Mám otrasné predné zuby

15. mar 2024

Uz neviem co mam robit, kedze peniaze sa total upravu nemam. Mam krive horne predne zuby. Tie dva uplne vpredu su najkrivsie (myslim ze sa volaju jednotky). Tie vedla jednotiek su tiez dost krive a celkovo mam medzi zubmi medzery. Boli take uz ked som bola dieta a zubar stale hovoril ze strojcek netreba, ze sa casom vyrovnaju. Mam 26 a stale vyzeraju tak isto. Uz sa hanbim aj usmiat sa. Strojcek si dat uz asi nemozem lebo som si vsimla taku ciarku pozdlz jednej z jednotiek, ako by bol nalomeny alebo co. Uz neviem co robit. Moj zubar ani nevie, co s tymi zubami robit. To povedal.

ms_green
15. mar 2024

V prvom rade by som veľmi rýchlo zmenila zubára, ktorý by mi povedal, že "nevie čo s tým má robiť". Teraz už zazmluvnení zubári pomaly neexistujú takže je jedno kam pôjdeš aj tak si zaplatíš.
Pokiaľ ide o to, že máš krivé zuby (nalomenie alebo čo to je ja posúdiť neviem), teraz už existujú rôzne neviditeľné strojčeky a dlahy a ani to nie je tak strašne drahé ako to bolo keď som ja nosila strojček (10-15 rokov dozadu). Takže na tvojom mieste by som zmenila zubára, pozrela kde robia strojčeky a išla sa spýtať. Drvivá väčšina poskytuje konzultácie zdarma.

veklipo
15. mar 2024

Ja som mala strojček v 26r. Vieš, čo máš robiť: šetriť naň. Potrebuješ ca 3000€.
Ja mam teraz 42r a opäť si dávam, ale teraz už invisalign

syslik81
15. mar 2024

iny zubar prebrat moznosti a dat si strojcek aj ked na splatky ..zuby su zaklad vyzoru - zial zanedbany chrup hned bije do oci ... a mat byt nestastna cely zivot to radsej splacat trocha stastia na cely zivot

pe_mi
15. mar 2024

Ja som mala strojček v 25rokoch,keď mal syn 1 rok.navštiv čelustneho , nie obyčajného zubára.

martinka13
15. mar 2024

Mam 43 a akurát končím s nosením invisalignu. Vek vôbec nie je problém.

megg1
15. mar 2024

Daj si spravit fazety, ked budes mat na to peniaze. Strojceky nepomozu na medzery.

kiki68
16. mar 2024

Kedze je tam poskodenie, tak to asi riesit fazetami. To odporucali mne, nakolko som strojcek mala a zial vysledok nevydrzal, cize navrhli toto. Mne zial to lepidlo pri zbrusovani dost poskodilo zuby. Ako zatial som to nechala tak, zuby su bez kazov tie predne, len maju medzery zial

zuska_bluzka
17. apr 2024

@veklipo ahoj, prosím invisalign za 3000 robia kde? precestujem kľudne slovensko 😀

veklipo
17. apr 2024

@zuska_bluzka v Ba hocikde

domidomi123
17. apr 2024

To by aj mňa zaujímalo že kde za 3000 😂 aktuálne riešim a všade sa to pohybuje 4500-5000 len strojček plus samozrejme všetky vyšetrenia a kontroly…. 🥲 alebo sú ambulancie plné a čaká sa aj 2 roky

zuska_bluzka
17. apr 2024

@veklipo kľudne môžeš byť aj konkrétna lebo jak hľadám, tak hľadám, za 3000 v BA ani v jednej klinike. Ceny skôr ako píše domi nižšie. Tých 3000 by ma celkom potešilo, ak by to bola kdesi realita