Život po laktačnej psychóze

petusenka3101
6. jan 2015

Minulý rok som z prudkého cvičenia, keď som kojila, dostala laktačnú psychózu, následkom čoho som sa liečila jeden krát na psychiatrii v Trnave a jeden krát v Pezinku. Predpísali mi až 14 liekov z toho antidepresiva: Alventa 150 mg, Alventa 75mg,Chlorprothixen 3 krát denne, 3 krát rivotril, 1 krát olanzapin a 1 krát tritico, pričom ďalšie zvyšné tri som brala na vysoký tep, ktorý som mala po týchto liekov. Otváram túto diskusiu, pretože mám nastúpiť do zamestnania za 3 mesiace a neviem či mám nastúpiť alebo nenastúpiť do zamestnania, pretože neznášam hluk alebo byť v miestnosti alebo vonku, kde je väčší počet ľudí, z toho sa mi opäť vracia ta psychóza. Na príbalovom letáku alventy, ktorú beriem v množstve až 225 mg za deň, je písaný ako vedľajší účinok práve táto psychóza, resp.delírium (dezorientácia a zmätok často sprevádzaný halucináciami, nepokoj, strata orientácie apod.). Čiže táto psychóza môže byť spôsobená práve užívaním tohto lieku Alventy? Stretli ste sa mamičky s niečím takým? Ako môžem ísť do roboty, keď nemôžem chodiť ani po meste, kde je hluk ani byť v preplnenej miestnosti ľudí, vyhýbam sa sociálnym situáciam a pod. Čo mi poradíte mám preto vyradiť užívanie tohto antidepresíva Alventy alebo ešte na určitú dobu(pár mesiacov) sa vyhnúť práce a potom sa uvidí. Stretli ste sa s niečím podobným aj vy? Môžu túto psychózu spôsobovať vedľajšie účinky práve týchto antidepresív? Inak pred užívaním antidepresív som nemala žiadne problémy s hlukom. Ďakujem za odpovede

timeadam
13. dec 2019

@matafen ďakujem veľmi pekne.