Mám užívať alchemilku do 19. dňa cyklu a potom Vitex?

Zodpovedané
10. feb 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom užívania Vitexu na podporu ovulácie (predĺženie krátkej luteálnej fázy) a plodnosti. Čítala som, že ideálne je užívať alchemilku v prvej polovici cyklu a Vitex v druhej.

Mám 31 dňový cyklus. Pozitívny ovulačný test bol na 19. deň cyklu, dnes na 31. deň cyklu a špinenie..

Mám užívať alchemilku do 19. dňa cyklu a potom Vitex?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Vitex jahňací obsahuje fytoestrogény, ktoré majú podobné účinky ako ľudský estrogén.

Užívajú ho ženy na úpravu hormonálnej rovnováhy a obyčajne sa užíva dlhodobo, aspoň 3 mesiace.

Nemám informácie o tom, aby sa užíval len v určitom období cyklu.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová