Zášklby viečka a trasenie rúk

7. feb 2021

Dobrý večer, môžu byť zášklby viečka, trasenie rúk a celkové napätie akoby neustály stres spôsobené nedostatkom magnézia alebo môže ísť o tetaniu? Ako sa u vás prejavuje nedostatok magnézia? Koľko tabliet denne užívate? Ďakujem.

autor
7. feb 2021

A ešte som zabudla napísať, že často mávam pocit, že sa nemôžem dostatočne dobre nadýchnuť...🤔

kittykat22
7. feb 2021

takto sa prejavuje dlhodoby stres. Skus si dat magnezium na uvolnenie - kup si nejake v lekarni a pozri sa na pribalovy letak, tam mas davkovanie napisane. Mozes poziadat lekarnicku aby ti predala nejake vo vyssej koncentracii.

lienocka2808
7. feb 2021

Na diagnostiku tetanie je jednoduchy test, vola sa to chvostekov priznak, pozri si na youtube, ako sa robi, a skus to na sebe. Ak bude pozitivny, tak mas tetaniu.

barboritta
7. feb 2021

Mne interná takto diagnostikovala nedostatok magnézia.tras rúk,tiky v oku, nervozita.kazala konské dávky mg

autor
7. feb 2021

@barboritta ďakujem pekne, prosím aký konkrétny magnézium ste užívala a v akom presnom množstve. Doma mám magne B6 a tam píšu dve tablety denne..je to málo? 🤔

barboritta
7. feb 2021

Brala som magne B6 4 tablety denne prvé dva týždne,potom 3x za deň jednu.ale to stále.ked sú zlé dni zase zvyšujeme dávku na 3x 2 tablety

autor
7. feb 2021

@lienocka2808 ďakujem idem to pozrieť