Zmrazenie rany na krčku. Absolvovali ste niečo také?

cicushka
27. feb 2008

Doktor mi oznamil, ze mam na krcku ranku, ktoru treba zmrazit. Absolvovali ste niekto takyto zakrok? Ako to prebieha?

tilly
27. feb 2008

kamoška bola, vraj to veľmi bolí ☹ a tri týždne po tom sa nesmie sexovať

ella1
27. feb 2008

ano ja.
tekutým dusíkom predpokladám.vôbec som to necítila.

elinka27
27. feb 2008

neboli to vobec, len je to taky chladivy pocit.Zhruba mesiac sa nesmie sexovat, ale aj tak nebudes mat chut,nakolko bude z teba vytekat cira tekutina ako voda, prve dni to su uplne navaly,takze si treba zaobstarat vlozky ako pri inkontinencii.Neskor sa vytok zacne sfarbovat do zlta a trosku zapachat, treba odsledovat ci dostanes menzes,lebo ak nie mohlo by sa stat ze je krcok uzatvoreny a neprepusta von menstruacnu krv, vtedy sa robi este kontrolne sono.

elinka27
27. feb 2008

ano robi sa to tekutym dusikom, urobia to ambulantne

cicushka
autor
27. feb 2008

ella1) to si ma potesila, ze to neboli. A robi sa to predpokladama ambulantne, ze.

ella1
27. feb 2008

ano.
no ja neviem,ale nespomínam si,že by niečo zo mňa potom vytekalo.
možno to závisí od veľkosti ranky,neviem.ale určite som nepotrebovala vložky.

ella1
27. feb 2008

a s tým menzesom,viem,že som bola nejako po.asi pre to,čo napísala elinka v poslednej vete.

cicushka
autor
27. feb 2008

aj mne doktor povedal, ze este musime pockat az kym zacnem menstruvoat a po prvom menzese sa to spravi

elinka27
27. feb 2008

mozno je to od ranky, no ja som tiekla mesiac skoro

sorciera24
29. feb 2008

robi sa to ambulantne, cca 3 minuty, hned po menzese, neboli ty, len je to trosku neprijemne, tyzden z teba tecie taky vodovy vytok a 3 tyzdne nesmies sexovat, ale da sa to prezit, tiez mi zmrazovali ranku a to som este nerodila...

etuska
29. feb 2008

Aj mne zmrazovali ranku a dokonca som potom utekala este do prace.Tocila sa mi sice dost hlava,no bolo to len neprijemne,nie bolestive.
Vytok v norme-ako vidim podla reakcii je to dost individualne,A zahojilo sa mi to skoro.Ked som bola na kontrole ,lekar povedal,ze vsetko O.K 🙂 -urcite chod,lebo nikdy nevies,ako sa to moze zvrhnut 😒

langkofel
29. feb 2008

Tak to som absolvovala aj ja, este ako bezdetna...Spominam si na to ako na velmi neprijemne, bolest je podla mna nieco ine, ale mozno to je individualne...Aj ja ako uz dievcata pisali, som mala dlhsie vytok, a tesne po zakroku mi bolo velmi zle, krutila sa mi hlava a zvracala som 😔 . Uz som nebola schopna ist do prace a mala som den volna. A este si spominam ze u mna trval zaktok dlhsie, snad aj 15 minut, co moze zavisiet asi od velkosti ranky.

V kazdom pripade prajem vsetko dobre.

biba12
1. mar 2008

Ja som to absolvovala ked som mala 22. Neboli to, je taky podtlak. Ja som musela potom este asi 3/4 hod. sediet, pretoze sa mi strasne tocila hlava a bolo mi na odpadnutie. Ale neboli to.

lenka0005
1. mar 2008

ahoj aj mne to robili,trošku som potom cítila tlak v podbrušku,ale nebolí to.Dokonca som aj otehotnela,práve v tom zakázanom období. 🙂 😉 🙂

janulienka
6. mar 2008

zdravím kočky, ja sa priznám, že ma téma tak zaujala, že som sa odhodlala aj napísať 1x ... Všetko to začalo pri bežnej kontrole u lekárky - povedala, že výsledky nie sú najlepšie a je nutné urobiť aj histológiu + sono u lekára odborníka, ktorý sa mimochodom správal hrozne, pretože mi hneď medzi dverami oznámil, že ako si to predstavujem - nemať ešte deti a už mať RAKOVINU .... To ma úplne dostalo 😠
Predtým som samozrejme musela prejsť dotazníkom , kde boli otázky typu : striedate často partnerov - beriete drogy - boli ste na potrate .... hrozné .... No a potom som čakala na výsledky. Našťastie to bol len zápal, ale ranka mi ostala. Dohodli sme sa , že po preliečení pôjdem na zákrok. Bolo mi povedané že môžem mať problém aj otehotnieť. Nakoniec som absolvovala liečbu a na radu lekárky som to zatiaľ odložila do pôrodu. Dovtedy som dieťa nemala ani na rozume, ale možno to bol zásah osudu. Zatiaľ neviem o tom, že by som bola tehotná...., ale pracujem na tom 😉 Poznám kamošku, ktorá to tiež absolvovala pred pôrodom a teraz má krásneho synčeka.