Zvýšená teplota pri Covid-19

evasim
1. jan 2021

Ahojte dievcata, uz 9 dni mam zvysenu teplotu do 37,3 stupnov, prve dni bola 38 stupnov,bola som pozitivne testovana na covid, liecim sa doma, chcem sa vas opytat, ako dlho vam trvala teplota pri koronaviruse? Stratila som čuch, ale miestami sa uz vracia.

mrchana
1. jan 2021

@zojazoja tak to mal ozaj tazsi priebeh

gubiko
1. jan 2021

ocino mal teploty dva týždne. dal si potom už aj na nižšiu paralen a po dvoch týždňoch prestala a začalo sa mu polepšovať.

zojazoja
1. jan 2021

@mrchana ešte stále... A ked sa dostane z najhoršieho, este rekonvalenscencia bude na dalsie týždne a týždne

zojazoja
1. jan 2021

@gubiko hej, presne, tiez som postupne znizovala, ak nemal ine bolesti, tak som uz nedavala paralen na teploty. Inak mal od zacharanarov, ze kazde 3 hodiny mu mam davat.

gubiko
1. jan 2021

@zojazoja on si dva týždne nič nedával, že veď má pod 38. lenže sa mu to vôbec nelepšilo, stále poobede a na večer teploty. a tak si po dvoch týždňoch dal paralen aj na 37,5, klesla mu a odvtedy nemal teplotu a začalo sa mu to rýchlo zlepšovať.
čo píšete k tej rekonvalescencii, on teda dva týždne rovnako, bolesť na pľúcach, teploty takéto nižšie, kašeľ, bez čuchu/chuti. no on už teraz, po mesiaci vyzerá, akoby žiaden covid nikdy nemal. je vitálny ako predtým. čiže aj tá rekonvalescencia asi nemusí byť u každého dlhšia. ale čo počúvam, tak skôr zvykne trvať ešte dlho po negatívnom teste.
tie paraleny každé tri hodiny nie sú od veci, je to liečba zápalu v podstate (ak som dobre porozumela priateľke, čo sa tomu venuje). a je to podpora tela, ktoré je aj nižšou teplotou trvajúcou dlhšie, oslabené. nečítala som celú diskusiu, možno ste to tu už písali alebo niekto iný, len zhŕňam ešte "naše" zistenia.

chiccco
1. jan 2021

@gubiko asi niečo na tom bude,lebo aj ja som mala 6 dni teplotu ale skôr len navecer,aj ked len 37,3,tak som si nic nedavala,ze ved teplota sa nema zrážať do 38 buduje sa imunita,ale potom to uz bolo otravne tak som si dala a uz som viac teplotu nemala

gubiko
1. jan 2021

@chiccco hej, písala som tu pred pár dňami k tomu aj status práve pre tento dôvod, že sme zvyknutí pracovať s tými teplotami inak pri bežných chorobách, u seba aj u detí, nedopujeme sa hneď paralenmi a tu sa nám to zdalo iné. môj otec je zvyknutý pri chrípke, či prechladnutí dva dni sa potiť s čajmi, vyležať to a choroba sa mu otočí a ide to už len lepším smerom. a teraz pri covide mi stále len opakoval "takto chorý som ešte nebol". ani nie v tom zmysle, že tak vážne, ale že nerozumel, ako to funguje, že tak, ako je zvyknutý sa liečiť mu nepomáha to zlepšiť.

chiccco
2. jan 2021

@gubiko ved presne aj ja to tak mam,tiez som si povedala ze takto chorá som este nebola a to tiez nemam nejake zavazne problémy,ale mam asi všetky dokopy a na to som nebola pri chorobách zvyknutá...a zda sa mi ze tato choroba je nekonečná,stale mam problém s kaslom a to neviem ci este nejake následky nezostanú.

gubiko
2. jan 2021

@chiccco aj ocino ešte kašle, ale už najmä vonku, keď je studený vzduch. a ten erdomed si brala? to asi nebude tým, ale odporúčali ho viaceré tu na koňovi, aj jemu som ho kúpila a neviem to posúdiť, či zabral, lebo neviem, ako by sa mu kašeľ vyvíjal bez neho. mne sa ale zdá, že zabral.
ale presne toto aj on hovoril, že až čas ukáže, aký dopad tá choroba vlastne má alebo bude mať, a či vôbec. lebo veď vravel nejaký lekár (športové noviny na markíze to myslím boli tak asi mesiac dozadu), že aj tým, ktorí mali bezpríznakový priebeh zistili ultrazvukom zmeny na pľúcach. je to zvláštne, že vlastne si tu píšeme dejiny nejakého ochorenia.

chiccco
2. jan 2021

@gubiko no erdomed zatiaľ nie,myslim ze je na predpis,moj obvodak mi kázal kúpiť stoptussin,ale nejako nepomohol,teraz mam sirup Tussirex,akože rano ked vstanem sa mi pekne odkasle,tak vlhko,ale potom uz počas dna mam zase taky suchy drazdivy kašeľ,akože nekaslem nejako nepretržite,ked som v klude ze lezim nekaslem vôbec,len ked nieco ze sa pomotam po kuchyni oplachnem riad,nieco uvarim tak vtedy,aj celkovo sa stále cítim taka malatna,mozno aj z toho ze čerstvý vzduch chýba,stale som len vnútri,väčšinou v posteli,nejako by som sa potrebovala uz dat dokopy,dnes som 10 den od prvého priznaku.

gubiko
2. jan 2021

@chiccco ocinova žena, ona mala tento príznak, že bola malátna. ju pľúca neboleli, len bola slabá a malátna a bez čuchu/chuti. ona aj teplotu nemala tak dlho ako otec. ale po tých dvoch týždňoch sa im polepšilo obom. aj ich známi, jeden z nich mal aj vysoké teploty, mali po dvoch týždňoch zlepšenie. tak ak by bol ich priebeh nejakým ukazovateľom, mohlo by sa za pár dní polepšiť i tebe. držím palce, aby áno.
ten erdomed.. v prášku je bez predpisu. má nižšiu gramáž, ten s vyššou gramážou sú tabletky a tie sú na predpis.

chiccco
2. jan 2021

@gubiko ďakujem pekne za rady,tak dúfam ze uz sa polepsi,každý den uz na to čakám,inak este k tej strate cuchu,včera ráno sa mi začal vracať čuch uplne vsetko som cítila,ale k večeru uz zase nič,no a teraz ráno zase vsetko cítim,je to vcelku velmi zaujímavá choroba toto,keby aspon bolo zaručené ze kto to prekonal uz to nedostane,lebo neviem si predstavit toto znovu absolvovať.

evasim
autor
2. jan 2021

@chiccco ja uz mam 11 den a čuch sa mi miestami malinko vracia a potom sa zase strati.....a neskutočne som slaba, asi z tej zvysenej teploty.....

chiccco
2. jan 2021

@evasim ja uz teplotu nemám,ale stale sa cítim unavená,slabá,keby sa mozem aspon trošku prejsť po čerstvom vzduchu

danielita18
2. jan 2021

@chiccco to je este malo 10dni,to este bude par dni trvat,ja som si davala stodal,pomol,ale este to nie ono

berenike114
2. jan 2021

@chiccco ja mám tiež úplnú nechuť, najhoršie, že ani necítim hlad vôbec aj keď cely deň nejem. Okrem toho som stratila len čuch, chuť stále mám. Ja som teraz 9 deň od prvého príznaku, teplota stále 37,3 prvé dni boli horúčky 38,4... kašeľ stále a divny pocit na hrudi. Najhorší je stres, mám doma 15mesačnú dcérku, veľmi sa bojím čo bude. Mám pocit, že tá choroba nemá konca už.

lubomir_j
2. jan 2021

@zojazoja prosim a aku davku paralenu vam nakazali pre mm pri jeho hmotnosti? moj ma este trochu viac a pamatam si ze mu 500vka velmi nezaberala na teplotu😐

chiccco
2. jan 2021

@berenike114 ahoj ja som dnes 10 deň a môžem povedať ze dnes sa konecne cítim oveľa lepšie a tom som si myslela este včera,ze sa to nikdy neskončí,uvarila som si kurací vývar dostala som naň veľkú chuť,tak konecne som aj dačo zjedla,neboj to najhoršie mame uz za sebou,verim tomu,ze sa to bude len zlepšovať.

zojazoja
2. jan 2021

@lubomir_j 500 ku kazde 3 hodiny

mrchana
2. jan 2021

@berenike114 to som mala aj ja a uz konecne je to na dobrej ceste. ja mam dvojmesacnu a 5rocnu a tiez uz som sa o nich starala na hrane zvladnutia. Ja ale denne beriem Isoprinosin, Ccko, Zinok, Decko. a Paralen na teplotu Novalgin na hlavu🙂

evasim
autor
2. jan 2021

@berenike114 aj ja mam pocit ze to nema konca, uz 10ty den mam zvysenu teplotu, stratu čuchu a mam pocit ze sa neviem zhlboka nadychnut, taka tazoba na hrudi....

berenike114
2. jan 2021

@chiccco som rada že ti je lepšie ... ja sa modlim aby sme už boli v poriadku .. už som si aj poplakala ako mi je ťažko... najšťastnejšia som hlavne že dcérke nič nie je .. už len dúfam že aj naši čo to majú budú na tom dobre

berenike114
2. jan 2021

@evasim mám to iste stále 37,4, štípanie očí, divný pocit na hrudi, kašeľ, nechuť, občasná bolesť hlavy ... už nech to je lepšie

danielita18
2. jan 2021

@lubomir_j paralen grip si treba dat obycajny paralen je slaby,so mnou ani nepohol

zojazoja
2. jan 2021

@danielita18 Theraflu prve dni som mu davala.. Len potom sim kdesi citala co pisala jedna lekarka, ze theraflu, coldrex a podobne maju rychle ucinky, ale velmi zatazuju organizmus, vraj nevhodne pri Covide

danielita18
2. jan 2021

@zojazoja hej toto je nevhodne pri covide a taketo lieky ja vobec nepouzivam ani nemam doma,videla som co to urobilo s mojou kamaratkou,ked sa tymito bordelmi liecila,v niektorych krajinach su aj zakazane nechapem preco to tu vobec predavaju

gubiko
2. jan 2021

ináč dobrou náhradou theraflu je napríklad cibuľový čaj (nakrájanú cibuľu zaliať vriacou vodou, pije sa horúce). mňa pozdvihne úplne rovnako, ako za mladi theraflu. treba si iba pri pití zapchať nos 🙂

berenike114
3. jan 2021

@gubiko súhlasím tiež si dávam 🙂 a výhoda korony aspoň že necítim jeho chuť a vôňu 😂😂

gubiko
3. jan 2021

@berenike114 😀😀 vidíš, to mi nedošlo! 😀

martinka1712
8. feb 2021

Ahojte ženy, ja som dnes 10ty deň od pozit.testu. Dnes som si robila doma ten test z krvi a ukázalo mi už negativitu. No stále mam teplotu tak 36,8-37.a bolesť hlavy, krku, kašeľ. Myslíte že sa mám ešte obávať? Alebo to už bude lepšie?