Zelený zákal

19. dec 2023

Bola som dnes na očnom vyšetrení, zhoršil sa mi zrak, predpísali mi nové dioptrie. Robili mi aj oct vyšetrenie, lebo doktorke sa niečo nezdalo a mala podozrenie na začínajúci zelený zákal. Ten sa nepotvrdil, ale v jednom oku mám tlak na hrane. A že to teda budeme sledovať. Bojím sa, aby sa zákal nerozvinul. Čo môžem urobiť?

taktotedanie
19. dec 2023

Nic, doktorka ta bude nadalej sledovat
Ak by sa nalez zhorsoval zacnes liecbu kvapkami
Vsobecne- davaj pozor na cukrovku, krvny tlak ci dalsie kardiovaskularne ochorenia

autor
19. dec 2023

@taktotedanie Dá sa ten zákal liečiť v prípade, že by sa to zhoršovalo? Docela ma to vydesilo. Inak s zdravá, tlak mám skôr nízky, cukrovku ani žiadne iné ochorenia nemám. Zdravo sa stravujem, hýbem sa.

taktotedanie
19. dec 2023

Spomalit

vanilkovazmrzka
19. dec 2023

Zeleny zakal sa myslim neda vyliecit…

autor
19. dec 2023

@taktotedanie Takže človek časom oslepne?

autor
19. dec 2023

Má na to vplyv nosenie kontaktných šošoviek? Vnútroočný tlak nemám vysoký, ale doktorka povedala, že na hrane. Príde mi to také, že čakám a nič nerobím a uvidím či z toho bude zákal...

sulavikova
19. dec 2023

20 rokov som denne nosila šošovky. Zo dňa na deň som musela prestať a vymeniť mi ich za okuliare. Bola som s tým u očného. Tiež mi zistili hraničný očný tlak a tým pádom aj podozrenie na glaukóm. 5 rokov chodím na kontroly. Na začiatku 4x ročne, teraz iba 1x za rok. Tlak mám stále hraničný. Šošovky mám len na lyžovačku/ motorku na pár hodín. Nezanedbajte kontrolu. Dá sa to zastaviť, žiaľ nie liečiť. Držím vám palce.

autor
19. dec 2023

@sulavikova Ďakujem. Aspoň útecha, že neoslepnem. Určite budem teraz oveľa viac dbať o oči. Mám dosť silné dioptrie -8. Takže premýšľam nad operáciou, možno by sa oči toľko nenamahali šošovkami. Ten vnútroočný tlak sa nejak lieči? Lebo mne nič nepredpisala, žiadne kvapky.

sulavikova
19. dec 2023

Ja som zatiaľ bez kvapiek. Vždy mám nervy, keď idem na vyšetrenie. Určite treba chodiť na kontrolu, aby sa stav nezhoršil. Skúste aj perimeter, nielen oct.

taktotedanie
19. dec 2023

Oslepne len ten co sa nelieci

taktotedanie
19. dec 2023

Kontaktne s tym nemaju nic spolocne
Prehanate trosku
Ako keby ste na smrt cakali
Ukludnite sa

stanulienkat
19. dec 2023

Baby, prestávate rozlišovať šedý zákal a zelený zákal. Glaukom vs. katarakta.

taktotedanie
19. dec 2023

Na svete sa predpoklda priblizne 70milionov ludi, ktori maju nediagnostikovany zeleny zakal a mozno uz maju zmeny v zornom poli a ani o tom nevedia
Mozte byt rada, ze vasa ocna dr to skontrolovala, mate to hranicne takyto nalez mozte mat dalsich 10 rokov, pokial by sa to zhorsilo zachyti sa to skoro, zacnete liecbu a urcite neoslepnete

autor
19. dec 2023

@taktotedanie možno preháňam, ospravedlňujem sa, len ma to vydesilo.

zuzanka.zuzu
19. dec 2023

a máš ho či nie? píšeš, že sa ti nepotvrdil

taktotedanie
19. dec 2023
autor
19. dec 2023

@zuzanka.zuzu Nie, ale mám hraničný vnútroočný tlak a že sa to bude sledovať.