Zápal prsníka

martinamatulka
9. dec 2021

Ahojte žienky. Prosím Vás , tie ktoré máte skúsenosti so zápalom prsníka pri kojení , prešlo Vás to samé alebo ste potrebovali antibiotiká? Od včera mám bolesti , mala som aj horúčku, ale už sa mi zdá ,že mi je lepšie. Len k lekárovi sa mi dá ísť až v pondelok , tak by som chcela vedieť či by ma to nemohlo dovtedy aj prejsť.

prvosienka88
9. dec 2021

@martinamatulka mne pomohla nakrájaná paradajka na prsník 🙄 znie to divne ale do druhého dňa som bola fit

petamich
9. dec 2021

ja tiez bez antibiotik, vela som maleho prikladala aj ked to bolelo neskutocne a do podprsenky kapustny list a pomohlo alebo aj vinny obklad vraj pomaha ale ten nemam otestovany

prvosienka88
9. dec 2021

@petamich áno, kapustný list mi pomohol zas druhýkrát

saja1
9. dec 2021

Ja som mala vecer 40 teploty, rano uz mi bolo lepsie. Volala som doktorovi a povedal nech pre istotu pridem. Mala som crp skoro 200, urobil mi aj sono, a povedal ze som mala velke stastie ze som prisla 😅 takze ja nie a po skusenosti by som to pre istotu riesila s dr.

oli18
9. dec 2021

Dcéra skončila na operačnom stole kvôli dr., ktorá to nevyhodnotila správne. Dala jej antibiotiká, ktoré nezabrali, aj po operácií jej dali zlé, až tretie, po výsledkoch výterov, boli správne. Je to mastitída, zapríčinená zlatým stafylokokom, preto ANT musia byť účinné na neho.

zuzike123
9. dec 2021

2x zapal, 2x atb, obidva razy riesene na urgente.

martinamatulka
autor
9. dec 2021

@zuzike123 prosím ťa a mala si akú vysokú teplotu keď si šla na urgent ?

martinamatulka
autor
9. dec 2021

A ešte mám asi hlúpu otázku, ale nemôže malému uškodiť to mlieko, keď je tam zápal ?

zuzike123
9. dec 2021

@martinamatulka raz si pamatam, ze som mala 39.7, ledva som stala na nohach a 2.x tiez cez 39.
Dali mi atb, pozreli sonom ten zapal, bolo to na hrane a nakazali robit vinne obklady. To miesto octanu, aby to dietatu tak nesmrdelo. Biele vino izbovej teploty, namocit don plienku, obmotat okolo prs, na to igelit a niecim previazat (uterak?). Dieta praveze muselo pit, aby sa uvolnili mliekovody.

martinamatulka
autor
9. dec 2021

@zuzike123 ďakujem