Zmravenčený palec na nohe

mon1806
14. feb 2024

Baby prosím vás nemal niekto niekedy niečo také ? Bola som aj na ortopédii ale nijako neriešili už asi dva mesiace nemôžem napnut nohu a vyrovnať veľký palec lebo je to strašná bolest ako keby nerv plus palec mam úplne ako keby bol stále opichany injekciou taky zmravenceny na kĺbe palca nohy sa nemôžem ani dotknúť neviete náhodou co to môže byť. ?

nikpa
14. feb 2024

@mon1806 krv ti dr. bral? Mala som niečo podobne, robili mi testy na zápalové parametre, DNU a ešte neviem co ale nakoniec to bolo z boreliozy. Kliešťa som v živote nemala ale vraj to prenášajú aj volake malé mušky.

mon1806
autor
14. feb 2024

@nikpa no testy na boreliozu mi vyšli lebo keď som bola tehotná mi vyšli nejaké somariny v krvi som musela byt až na venerologii a brali mi krv asi na vsetko možné a jedine co mi vyšlo pozitívne bola borelioza ......ale že nie akútna ale chronická
A čo s tým?

nikpa
14. feb 2024

@mon1806 ja som brala niekoľko týždňov ATB.

mon1806
autor
14. feb 2024

@nikpa no super a ja som sa pýtala ze ako ďalej s tým a nikto nič ze to už nič

nikpa
14. feb 2024

@mon1806 pri liečbe je asi rozdiel akútna a chronická borelioza. Ale mne napr. na toto Dr. nevedela odpovedat, akú mám. Proste ze len mi vyšla pozitíva borelia a dáva mi ATB.
Na fb je skupina ,,borelioza,, skus sa pridať, všeličo sa tam dočítaš a môžeš sa popýtať ľudí, čo majú viac skúseností.