Závraty z krčnej chrbtice

silica
30. sep 2015

Ahoj, tie čo máte problém so závratmi, kvôli krčnej chrbtici, ako sa to prejavuje?ako by ste popísali tie závraty? Dá sa s tým aj niečo robiť, pomáhajú nejaké lieky, alebo cvičenie alebo je to už nastálo? :( A ako často sa Vám závraty objavujú? Ďakujem za rady

miriamka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
caroline_
11. okt 2018

Ja mávam závraty z krčnej chrbtice opakovane, dnes som bola u pani ku ktorej chodím na akupunktúru a napravila mi že vraj vyskoceny stavec.. To som ani nečakala a už sa cítim oveľa lepšie

marika1066
11. okt 2018

@miriamka to calcium som začala aj ja brat a multivitamíny este

luciano
14. okt 2018

Ahojte baby. Keď čítam vaše príspevky, akoby som o sebe čítala. Chcela by som sa opýtať tie, ktoré užívate magnézium aj calcium... ako ich užívate? Viem, že sa musia správne užívať, aby zabrali, no neviem ako. Ďakujem za radu.

marika1066
14. okt 2018

@luciano ahoj, ak ti dajú odpoved tak mi dáš prosim ta vediet? Tiez som zvedava

miriamka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emila2306
22. okt 2018

@caroline_ Ahojky, vies mi prosim poslat kontakt na akupunkturu do sukromnej spravy? Budem Ti velmi vdacna. Emilia

caroline_
22. okt 2018

@emila2306 ahoj viem, ale ja som z Levic, nevadilo by ti dochadzat?ak si pozries na internete tak urcite to robia aj v BA

takyna
25. okt 2018

@leushkka ako to prebiehalo to vyšetrenie? Dakujem

leushkka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ertlovik18
25. okt 2018

@leushkka uplne? Nie je to ani neprijemne??

amyqce
25. okt 2018

ahojte, mam presne toto iste, strasnu trvalu zavrat pocas dna, je mi na zvracanie, oci sa mi krizia,, boli ma hlava, ale cely vrch hlavy, ked si prejdem prstami vo vlasoch, boli ma akoby kazdy jeden vlas. mam nalez na krcnej chrbtici, doteraz mi to ale nic nesposobovalo. poradte mi, da sa pomoct aj doma, resp. nezhorsovat to? dakujem

levandullka
25. okt 2018

Ja ich mavam hlavne ked travim vela casu na telefone alebo pred pocitacom. V podstate vzdy ked mam hlavu dlhodobejsie sklonenu smerom nadol. Zacne ma boliet vyrazne krk, hlava, je mi zle a na druhy den rano mam vacsinou strasne zavrate, tocenie hlavy a zvraciam... 😕 Svokor je ortoped a povedal mi ze sa to da iba zmiernovat cvikmi, ortopedickym vankusom, magneziom a masazami, ale ze zbavit sa toho uz asi nikdy nezbavim... Nie je to nic prijemne a pri mojej praci si krk zatazujem denno denne, tak si potom musim davat naozaj velky pozor na ti, ako travim zbytok casu a na akom vankusi zaspavam...

leushkka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
amyqce
26. okt 2018

@levandullka ahoj ano s tou pracou sa to adi zmenit neda, presne, dlho do pocitaca ab naklonena hlava nadol do papierov, mozes aj odporucit konkretny vankus? Aj zvracias? A s rym netreba po lieky nejake? Aj ja mam zvracanie na krajicku, dufam sa to nestane :( Dakujem

aristokratka
26. okt 2018

@takyna manever si vieš spraviť aj sama, je od Dr video na YouTube Carol foster vertigo healing

amyqce
26. okt 2018

@ircok ahoj to je zaujimave presla som si tym istym, pred pol rokom 2x atb za mesiac, viroza, odvtedy strasne potenie, zalahlo mi v usiach, farmakologia, znizena imunita, vyhadzala som sa cela a teraz toto, zavrate, nesustredenost a bojim sa, ze sa prida to zvracanie. Podla mna krcna chrbtica a malo pohybu. No ako zeny s malymi detmi a pracujuce, kedy mam mat na to cas :(

ircok
27. okt 2018

Přejde do neboj.pijemagnezium,sem tam jóga.a zavrat mám malokrat.

levandullka
27. okt 2018

@amyqce Ahoj 🙂. Vankus mam taky ten klasicky ortopedicky, neviem presne znacku, mame dva, druhy ma manzel, su trosku rozdielne, jeden je vyrazne mensi, ale mam ich odskusane oba a je to vlastne jedno na ktorom spim 🙂. Liekom sa snazim vyhybat, beriem ich zvacsa iba ked citim ze uz je zle, alebo napriklad ked sme boli teraz na dovolenke a nemala som so sebou ten vankus. Beriem konkretne Guajacuran. Moze sa 3x denne ale svokor hovoril ze mi uplne staci 1x, tak som ich tak aj brala a vsetko bolo ok. Teda bolesti som sa nezbavila uplne ale zavrate som nemala. Ked ich uz mam, take naozaj poriadne, ze sa mi toci hlava, tak zvacsa aj zvraciam. Cely den prelezim a toci sa so mnou cela miestnost... Nastastie to nemavam casto 🙂.

amyqce
27. okt 2018

@levandullka to ma mrzi, to je hrozne takto sa odpalit na cely den. guaracujan aj dorsiflex mam, tak skusim. aj vankus kupim 🙂 inak mne dost pomaha teraz nahriat si gelovy vankus v mikrovlnke a prilozit + cviky na krcnu chrbticu
som to mala dlho, ale co ma nepali, nehasim, tak mi treba. nemuselo to zajst az sem. este tu milgamu pozriem co je, mozno tiez dobra pomoc. na rehabilitacie sa nespolieham. masaz mam pravidelne mesacne a nestaci. 😞 zelam vsetkym, nech sa citia cim skor fit.

ertlovik18
31. okt 2018

@leushkka hej? To by sa teda mohlo dat fajn zvladnut, hlavne ak to pomoze tak by to bolo super 🙂

luciano
6. nov 2018

@miriamka užívaš teda viac kalcia ako magnézia? Nemalo by to byt pri tetanii naopak?

miriamka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marika1066
10. nov 2018

@miriamka a od magnezia vecer sa ti da potom zaspať?

miriamka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marika1066
15. nov 2018

@miriamka to šumivé magnezium myslíš , ked píšeš ze vypijes? 😉

miriamka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marika1066
18. nov 2018

@miriamka uz som si kupila😉

ftdvnjc
7. jan 2019

Verte mi, moje dlhorocne problemy so závratmi a bolesťami chrbta, ma prinutili pravidelne 4x do tyzdna cvicit, cviky obmienam , raz power jogu, fit loptu, cviky s vlastnou vahou a Sm system, vzdy 35-45minut....a kazde rano mam ritual si po vstavani pomasirovat siju... velky pozor na zachladnutie, je jedno ci v lete(v obchodoch klima) ci v zime(bez salu ani na krok) ci prievan alebo klima , jednoducho nesmie byt chlad !!! Vzdy ked ma ofuklo, mala som hrozne zavraty, ze sediet neviem, nie este stat . Nakolko som kadernicka, ruky stale hore, je to pre mňa nutnosť si davat na to pozor .A kazdy vecer si natahujem krk tymito cvikmi, ak to neurobim, na druhy den citim, ze mi je horšie, vážne odporúčam :
://tojenapad.dobrenoviny.sk/zachrana-pre-krcnu-chrbticu/