Život bez mikrovlnky

lubi
13. jún 2013

Uvazujem o tom ze prestanem pouzivat uplne mikrovlnku. No zatial si to neviem vobec predstavit. Uz sme si asi vsetci zvykli na modernu techniku ze ani nevieme co by sme bez nej robili. Baby ktore mikrovlnku odmietate pouzivat prosim o rady ako ste si zlahcili zohrievanie na sporaku a vsetky veci okolo toho.

meggie_66
14. jún 2013

mikrovlnku som nikdy nemala a ani mať nebudem z princípu...
všetko ohrievam na teflonovej panvici (nič sa nepripáli) pridám trošku vody do zemiakovej kaše mlieko, na malom plameni. Čokoládu roztápam v hrnci na mlieko 😉 a rezeň sa dá ohriať v klasickej rúre. Vôbec to nie je problém, len sila zvyku 🙂

meggie_66
14. jún 2013

@saallen na popcorn, môžeš použiť vyššiu teflónovú panvicu s vrchnákom, dáš olivový olj a trochu morskej soli a ešte to bude aj zdravé! 🙂

iasse
14. jún 2013

@meggie_66 súhlasím, okrem tej teflonovej panvici tá nie je veľmi zdravá
"Najnovšie výskumy dokazujú, že nie je až taká zdravá, ako sa o nej vo všeobecnosti hovorí. Pri prehriatí takejto panvice na 260 °C, čo je približne po 4 minútach vyprážania, sa začína rozkladať látka PTFE, čím sa ničí povrch panvice a vzniká škodlivá zmes výparov."
a tiež je tam prímes hliníka ktorý si potom putuje do jedla...

lubi
autor
14. jún 2013

@sirinka
@ela2710 ja som tiez chcela na to reagovat, ale potom som si to rozmyslela aby som tu nebola za mudru kedze si niekto mysli ze sa blbo pytam ako ohrievat na sporaku 😀 . no cely hrniec jedla by ma teda nenapadlo ohrievat 😀

lubi
autor
14. jún 2013

baby dakujem. utvrdzujete ma v tom ze robim spravne a aj lenivost ma pomaly prechadza. heslo dna- vsetko pre zdravie rodiny!

lujza123
14. jún 2013

@lubi to vyhod a uvidis ze za par dni ti teda chybat nebude...jedine co ze po zohriati jedla budes musiet umyt hrniec navyse. ..nic tragicke. Mne teda mikrovlnka rovnako ako TV vobec nechyba. Zato umyvacka riadu musi byt..uzastny vynalez

nicolle21
14. jún 2013

ja dakedy už žasnem, z čoho všetkého sa dá v dnešnej dobe robiť veda.. nedá sa vyhnúť každému modernému výdobytku doby, to by sme museli jedlo zohrievať na ohníku na dvore.. ja si bez mikrovlnky neviem predstaviť život, nechcela by som míňať hektolitre vody len kvôli tomu, aby som z veľkého hrnca prehodila do menšieho jednu-dve porcie, to ohriala a potom to dávala do tanierov, ktoré tiež treba umývať.. a toto opakovať koľko? dvakrát denne (obed-večera)? ďakujem.. okrem toho nie každá má šťastie na kuchynsky zdatného chlapa, môjmu aj voda na čaj prihorí a rajbať celý zástup prihoretých hrncov tiež nie je žiadna slasť..
mne mikrovlnka nevadí, myslím si, že by som bola pokrytec, keby mi toto vadilo, keďže ako tehotná som neprestala ani sedieť pri počítači, ani som neodmietla používať mobily a pod. od decka som skôr taká, že mi vadí, keď nie sú povypínané elektrické spotrebiče v noci.. počujem "bzučať" úplne všetko od telky až po kanvicu v kuchyni, pokiaľ nie sú von z elektriky..

jasmika
14. jún 2013

My sme doma mikrovlnku mali..ale malej som nezohrievala v nej..neskôr už ani sebe... A vypínala som ju stále z prúdu, lebo vraj robí škodu stále..nie iba ked pracuje. A nepochopím ked niekto dá umelé mlieko do umelej fľaše a zohreje to v mikrovlne a následne to dá malému dieťaťu 😖 😖 celé zle... Ako sme sa presťahovali , tak mikrovlnku nemáme..povedala som mužovi že ju ani nekúpime- a to on je veľmi pohodlný v tomto..často ju používal. Zatiaľ sme bez a ani nevraví že by ju kúpil. Dokonca povedal že jedlo ktoré mu zohrejem na sporáku je oveľa lepšie ako z mikrovlnky zohriate. Ja na zohrievanie mám - malý hrniec..cca 2-3 litrový, a teflonovú panvicu.. na tom zohrievam úplne všetko... či zemiakovú kašu.. či rezeň... - rezeň dokonca ked zohreješ takto na panvici s troškou oleja je ako úplne čerstvý..čo z mikrovlnky 🙄 🙄 nehrozi...

nice202
14. jún 2013

my mame mikrovlnku a aj celkom drahu zabudovanu, ale nepouzivame ju skoro vobec. nie kvoli tomu, ze by som bola nejaka eko bio maniacka, ale jednoducho si vsetko zohrejem na indukcii. Viac mi to tak chuti a jedlo, alebo mlieko je rovnomernejsie zohriate.

dionyzka
14. jún 2013

@lubi vsetko je iba o zvyku. Mikrovlnku nepouzivame i ked ju mame. Jedlo normalne zohrievam. Televizor nemame v domacnosti 1,5 roka a nikomu nechyba. Keby si ju nemala ani Ta snad nenapadne, ze by si ju mala nejako vo vacsej miere vyuzivat. Tak ako kedysi neboli susicky pradla a podobne. Kludne ju vyhod a za 2 mesiace si ani nespomenies, ze by si mala jedlo ohrievat v mikrovlnke.

iconka
14. jún 2013

@lubi Ja osobne mikrovlnku sice doma mam, ale skoro ju nepouzivam. Keby som byvala sama, tak ju ani nekupim. Pouziva ju skor priatel a obcas tam daco zohrievame psovi. Proste mi viac chuti to, co sa zohreje na sporaku. Je to len o zvyku. Sice je to obcas umyvanie hrncekov navyse, ale tak to je uz to najmenej. Preco si aj takto nezlepsit zivot (je to zdravsie na sporaku) Jedine, ked obcas zabudnem vybrat z mrazaku pecivo a potrebujem ho hned, tak ho do tej mikrovlnky strcim, ale tak to je skor o tom, nezabudnut to vybrat skor. 🙂 Cize urcite sa bez nej zit da. 🙂

malinkaaninka
14. jún 2013

samozrejme,že sa dá bez nej žiť.dakedy ani kúpelky neboli a žilo sa .-) používame ju denne veľakrát,rovnako ako mobil,tv,počítač-ktorý berie net cez wifi atd atd.mňa extremizmus nebaví.snažíme sa žiť zdravo,ale nie biť sa do pŕs,že aha ako to robím skvele.počítala som pár článkov o mikrovlnke,dosť sa to nafukuje.zovšeobecnene platí,že mikrovlnka funguje inak ako varenie na šporáku,varom v nej sa ničia vitamíny a pod.ale to varom na šporáku tiež..

lubi
autor
14. jún 2013

@nicolle21 ja zasnem nad niektorymi zenskymi ktore maju nie take otazky ako ja. tuto temu som zalozila na to aby som sa popytala na nejake zlepsovaky. pouzivaj aj 3 mikrovlnky. ja som sa rozhodla to skusit bez nej.a o pohodlnosti ani nevravim. v dnesnej dobe by sme chceli asi aby aj zachod nam rit utrel taka sme leniva generacia.

@jasmika uplna pravda s tou flaskou pre deti. niekto neviem ani rozmyslat aby aspon trochu zdravia nachal v tom jedle. ja osobne nic nezohrievam v plastoch.

sirinka
14. jún 2013

@lubi ked budes mat zachod so sprskou, tak sa ani nebudes musiet velmi namahat pri utierani a budes to mat omnoho hygienickejsie haha 😀 to su zlepsovaky a moderne vydobytky, ktore fakt maju svoj vyznam...

wena
14. jún 2013

Podla mna uplne v pohode.
Mikrovlnku mame lebo sme ju dostali, ale vyuzivame ju len na robenie pukancov tak raz za mesiac.

Inak necitim potrebu vyuzivat mikrovlnku, ohriat jedlo na sporaku sa mi zda jednoduchsie a hlavne nam to viac chuti. Jedlo ohriate v mikrovlnke chuti hnusne.

martinkah
14. jún 2013

My sme mikrovlnku prestali používať asi pred rokom, vedela som, že musí ísť z kuchyne hneď preč, lebo ma bude lákať, zohrievanie na sporáku sa mi vtedy zdalo veľmi komplikované 🙂 Odvtedy mikrovlnka "býva" v pivnici. Na zohrievanie mám 3 tefal panvice, umyje ich umývačka spolu s ostatnými riadmi, takže práce viac naozaj nemám a jedlo je určite chutnejšie

tilly
14. jún 2013

uz ked sme pri tom, tak jedlo by sa vobec nemalo ohrievat, vzdy treba varit cerstve... ale kto na to ma cas, ze...

ja som citala tie vyskumy a vsetky mozne veci, co mi google vyplul a dozvedela som sa nieco na ten styl, ze mikrovlnka je nebezpecna az od troch minut... cize ked sa nieco zohrieva do troch minut, tak by to malo byt v pohde... mne sa nepodarilo presadit, aby sme mikru nemali, ale ohrievam v nej fakt minimalne, nerozmrazujem, pukance nerobim...

ela2710
14. jún 2013

@sirinka ale to mi pride ako dalsia praca na viac 😀 zbytocne spinenie dalsich hrncov, a zas umyvanie riadu, neviem, kazdy nech robi ako uzna za vhodne 😀 pre mna je pohodlnejsie proste vyuzivat mikrovnku 🙂

michalag
14. jún 2013

my tiez mikrovlnku nepouzivame a ani nemame v plane, podla mna to nie je zdrave ale druha vec ze kolko veci je nezdravych a aj tak to robime, jeme ....

ela2710
14. jún 2013

@lubi vsak ani mna 🙂 preto proste vyuzivame mikrovnku, nemam ktovieako vela casu pri dvoch detoch, som rada, ked sa im mozem venovat, vsetko sa snazim ulahcovat, pretoze okrem MD aj studujem, aj beham po brigadach, teda kazda minutka casu mi stoji zato, aby som ju vyuzila inak ako pri deleni porcii do hrncov, zohrivevanie, a zasa umyvanie, proste ten cas viem stravit inak, mikrovnku mame dobru, nastavim program, do minutky je zohriate a mam pokoj 🙂

figurka1985
14. jún 2013

ani my nemame mikrovlnku, vobec nam nechybala, ani nechyba. Miesto na nu mame v kuch. linke, ale asi to miestecko zaplni kalendar, radio a korenicky....
Trosku sa ale obavam zohrievania mliecka pre babatko... ale radsej na to ani nemyslim, budem kojit a hotovo! 😀

sirinka
14. jún 2013

@ela2710 no hej, je to praca naviac... Nalozenie hrnca do umyvacky.... Nezatazuje ma to vsak natolko, ze by som tuzila po MW.... Nakoniec aj tu treba cas od casu vycistit....

ela2710
14. jún 2013

@sirinka my nemame umyvacku, hoci ma jej kupa laka uz dlho 🙂 najma po vyuctovani za vodu, uvidime ci MM tento rok uz konecne nahovorim 🙂

azarijka
14. jún 2013

@lubi mikrovlnku som vyhodila pred 2-3 mesiacmi, zatial len do komory na skusku. Za tu dobu mi nechybala ani raz. Takze ju planujem predat. A na kuchynskej linke sa mi aspon uvolnilo miesto na odstavovac 🙂

katarinnak
14. jún 2013

@lubi Nikdy som mikrovlnku nepouzivala a tym padom som si na nu nezvykla 🙂. Normalne ohrievam na sporaku, alebo vo vodnom kupely pre maleho

lubi
autor
14. jún 2013

@figurka1985 tak tak kojit budes 🙂 .
baby ale nas tu nemikrovlnkovych maniacok 😀 . len tak dalej. dnes som si zohrievala jedlo na panvici a ako som si ho vychutnaaaavala, mnam.

jasmika
14. jún 2013

@lubi ja takisto..a v plaste by sa mi to asi na sporáku ani nepodarilo 😀DD

iasse
14. jún 2013

@azarijka u nás podobne, mikrovlnka uvolnila miesto na kuchynsky robot a mixer 🙂

dhaarma
14. jún 2013

my mame mirkovlnku a pouzila som ju za mozno dvakrat v zivote...pride mi ako uplne zbytocna a zdraviu skodliva vec.

sense
14. jún 2013

@lubi my mame mikrovlnku ale pouzivame ju minimalne, resp. ju pouzivam momentalne len vtedy ked zohrievam malej ceresnove kostky ked ju brusko boli....