Môžu byť vedľajšie účinky Alventy zášklby svalov v pokoji, vysoký tep a trasenie sa?

Zodpovedané
4. máj 2021

Dobrý deň,

už dva týždne užívam antidepresíva Alventa. Najprv som začínala najmenšou dávkou (užívala som týždeň), ale minulý týždeň mi bola dávka navýšená na 150 mg denne plus užívam Atarax.

Môžu byť vedľajšie účinky Alventy zášklby svalov v pokoji, vysoký tep - 110, trasenie sa?

Začala som užívať k tomu Stop kŕčom a B complex forte.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, Vami uvedené prejavy môžu predstavovať nežiadúce účinky pri liečbe Alventou.

Mali by ste sa poradiť s Vašim psychiatrom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková