Prečo mám svalové zášklby?

Zodpovedané
24. máj 2020

Dobrý deň,

už asi 8 mesiacov mám svalové zášklby - nohy, ruky, práva aj ľavá strana. Prvé zášklby začali po strese a vyčerpaní. Po užívaní magnézia, Persenu a pití medovky mi zášklby prejdú. Potom všetko vysadím a stačí, že mám toho viac, alebo mám stres a sú nanovo. Po užívaní liekov zasa prejdú.

Môže ísť o niečo vážne?

Čo mi odporúčate?

Čítala som o nádore na mozgu a o skleróze multiplex.

Ďakujem

Dobrý deň,

najskôr si myslím, že pôjde o tetániu, diagnózu sklerózu multiplex alebo nádor mozgu musí potvrdiť neurológ na základe vyšetrení.

Sama uvádzate, že ťažkosti sa objavia, keď ste v nadmernom strese, alebo ste unavená, preto by ste sa mali vyvarovať stresu. Treba užívať Magnézium dlhodobo a v prípade pretrvávania ťažkosti absolvovať neurologické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková