Zväčšená jedna zrenička

domca1828
28. mar 2015

Dobrý večer. Veľmi sa bojím pretože mám jednu zreničku väčšiu ako druhú. Zlé vidím. točí s ami hlava a bolí ma. A mám to stále. A bojím sa dokedy budem čakať na vyšetrenie u očnej lekárky. Nemá s tým neikto skúsenosti ? Ďakujem

latvia
29. mar 2015

Nerovnake zrenice este nemusia znamenat patologiu. Ja mavam anizokoriu bezne,bola som vysetrovana aj n. Neurologii,aj na CT a nic mi nenasli.mavam to ked som unavena,alebo ma boli hlava. Hned mysliet na nadory alebo krvacania do mozgu netreba.a uz toboz nie vymyslat si urazy. Pokial je zrenica trvale vacsia nez druha a ani nereaguje rovnako na svetlo ako druha,vtedy je treba podrobne vysetrenie

janinah
29. mar 2015

@angela200 ale to nemusí byťpovažované za akútne,nič nekrváca,nebolí.....

latvia
29. mar 2015

@domca1828 zle vidis ako? Vidis neostro? Alebo mas vypadky v zornom poli? Hlava ta zrejme boli z toho,ze zle vidis.takisto zrenice mozes mat rozne kvoli tomu,ze jedno oko vidi lepsie nez druhe.urcite najdes niekde ociara,ktory ta vysetri skor.potom uvidis,ci sa to zmeni

domca1828
autor
5. apr 2015

@latvia vies co vidim tak rozmazane na to jedno oko a niekedy kao keby take bodky pred ocami. Dufam ze to dobre dopadne

latvia
5. apr 2015

@domca1828 to budes mat z toho. Daj vediet ako dopadli vysetrenia

zviz
6. apr 2015

Ja mam to iste... Nikdy som si to nevsimla, nejako ma to nenapadlo sledovat pri pohlade do zrkadla, vsimla si to kolegyna na obede. Jedna zrenicka rozsirena velka, druha vyrazne mensia. Nemam to tak vzdy ale napr. ked je sero ano.
Tiez ma to vylakalo. Bola som u ocnej, vsetky vysetrenia ok. Potom na neurologii, na magnetickej rezonancii, tiez vsetko ok. Nestresujte sa zbytocne citanim diagnoz na google, treba sa dat vysetrit. Drzim palce.

pabblo
19. sep 2015

@domca1828 Ja to mávam tiež občas. Očná mi povedala že mám skúsiť ísť na CT, lebo vždy ked som bol u svojej očnej, obe zrenice boli zrovna rovnaké. Je to myslím pri únave očí, alebo šere, jedno oko mám trocha slabšie. Na CT som ešte nebol.