Žena v cykle - vedomá žena

perlelamer
8. nov 2013

Vedomé poznanie menštruačného cyklu ženy, môže pomôcť k pochopeniu seba samej, oslobodenia sa od strachov, nadobudnutia sebavedomia, ustálenia emócii, k sexualite.

4 fázy menštruačného cyklu - dynamická fáza, expresívna(ovulačná) fáza, kreatívna(predmenštruačná) fáza, reflektívna(menštruačná) fáza
Vnímam svoj cyklus, žijem v súlade s ním a prijímám ho taký, aký je.
Nehanbím sa za neho, rovnako ako se nehanbím za to, že som žena.
Viem, že môj cyklus je cyklus neustálych premien, rovnako ako podstata samotného ženstva.
Radujem se z premien svojho cyklu a milujem jazdu na cyklickej vlne. Miranda Gray

Čo všetko o tom viete? Ako menštruácia nemusí bolieť, ako mať viac energie po celý mesiac, ako sa celkom cítiť lepšie a byť spokojná zo svojim životom ?

bbarboraa
8. nov 2013

was? ale nie mna napr.moj cyklus neobmedzuje a nedeli ho u mna na ziadne fazy, vsetky dni prezivam rovnako...nic ma neboli energiu mam stale - az moc niekedy a ano som spokojna a nadmieru s mojim zivootom....

sissy27
9. nov 2013

@perlelamer súhlas s @bbarboraa ... mňa nič nebolí, ani sa necítim nejak inak,deň ako každý iný, akurát teda v kabelke mi pribudne "výbava" 😀 neviem, je to prirodzená vec, netreba z toho robiť drámu, a pokiaľ je nejaký problém (veľké bolesti, príliš silné krvácanie a podobne), tak snáď stačí zájsť k lekárovi...
btw. slová "Nehanbím sa za neho, rovnako ako se nehanbím za to, že som žena." vysloví asi len ozaj niekto, kto má problém sám so sebou, alebo transsexuál na terapii pred zmenou pohlavia... alebo teda niekto pod vplyvom nejakých návykových látok 😅

hradnapani
9. nov 2013

@bbarboraa @sissy27 kocky, nepochopili ste to zrejme, co sa tu chcelo povedat,ale tak velmi sa ani necudujem,lebo je to pisane trochu zmatocne.
Ja tiez skor teraz len tipujem, ze tu asi skor ide o to, ze pokial je zena naladena na svoj cyklus a rozumie mu aj z takej tej duchovnejsej , tak vie vypozorovat, ze v istych fazach je napriklad viac otvorena svetu, je kreativnejsia, potom zase zahlbenejsia do seba, vyhladava pokoj, v case ovulacie zase prirodzene ma viac chuti na sex a podobne. Je to skor na take pozorovanie, ako sa vnutorne citim a spravam v prvej faze, v case ovulacie, po nej a pocas menstruacie. Ta pravidelnost sa da vypozorovat, ale treba byt naladena sama voci sebe, voci svojej zenskosti.
S menzesom je u nas spojenych vela povier a mytov ( je to udajne bolestiva zalezitost atd), ktore preberaju dcery od svojich matiek a pritom to tak vobec nemusi byt. A plus dalsie a dalsie veci.
Ale sama celkom nerozumiem, o com teda ma byt tato diskusia

bbarboraa
9. nov 2013

@hradnapani ked si dala takyto pohlad na vec tak ano mozno sa to da aj po tejto stranke chapat... no teda zacnem sa skumat ale tiez by to mozno mohla @perlelamer lepsie vysvetlit co presnejsie myslela..

sissy27
9. nov 2013

@hradnapani no aspoň si to vysvetlila nejak zrozumiteľnejšie, nie len ctrl+c a ctrl+v 😎 ale neviem, nejak to u mňa na veci nič nemení, sú to proste tri dni, kedy jediné čo je iné, že mám v kabelke navyše hygienické potreby, všetko ostatné ide tak ako treba, neviem, či by šéf ocenil, keby som prišla s tým, že som v takej a takej fáze cyklu a teda potrebujem kľud, alebo niečo na tej spôsob... keby som žila na samote pod lesom a nemala iných starostí, tak asi si môžem dovoliť aj sledovať cyklus a prispôsobovať sa mu, inak nie...

perlelamer
autor
9. nov 2013

@bbarboraa@sissy27@hradnapani Som rada, že sa diskusia trochu rozbehla 🙂, chcela som dostať do povedomia cyklus ženy. Ak Vás to zaujalo a chceli by ste o tom vedieť viac existujú stránky cyklickazena.cz, zenavzene.sk, ale aj kniha od MIrandy Gray - cyklická žena. Je to tam napísané určite zrozumiteľnejšie. A kľudne o tom môžeme potom aj diskutovať a vymienať si názory.