Zdravý ranný rituál

ivanizna
16. dec 2020

Ahojte mamičky 🙂 Vždy som obdivovala vysoko organizovaných ľudí, pretože konzistentným správaním a budovaním dobrých zvykov sa dá zvýšiť kvalita života. Preto sa chcem opýtať a som veľmi zvedavá, či pravidelne robíte niečo, čo vám prináša zdravotné benefity, či už fyzicky alebo psychicky. Napríklad recept na ranný elixír 😉, alebo nejaká ranná rozcvička, alebo hocičo iné. Chcela by som niečo zaradiť do môjho ranného rozvrhu, lebo odkedy mám synčeka, už je to 10 mesiacov, akosi sa neviem dať naspať dokopy. Nič nestíham, akurát navarím, len spratávam veci, vždy riešim len niečo základné. Žijeme v zahraničí a ja som s bobinkom 24/7, nemáme tu vôbec nikoho, komu by som mohla zveriť bábätko hoci len na polhodinku, a kvôli tej korone sme ešte ani neboli na Slovensku 😫💔 Synáčik vyžaduje celkom dosť pozornosti, takže nejaké dlhé nechávanie bokom určite nehrozí. Som veľmi rada, že ho mám, je nádherné, úžasné, šikovné, zdravé dieťatko a snažím sa mu venovať koľko len môžem. Ono za to nemôže, aká je situácia a že tu nikoho blízkeho nemáme. Manžel jazdí na kamióne, robí 5 nočných, hocikedy je z domu aj 14-15 hodín, potom chvilinku s nami a už musí ísť spať, lebo večer zase vstáva do práce. Je to celkom náročné, obaja sme dosť vyčerpaní, a práve preto by som chcela trochu ozdraviť svoje rána a dobiť sa pozitívnou energiou a silou.

caroline_
16. dec 2020

Ahoj 🙂 Ja ti viem odporúčiť meditáciu. Ja meditujem síce večer, no ako kedy, ale čo som pozerala na YT nejaké ranné rutiny, niektorí to robia práve po zobudení, stačí pár minút.

kulumulu123
16. dec 2020

@ivanizna mne super pomáha na energiu nalačno vypiť 0,5l vody s vytlačenýmcitronom bud celý alebo polovicu citróna záleží od veľkosti vždy ma to na kopne už od rána a nezaberie to žiadny čas ako cvičenie a pod ktorý pri 1r dieťati ráno nikdy nemám...

ninusa221
16. dec 2020

Mna nakopne ranná beaty rutina umyt tvar zuby dať si crub a potom aj občas masku 😀 to ma tak prebudí a citim sa lepšie nie taka k.o v lete som videla par žien s kočíkom sa chodit korčuľovať 😃 tak možeš skusit😅

zirafienka
16. dec 2020

Len s citrónom tiež netreba preháňať. Odvápňuje kosti. Čítala som , písala jedna baba, pila citrónovú vodu 2 mesiace a zlomili sa jej 2 zdravé zuby

ivanizna
autor
16. dec 2020

@kulumulu123 Presne 😃 Ja práve tiež nemám ráno čas na cvičenie a tak práve kvôli bábatku. Ale vodu s citrónom si dávam aj ja každé ráno už niekoľko rokov. Niekedy si do toho pridám aloe vera alebo jablčný ocot. Fakt obdivujem ženy, čo všetko stíhajú popri deťoch

ivanizna
autor
16. dec 2020

@zirafienka 😳 To som nevedela, vidíš, so zubami mám stále nejaké problémy.... ale keď mi pred pár mesiacmi robili krvné testy, tak som zase mala vápnika viac ako normál 🙄

ivanizna
autor
16. dec 2020

@caroline_ To je vynikajúci nápad, večerná meditácia 🙂 Ako dlho už medituješ? Ako to u teba prebieha? A ako sa potom cítiš?

ivanizna
autor
16. dec 2020

@ninusa221 Bjúty rutina asi skôr na večer, ale tiež super nápad 🙂

zirafienka
16. dec 2020

@ivanizna nevie, netvrdím, len som upozornila. Vieš, ako sa povie, všetko s mierou. Tiež by som práve citrónovú vodu nebrala ako rituál.

andreatytler
17. dec 2020

@ivanizna Ja si do tej citronovej vody rano na lacno nakrajam strucik cesnaku a vypijem tak aby som ten cesnak nezula. Neznasam to. Neznasam citron... strasne mi je to kysle a ten cesnak tomu tiez nepomoze ale za 5 rokov som bola chora iba raz a to muz vzdy nieco prinesie z prace a je chory asi 1-2x do roka. Tuto citronovu vodu mam ale len v pracovnych dnoch. Cez vykend si davam cokoladovu kavicku, kedze na materskej je kazdy den uplne rovnaky aspon takto si uzijem vykendy.🙂

katkamatka7
17. dec 2020

@ivanizna Večer pred spaním hlboké nádychy a výdychy priamo pri otvorenom okne. S myšlienkami, ako naberám energiu a pokoj a ako ráno vstanem oddýchnutá a plná sily. Niečo ako meditácia, ale večer. Ráno sa vstáva lepšie. Na lepšiu organizáciu času mi pomáha podrobný papierový diár, kde mám poznačené naplánované udalosti. S dieťatkom sú to najmä kontroly u lekárov, čiže plánovanie dopredu. Ako zhrnutie ku každému času, keď spinká, keď papá, keď s ním cvičím, si robím záznamy. Spätne mám prehľad, kedy začal papať príjem a aký, ako často skutočne papá, ako často a ako dlho spí. Pohľad na rozpracovaný a naplánovaný diár ma ráno nakopne. Večer mám zase pocit spokojnosti, čo všetko som urobila, stihla na čas. Každému sadne niečo iné, píšem tak na inšpiráciu 🙂

09041986
17. dec 2020

@zirafienka citrón kosti určite neodvapnuje. Vitamín c je práveže nevyhnutný pomocnik pri vstrebavani vápnika. Ovocná kyselina naleptava zubnú sklovinu, preto sa pije nalačno pred hygienou. Citrón je síce kyslý ale na organizmus spoločne s limetkou posobia paradoxne alkalicky, čo je veľmi prospešné. Nehľadala by som v tom paralelu. Ja pijem vlažnú citrónovú vodu nalačno vyše 10 rokov, so zubami nemám nič ( nemám jeden kaz, plombu - proste nic) a zuby držia😊

trema
17. dec 2020

Ja rano vypijem pohar vlaznej vody, cvičím jogu, 10-20 minut podla toho, kolko mam casu, a potom si dam parsekundovu studenu sprchu, snazim sa trochu otuzovat 🙂

meluela
17. dec 2020

@ivanizna zacat mozes naspr. tymto:

https://www.youtube.com/watch?v=2GjZanuXWWk

a potom mozes aj sama aspon tych 10 min denne robit meditaciu. dolezita je pravidelnost a po par dnoch sa to zacne pozitivne prejavovat. Okrem toho mindfulness mozes praktizovat roznym sposobom po cely den, trebars v tom ako budes vnimat babatko, prirodu na prechadzke, svoju chodzu, zvuky, jedlo ktore zjes ...

kittykat22
17. dec 2020

@zirafienka to je nezmysel ze citron odvapnuje kosti. A ze sa niekomu zlomili 2 zuby po piti citronovej vody detto. Niekto si necistil zuby poriadne, nechodil k lekarovi a potom sa mu zuby pokazili 😀 a chudak si myslel ze je to z citronovej vody.

panorek
17. dec 2020

Modlitba je zaručené najlepší rituál a ak je spojená s vierou nie je sa čoho báť.

lenkakravcova
17. dec 2020

@ivanizna Vieš čo, ako píšeš režim musí byť, bez toho by to asi nešlo. Možno skús zaradiť ako píšu vyššie - buď modlitbu, alebo meditáciu, alebo šport, - stále približne v rovnakom čase.
Ja sa venujem popri 3 mesačnej dcérke a domácnosti: eshopu (dakanur.sk), pomáham rodine s objednávkami na bylinky (Pieninica), ak stíham, tak vypomáham ako dobrovoľníčka pre islamonline a ešte tu sem tam čítam diskusie 🙂,, a teda celkovo musím mať fakt režim aby som to všetko stihla :D Stačí že som pár dní mimo domov a robím niečo iné (napr. návštevy) a hneď mám časový skĺz. Plánovanie je veľmi dôležité.

kittykat22
17. dec 2020

@ivanizna moja kamaratka je fit, svieza od rana. Ale ... vstava 2 hodiny pred odchodom do prace/skola 😐 Budik 5.30 a da si sprchu/vanu, umyje si vlasy a osusi si ich, spravi si kavu, oblecie sa. Nalici sa a ak ma cas, spravi si nechty. 6.30 zobudi dieta, pripravi vsetko co je potreba s nim a 7.25-7.30 odchadzaju z bytu. A je pravda, ze vypada super. Vzdy je cista, upravena, svieza. Ja by som bola rada taka ako ona, ale neviem si predstavit vstavat 5.30. Jej staci na kvalitny zivot 6 hodin spanku denne, takze v pohode si lahne o pol dvanastej a rano uz svisti.

lenkakravcova
17. dec 2020

@kittykat22 Nám zobár vravel, že najväčší vplyv na to, ako sa budú človeku kaziť zuby má starostlivosť o výživu zubov v dobe ich rastu. Ja osobne som mala dosť málo asi flóru a vápnika vtedy, lebo už pár rokov po ich raste sa mi urobili také biele fleky na nich = odvápnené miesta,, a zubný mi hovoril, že to už sa napraviť spätne nedá. Takže prevencia je v tomto smere nad zlato 🙂 neskôr sa to už pláta len plombami, keďže kazy sa na tých miestach skôr či neskôr objavia.

kittykat22
17. dec 2020

@lenkakravcova samozrejme. Vapnik sa uklada do 22 roku zivota. Potom uz nie.

petkasaurus
17. dec 2020

Ja som zase citala, ze citronova stava neprospieva zaludku.. Ale presne info uz neviem 🙂

danieli
17. dec 2020

Vstanem skor ako deti, 20-30 minut pilates, vypijem 500 ml vody, sprcha a ide sa na denny frmol

kakawah
17. dec 2020

Ja vstavam 4.20,vzdy musím mať chladnejšiu sprchu, vypijem kavu, a počúvam hudbu na slúchadlá, oblubenu,, toto mňa nakopne najviac, nalicim sa a upravim, obľúbená vôňa musí byť. Som od rána dobre naladena. Na cvičenie nemam čas, ale občas vstane dolamana, cítim chrbattak 5 min. Cviky na chrbát zvladnem. Moje kolegyne, nechápu, že sa mi to chce. Lebo ja mam 5 min, do práce, tak prečo nespim do 5,30? 😆meditujem pred spaním,

stanislavicenka
17. dec 2020

@kulumulu123 takze si dobrovolne nicis sklovinu kazdy den🤦

ivanizna
autor
17. dec 2020

@katkamatka7 To je presne to, čo na ľuďoch obdivujem, to je organizácia! 🙂 Nad tým som tiež premýšľala, diár už mám 😃

jarabinka
17. dec 2020

Ja si vždy večer nalejem pohár vody a nechám cez noc odstáť.Rano k tomu pridáme lyžičku kurkumy,štipku škorice a niekedy aj citrónovú šťavu... pijem to už rok.

trema
17. dec 2020

@jarabinka kurkumu je dobre pit s ciernym korenim

iinuska
17. dec 2020

Ráno nalacno vypijem pol litra odstatej neochutenej vody z vodovodu.Popritom si dám pestrec mariansky

jaja20
17. dec 2020

@zirafienka Presne tak,aj mne sa to stalo 😢
A to som tú vodu pila slamkou,lebo som čítala,že vtedy sa zuby ničia menej...
Takže citrónovú vodu nechcem odvtedy ani vidieť.

jaja20
17. dec 2020

@kittykat22 To nie je pravda.Ja chodím k zubárovi pravidelne, čistim si zuby ráno aj večer, používam zubnú niť a na záver ústnu vodu a predsa sa mi z tej citrónovej vody zlomil predný zub ☹️