Zápal sedacieho nervu

tania12
11. apr 2022

Ahojte baby, prosim poradte mi ako vyriesit zapal sedacieho nervu alebo LIS-lumboischialgicky syndrom ? Trapim sa uz 4 tyzdne, nepomahaju cviky, lieky od bolesti, lieky na uvolnenie svalov, teplo, chlad, teple naplaste, gely proti bolesti… proste zatial nic nepomohlo … bolest vyzaruje zo zadku do celej nohy az k prstom… uz neviem co by mohlo pomoct… zajtra mam kontrolu u OL a chce ma poslat na neurologiu…
Poradte prosim co pomohlo vam a ako dlho ste to riesili? Mna strasia ze to moze trvat aj rok😣

aandrea9
11. apr 2022

@tania12 na neurológiu ta mala poslať hneď. Toto co robí, je len pokus omyl, ktorý ako vidíš, nikam nevedie. A kým máš bolesti, žiadne cvičenie! Možno ti pomôžu infuzky, v každom prípade mňa pri akomkoľvek probléme s chrbticou OL hneď pošle k neuro.

sojorez
11. apr 2022

Beriem nurofen, dorsiflex, pomaha mi horuca vana - vraj by sa nemala, ze skor suche teplo, balzam kostival (kostihoj a gastan). V casoch pokoja joga. Prvy krat som marodovala hadam tri tyzdne, ale aj trvalo, kym som si presla vysetrenim. Teraz uz pri naznaku tahania v krizoch si davam horeuvedene a trva to tak mozno tyzden.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tania12
autor
11. apr 2022

No vraj je to zapal a treba ho utlmit tak mi dala OL Aulin prasok a Mydocalm… lenze ci to beriem ci nie boli to stale a mam pocit ze stale nizsie sa to taha uz ma bolia az prsty na nohe …

aandrea9
11. apr 2022

@tania12 ak tvoja OL nepočula ešte o hernii disku tak sa radšej vo vlastnom záujme k tomu neuro vypytaj.

azurova99
11. apr 2022

@tania12 rovno neurológia začalo mi to v novembri a skončilo až vo februári keď som chodila na neuroligiu, dali obstrek, lieky, a žiadne kúpanie len sprcha, že nemám dávať horúce na to že to horšie

tania12
autor
12. apr 2022

Tak baby dnes som bola u OL poslala ma na ortopediu. Podarilo sa mi hned dnes tam aj dostat, tam mi urobili RTG vraj je vsetko v norme. Mam miernu skoliozu, tak mam svicit, soevnit kostrove svalstvo , mesiac aspon marodovat este.a ked to neprejde do dalsej kontroly tak MR a neurolog. Takze idem na fyzioterapiu a uvidime… objednala som sa aj na akupunkturu, vraj to dokaze velmi dobre pomoct.