Zuby - dilema

salome123
22. mar 2024

Ahojte, mam dilemu, s ktorou neviem pohnut.
Mam 40r. Na ZŠ som nosila fixny strojcek kvoli medzere medzi prednymi zubami (jednotkami). Od vtedy preslo kopec casu, asi pred 4 rokmi mi vyrhli 5ku. Extra to nevidno, tak som to neriesila, lenze vsimam si, ze mi medzera medzi prednymi zubami zacala narastat. Hovorila som o tom zubarke, ze mi to vadi, ale v podstate to ostalo visiet a ani mi nevedela povedat, ci je to kvoli tomu chybajucemu zubu.
Neviem, ci si mam dat znovu spravit strojcek na predne zuby, alebo ked by som si spravila mostik alebo implantat na chybajucu 5ku tak ci by mi to pomohlo. navyse sa ani neviem rozhodnut, co z toho by som chcela.. mostik nie pretoze mi obrusi uplne zdravu 4ku a uplne dodžubanu 6, ktora ma velku plombu a zase implantat sa bojim dat ☹ co by ste robili na mojom mieste?

guudy
22. mar 2024

Implantat cim skor. Nez sa ti rozidu zuby uplne…
Ak chces, napis mi sukromne…

monika4487
22. mar 2024

Implantat. Ved to vôbec neboli. Urcite je tam potrebna aj umela kost , ale to tiez neboli. Ved najprv sa to umrtvi a potom to budú robit. Pohľadať dobreho implantologa a ist ba konzultáciu a tak uvidite. V 40. rokoch je skoda prist postupne o svoje zuby.

kiki68
22. mar 2024

Podobny problem, u mna zial implantat nesiel, nakolko som mala tak zle vytrhnutu tu 6, ze zubar zhodnotil, ze tam nemam dostatok kostnej hmoty ( trhanie totiz skoncilo skoro prevozom do nemocky) , povedali mi ze 5 rokov cakat na to, ako ta hmota dorastie. Ale tie medzery sa nejak zastavili, cize uvidim co s tym dalej.

guudy
22. mar 2024

@kiki68 kost sa da doplnit. Mam osobnu skusenost ;)

monika4487
22. mar 2024

@kiki68 Mne teraz robí uz druhy implantat a opäť mi davali umelu kost, kedze svojej nemam dostatok. Ked som sa pytala ci sa vzdy dava, tak povedal, ze na stolicky skoro vždy. Teraz cakam 4 mesiace kým sa ta umela kost zvrastie s mojou a potom pojde dalsia faza. Naozaj sa neda vam vlozit umela kost a necakat tak dlho?

salome123
autor
22. mar 2024

@monika4487 koľko ťa vyjde ten implantát?

monika4487
22. mar 2024

Nemam teraz pred sebou fakturu, ale 1450 eur v BA, z toho cca 500 e umela kost, 500 e korunka a zvysne eura je ta skuba.