Zapálené okolie okolo nechta na prste na ruke

nelaaa17
8. apr 2024

Chcela by som poprosiť radu. Strihala som si nechty s klieštikmi a trocha som viac zatrihla. Tá tenká koža okolo nechtu sa akokeby trocha odtrhla a po pár dňoch sa to zapálilo. Natieram ichtoxyl, dávam betadine a máčam v repíku. Zdá sa mi, že sa to nezhoršuje, hnis akokeby sa už vyťahoval. Neviem čo s tým čo je naviac okolo nechu, je to citlivé, čiže nejde to dať preč. Máte nejaké rady? Ak to neprejde idem k lekárovi. Ďakujem.

snehulak77
8. apr 2024

Ahoj, no toto už nič. S týmto som prišla na chirurgiu, že som si to chcela vyliečiť doma a lekár: to by ste doma nevyliecili.
Pár minút na chirurgii a bolo po probléme. Takže určite to už sama nerieš doma

snehulak77
8. apr 2024

Jaj, a to okolo je hypergranulacia.

nelaaa17
autor
8. apr 2024

@snehulak77 ahoj, môžem vedieť čo ti presne robili a aká liečba nasledovala?

mufka1
8. apr 2024

@nelaaa17 ak ti môžem odporučiť tak chod na chirurgiu vyčistiť ti to dajú lieky a sup domov .Nenechaj si to len tak videla som kde s blbé ho zadreu pani skoro prišla o prst.Takze radšej chod

snehulak77
8. apr 2024

@nelaaa17 napichal mi to, poriadne vyčistil, vyrezal čo bolo treba. Mne ešte odcvakol polovicu nechta, aby sa mi k tomu dostal. Nebolelo to, len potom keď prestala účinkovať injekcia trochu. Potom o týždeň prevez. Zbytočne som sa trápila, keď som to chcela vyriešiť sama.

cliuska
8. apr 2024

@nelaaa17 ja som to tiez mala,urcite smer chirurgia.. na chir.to rozrezu,vyberu hnis a pekne sa zahoji. Mne brali aj vyter z hnisu a nasli mi tam rezistentnu bakteriu,vdaka ktoren som mohla dostat sepsu..

nelaaa17
autor
9. apr 2024

Ďakujem za rady, dnes som bola ráno. Injekcia dosť bolela, inak pohoda, neviem čo všetko robili, radšej som nepozerala. Teraz beriem lieky od bolesti ale nejak extra nezaberajú. Dúfam, že už ma nič horšie nečaká 🙂

snehulak77
10. apr 2024

@nelaaa17 tak to má mrzí, že boli. Dávaj si tie lieky od bolesti, ak máš aj silnejšie, novalgin alebo quarelin. Už to horšie nebude 🙂