Závraty z krčnej chrbtice

silica
30. sep 2015

Ahoj, tie čo máte problém so závratmi, kvôli krčnej chrbtici, ako sa to prejavuje?ako by ste popísali tie závraty? Dá sa s tým aj niečo robiť, pomáhajú nejaké lieky, alebo cvičenie alebo je to už nastálo? :( A ako často sa Vám závraty objavujú? Ďakujem za rady

katarina.banska
22. jan 2019

@ftdvnjc ďakujem za cviky kuknem. No aj ja som zacala cvicit aj jogu aj sm system aj s vlastnym telom.... No mam pocit, ze je ešte horsie. A to cvicim s fyzioterapeutkou.

ftdvnjc
23. jan 2019

@katarina.banska treba vyskusat vsetko, kym nezistis, co tvojmu telu najlepsie sadne. Po dlhsom case som sa dnes nad ránom zobudila na hrozne zavraty, ked som sa obratila na chrbát...moje nervy. Potom mi docvaklo, ze uz tyzden ma pobolieva pri lopatke, z presilenia z prace, tak som si to riadne masirovala, co som dociahla a nastastie som to uvoľnila. To uz som mala viac x, ze z presilenia , ti pomoze pri zavratoch masáž. A to ma nakoplo a teraz som si objednala este masážny vankus s tymi valcami , tak to budem pravidelne pouzivat, lebo ako kadernicka, mam presilene svalstvo , ked furt ruky hore mam...

marika1066
23. jan 2019

@ftdvnjc môžem sa opýtať aké máte tie závraty a ako často? Lebo ja už ich mám od septembra a stále akoby som na lodi bola je to na nervy a stále mi na nič neprišli bojím sa už toho najhoršieho

ftdvnjc
23. jan 2019

@marika1066 to záleží, ako moc som presilena, alebo ci ma neofuklo...pred 20timi rokmi, ked som este netusila, ze je to z krcnej a ze mam cvicit, som mavala take silne, ze som neveda z postele si sadnut, nie este vstat, vsetko sa so mnou tocilo. Inokedy to mava lepsi priebeh, bud len pri zakloneni, alebo otoceni hlavy...a ako casto ? Kym som pravidelne necvicila a nedavala si pozor na zachladnutie, mavala som to aj 2x do mesiaca, dnes som to mala po cca roku, len pri otoceni, vstat som v pohode mohla, ale to som podcenila, ze som z tej roboty narobena, to je dan za nase zamestnanie 😉

marika1066
23. jan 2019

@ftdvnjc no ja to mám od septembra vkuse celé dni,práve mi bolo potvrdené že je to z krčnej ale stále neviem čo presne, až 11 februára mám ísť k doktorke , lieky proti zavretom brat nemôžem lebo mám vedľajšie účinky tak radšej sa trápim bez nich ale je to na nervy

banana10
25. jan 2019

Zienky, mne sa v poslednej dobe stava toto: v pohode fungujem, cistim zeleninu napr. a zrazu akoby mi stiahlo hlavu, na par sekund sa zacnem motat, je to fakt neprijemne a pozorujem, ze sa to deje v zadnej casti hlavy, ako sa spaja s krkom. Tam citim tie zavrate. Od detstva mam kryvu chrbticu, ale nejako tazkosti s nou nepocitujem, tlak, krv mam ok. Moze to byt z chrbtice?

ftdvnjc
27. jan 2019

@banana10 samozrejme, ze je to z krcnej...cvicit a este raz cvicit...kukni vyššie, co som pisala svoje skusenosti

banana10
27. jan 2019

@ftdvnjc fakt, lebo je to ozaj neprijemne, ze akonahle to pride, tak beham po byte ako splasena, len aby to preslo, sost ma to znervoznuje

katarina.banska
28. jan 2019

baby velmi dobre toto poznam, ako som zacala cvicit a vystierat sa tak este horsie. no povedali mi,ze je to normalna reakcia organizmu,ze sa brani cviceniu a niecomu co mu nie je prirodzene. no treba len vydrzat, trva az dva mesiace kym sa dostavi uvolnenie , len netreba prestat. vraj vela ludi to vzdalo, lebo ked zacali bolo este horsie..... tak baby len pevne nervy zvladneme to vsetky len treba CVICIT a pod dohladom fyzioterapeuta, ktory ukaze presne ake cviky treba robit
@banana10
@ftdvnjc

ftdvnjc
29. jan 2019

@katarina.banska ked tak este skus, kto vie napravit stavce zablokovane. Ak to nemas daleko, ja som z Pn, som vela krat, ked bolo najhorsie, vzdy zašla pri Trnavu do dediny Horne Orešany, tam byva pani Blažova, ma dar od Boha, ze ta napravi...inak nez zacnes pocitovat z cvicenia ulavu, chce to par dni, kym to zaberie, drzim palce

eliska13
29. jan 2019

@marika1066 nechodila si k neurológovi na infúzie?dajú tam lieky na uvoľnenie svalstva a zvykne sa polepsit.Masaze a masáže len uvoľniť tie postahovane svaly a spazmy.Ako Tá liečili?na RTG ci MR si bola?úprimne lekári na to kašľu dajú liek predpisu pár sedení na rehabilitáciu a koniec.vsetko ostatné je na nás ja cvičim cviky z webu len nie pravidelne veď klasika, ak ma nič neťahá neboli nesnažím sa.Ja nedám dopustiť na masáže sú drahé, ale to jediné mi uvoľní tie stiahnuté ramená, krk ja mám často závrat ako píšu baby som zohnuta nad varením a zrazu sa mi všetko zatočí, či pri sedení, keď otočím hlavu
Bola si u ušného problémy s vnútorným uchom zvyknú robiť zavrate

marika1066
29. jan 2019

@eliska13 bola som na mri krčnej aj uši, mne to začalo v septembri, kým som sa dostala na prvé mri bol november ďalšie v januári, a výsledky neviem len mi povedala doktorka so telefónu že mám niečo s krkom ale až 11 februára idem ku nej lebo je zaneprázdnená, a mne sa cely čas ani nie že krúti ale chodím ako opitá a ani lieky mi nedá kým má neuvidí, mala som predtým lieky ale musela som ich prestať brat ,lebo som vedľajšie účinky mala, a teraz napíšem že žijem v uk, na Slovensku sa sťažujú na zdravotníctvo , ale tu som totálne znechutená,doslova kým neumieraš kašlú na teba, všetko je normálne, v júni sa vraciame na Slovensko a pevne verím že tam má vyšetria skôr , ja už nemám tu síl chodiť po doktorovi ešte počkám do februára čo mi povie , keby som aspoň vedela čo presne mi je už ,,,😒

julinnka2
11. mar 2019

Ahojte, ja mavam zavraty uz dobrych 2,5roka.. ☹ citim sa ako na lodi, hompala ma zo strany na stranu, je mi zle.. bola som na MR a zistili mi mierne vysunutie platniciek v krcnej chrbtici. Bola som az pri 2 neurologickach ale ziadna mi nepomohla lebo kojim dcerku nakoniec to zvalili na psychiku a ked prestanem kojit mam navstivit psychiatra . Len ja uz si myslim ze to mam z tej psychiky (trauma z porodo) .. sm viem cvicit ale nejak necvicim.. qko sa drzite?

andreabebe
5. máj 2019

@danielacool ja cvičím pravidelne mesiac. Zatiaľ nič nepomohlo. Ako rýchlo to išlo u vás?

sona2014
16. máj 2019

@marika1066 ahoj marika ako zavraty.ja mam zavraty od oktobra 2018,respektivne pocit nestability,kolisania cely den.ked si sadnem je to oka ale ked sa postavim tak sa to zacne.bola som na Mri mozgu a krcnej,ze dobre len mam napriamemu lordozu a mierne zhrubnuty ligamentum traversum ...co ze nic nieje.uzivam betahistin od januara, ale nepomaha.tak som si ska skusir dat naptavit krcnu k fyzioterapeutovi a ja neviem ale na druhy den mi oslabli nohy a nevladzem chodit.no neviem ci krcna suvisi s nohami.asi cca 19 rokov dozadu som mala mieco podobne nic nezistili len som chodila na rehabky.teraz rehabky mi nedali,lebo az tak necitim krcnu...ja uz neviem

sona2014
16. máj 2019

@sona2014 nie 19 rokov ale 10🙂

marika1066
17. máj 2019

@sona2014 ja som chodila na masaze k fyzioterpeutke,myskim ze mi pomohli,nie na 100 percent,ale je to o dost lepsie,niekedy mam horsie dni,ale je to lepsie, ale ja mam 44 rokov a zacala som braat bellasin,mysllim ze to bude aj hormonami,,,je to ale dobre na nervy ked sa clovek boji vyjst aj z domu.Liek inak neberiem nijake ,,,inak mm bolesti na krcnej chrbtici a uz mi ide od laopatiek a predlaktia pravej ruky,,musimm asi zajst zas na doktorom,,,

marika1066
17. máj 2019

@julinnka2 inak tiez si myslim ze psychika robi vela po mojich poslendych par mesiacov

julinnka2
19. máj 2019

@marika1066 sice som skoncila na liekoch ale musim povedat zavraty uz niesu :-/ takze psychika je velmi mocna .. ale som rada ze som sa tych stavov zbavila...

marika1066
20. máj 2019

@sona2014 ahoj sona2014 tiež som to tak mala raz že som na druhý deň mala slabé nohy potom mi to prešlo, mna veľmi boleli aj slamky aj teraz má hocikedy pichne , tiež neviem čo budem robiť lebo sa mi zas vrátili závraty a je to nepríjemne chcem skúsiť akupunktúru, to je vraj dobre

katarina.banska
20. máj 2019

@marika1066 ahoj, preco myslis,ze je to psychicke, ako sa to u teba prejavuje? lebo ja uz tiez si myslim,ze psychicke mam zavraty aj ked mam problem s chrbtickou, lordozu, skoliozu, a tiez s krcnou mam problem dost velky. no cvicim od januara a zatial to je tak,ze raz lepsie raz horsie.....

julinnka2
20. máj 2019

@katarina.banska skor zalezi aj aky typ zavratov mate.. ja som od krcnej raz male take ze som nemohla lezat lebo som sa citila ako na kolotoci proste sa mi normalne tocil svet.. no moje zavraty ktore som mala stale boli skor take ze som sa citila ako lodi. Stale ma akoby nadnasalo, akoby som plavala vo vode take ine zavraty to boli.. a co cvicite? SM system ste neskusala?

marika1066
20. máj 2019

@katarina.banska ja mám tiež artritidu na krčnej chrbtici , ale mala som stresové obdobie minuly rok a vtedy mi to začalo,potom sa to ukludnilo a ja som si uvedomila že nemám závraty a teraz mám zas stres a zas mám závraty ,,, tak myslím že je to z toho ale akože ozaj mám bolesti od lopatiek po krčnú chrbticu

mistrall
28. máj 2019

@julinnka2 ahoj co ti pomohlo? Aj ja mam taky typ zavratov ako ty.. myslim ze to zhorsuje stres este..taky vnutorny..zacrovany kruh je to
Mala som aj MR mozgu a nic.neurologicka nenasla nic vazne..brala som Magnerot ale po MRku som sa upokojila ze to nie je nic vazne, teraz mam trochu stres.obdobie a opat to citim ..taky typ zavratov ako ty pises

marika1066
29. máj 2019

@julinnka2 tak presne tak sa cítim ako ty tiež akoby som bola na lodi pár krát sa mi síce zatočila hlava že som si musela sadnúť na zem , ale vtedy som mala stresy veľké, teraz mám take závraty ako píšeš, no mám pocit že je to lepšie ako cvičím

sona2014
1. jún 2019

@marika1066 no baby ja ako som pisala ja stracam stabiliti s ako keby som bola opita aj oci mi cudne reaguju,trava to velmi dlho.a zacala ma strasne boliet krcna,a o tyzden nato som sa v noci zobudila ze idem na wc.a uz ma hodilo do steny a nemohla som stat taku nestabilitu som mala ani hlavu otocit.tak som si zavolala zachranku.v nemocnici infuzka.velky zavrat prestal po dvoch dnoch,krcna boli a som zase pri kazdonennej nestabilite,hrozne.a MR vam robili s kontrastnou latkou?dakujem

marika1066
2. jún 2019

@sona2014 robili mi mr bez tej latky, ale povedali len že mám artritidu ale to je že žijeme v uk ale už tento mesiac sa konečne vraciame domov nastalo tak sa chcem dať vyšetriť doma

julinnka2
6. jún 2019

@mistrall co mi pomohlo??? Antidepresiva.. mala som velmi zly porod, zavraty zacali 4 mesiace po porode.. potom sa k tomu pridal strach, strach chodit vonku, strach z otvorenych priestranstiev .. psychologicka mi nejak nepomohla tak som po 2,5roku sla za psychiatrickou.. nasadila mi lieky uz 2.mesiac co beriem a od vtedy ziadnw zavraty nemam... u mna to bol tiez stres a strach taky spustac .. stresy som mala z toho ze sa mi nieco stane a skoncim v nemocnici .. nechcela som AD za ziadnu cenu ale ked porovnam ako som aa citila a ako sa citim teraz tak lutujem ze som uz davno nesla k psychiatricke..

julinnka2
6. jún 2019

@marika1066 co mi pomohlo??? Antidepresiva.. mala som velmi zly porod, zavraty zacali 4 mesiace po porode.. potom sa k tomu pridal strach, strach chodit vonku, strach z otvorenych priestranstiev .. psychologicka mi nejak nepomohla tak som po 2,5roku sla za psychiatrickou.. nasadila mi lieky uz 2.mesiac co beriem a od vtedy ziadnw zavraty nemam... u mna to bol tiez stres a strach taky spustac .. stresy som mala z toho ze sa mi nieco stane a skoncim v nemocnici .. nechcela som AD za ziadnu cenu ale ked porovnam ako som aa citila a ako sa citim teraz tak lutujem ze som uz davno nesla k psychiatricke..

katarina.banska
6. jún 2019

@julinnka2 ja chodim uz skoro rok k psychologicke, trenujeme ten autogenny trening.... take uvolnovanie sa. tiez beriem magnezko , ale nemam pocit,ze mi to pomaha. fakt mam niekedy pocit, ze uz pojdem k psychiatricke, lebo sa mi to nezlepsuje, kazdy den sa bojim, co ak odpadnem....... ze sa mi nieco stane, zatoci sa mi hlava.... mam taky pocit,ze chodim ako opita niekedy, ked sedim tak dobre aj ked lezim,....vtedy sa dokazem uvolnit, no kazde rano sa budim s tym,ze uz nechcem mat tieto pocity a stale mam.... strach o seba mam a strasne sa sledujem......inak fungujem normalne, staram sa o rodinu, chodim do prace, vsetko ok. mr mozgu ok, cvicim jogu inak ta mi dost pomohla..... tak neviem co robit, no som si ista,ze moje zavraty take ako keby tocenia hlavy mam zo psychiky. bojim sa,ze na to neexistuje ziadny liek.....