🤢 Ďakujem za info a rady 😍

autor
3. dec 2021

@pictbridge na preventívku sa chystám este do konca roka,budem informovať zubára o tom určite. Tie zbrusene zuby bili zdravé, je možné aby takto odhnil za rok?

pictbridge
3. dec 2021

Samozrejme je to možné. Áno mala som zdravé. Odišli mi očne oba lebo boli krajne . A keď to krváca je to až priliž veľká šanca. Zubar mi povedal ze keď su zle nasadené nalepené je tam nejaká medzierka môže sa to stať. Takže mi odpilil porcelán vytiahol koreň

autor
3. dec 2021

@pictbridge tak teraz sa bojím 😔

annnna18
3. dec 2021

Neboj sa, ak nemas bolesti pravdepodobne je to naozaj len skrz to, ze si to necistila medzizubnymi pomockami. Cudujem sa ze ta lekar na to neupozornil 😐 zacni pouzivat nit pod mostik a tak isto aj medzizubne kefky pri ostatnuch zuboch. Dasna ti podakuju a budes sa aj lepsie citit. 🤗 Inak ak mas teraz akutne problemy s tym velmi dobra je ustna voda Corsodyl

pictbridge
3. dec 2021

@annnna18 inak ani ja som nemala bolesti začala som to riešiť skrz toho zápachu . Používam taktiež medzizubne kefky a tam už nepomôže nič.

annnna18
3. dec 2021

@pictbridge jasnee nehovorim ak clovek nieco zanedba velmi lahko sa zuby kazia 🙄

autor
3. dec 2021

@pictbridge no dobre a aký je postup ked odhnije takto zub? Je to bolestivé prerabanie?

autor
3. dec 2021

Nic ma nebolí len dva krát sa mi akoby ,,naliali ,,ďasná nad mostíkom a vzápätí pustila krv asi minutu. Odvety nič, ďasná vyzerajú zdravo a ok. Akurát sa s tou medzerou viac hram s jazykom tak si to možno dráždim. No a tak som vlastne prišla na to ze to tam na tom mieste zapácha. Uvidím ked to vycistim

pictbridge
3. dec 2021

Ja neviem aký máš stav iných zubov. Ja to už mám horšie. Mala som na 6 tích vpredu keramiku a potom nič iba zuby múdrosti na oboch stranách. Ja mam teda už čiastočnú snimatelnu náhradu medzi . Teda keď mi vytiahol očný a odpilil keramiku tak tam ostala diera a tu mi vyplnil čiastočnou tak ze mi do nej dorobil ďalší zub. Takže napevno mam už len 4 zuby keramiku potom mam po oboch stranách po 3 náhradu a zub múdrosti. No keď to tebe náhodou vytiahne tak neviem bude ti musieť obrusit susediace zuby to mohol dorobiť neviem to je ťažko povedať ale jednoduché to nieje. A ani lacne

autor
3. dec 2021

@pictbridge no to verím ze to je náročné aj finančne. Ja mam zuby ok ale predný mi odhnil skrz koren poškodeny z úrazu a preto mam mostík. Uvidíme ,dufam ze to je len zlou hygienou

irgus
29. mar 2023

Ja odporucam zubnu - ustnu sprchu, neviem si to vynachvalit, po umyti zubov sprcha este vyplavi zvysky jedal…..prud vody sa dostane uplne vsade