Zvýšená teplota pri Covid-19

evasim
1. jan 2021

Ahojte dievcata, uz 9 dni mam zvysenu teplotu do 37,3 stupnov, prve dni bola 38 stupnov,bola som pozitivne testovana na covid, liecim sa doma, chcem sa vas opytat, ako dlho vam trvala teplota pri koronaviruse? Stratila som čuch, ale miestami sa uz vracia.

danielita18
8. feb 2021

@martinka1712 ja by som sa na ten test nespoliehala,mas este stale priznaky a urcite neísť medzi ludí

martinka1712
9. feb 2021

@danielita18 nechodím nikam, to by som si ani nedovolila niekoho ohroziť

danielita18
10. feb 2021

@martinka1712 moja sesternica mala zvysenu teplotu 20dní

berenike114
10. feb 2021

@danielita18 tiež som mala zvýšenú teplotu veľmi dlho takmer 4 týždne

patience
5. jan 2022

@berenike114 ako ste potom riesili s pretrvavajucou zvysenou teplotou:? ja som prekonala covid nedavno, pocas covidu som mala len zvysene teploty 37, 2 - 37,4 cca 8 dni, potom uz nie. Po karantere sa znovu vratila zvysena 37,0 - 37,4 (kolisavá od 36,8) ANtibiotika mozu vyvolavat, ked ucinkuje?

berenike114
5. jan 2022

@patience úprimne mne sa longkovid ťahal 9 mesiacov a bolo to veľa rôznych problémov… teplota bola to najmenej čo má trápilo, crp som mala v norme, takže atb som nedostala. Postupne to prešlo ….

patience
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
patience
7. jan 2022

@berenike114 mám sa obávať ze pridu aj dalsie problemy? inac po cca 3 - 4 tyzdnoch mi vysiel negativ pcr, prekonaná. ale este zatial pretrvava zvysene teploty, brala som sumamed 2x .... uvidim co bude.... kvoli prace ziadal po karantene pcr test, tak preto.

berenike114
7. jan 2022

@patience tiež som brala sumamed dve balenia.. a je to individuálne .. niekto po preliečení nevie čo mu je a iný sa trápia veľmi dlho … držím prsty nech je len a len lepšie 🙂

patience
7. jan 2022

@berenike114 dakujeem. ja este zvazim nad ockovanim, ale teraz vidim ako budu dalsie 4 davky az v septembri.. to uz nemam chut dat na prvu. :( inac prajem vela zdravia a stastia

berenike114
7. jan 2022

@patience ja ešte očkovaná tiež nie som, keďže som otehotnela, momentálne som 28+1 a moja obvodná mi to neodporúča keďže som mala take problémy hlavne neurologické, s cievami a so srdcom pri kovide… mám z toho momentálne rešpekt, takže až po tehotenstve keď sa budem dobre cítiť.

ankapac
16. feb 2022

@berenike114 dobrý den môžem sa opýtať aké neurologické problémy ste mali? Ja som dnes 11 den od prvých príznakov- teplota stále do 37,5 ale to už ani neriesim. Mám problémy s travenim( 6dni som absolútne nič nejedla) a stále má veľmi nafukovalo aj nafukuje a hnackujem. Zaludok ako na vode- roztraseny,Ale najviac má trápia neurologické ťažkosti- tŕpne mi hlava, tvar, hrudnik, slabnú mi ruky nohy a prichádza mi zle. 2x som mala úplne kolabs stavy- prvý x som odpadávala pri normálnom tlaku, nemohla som dýchať pričom saturácia ukazkova.2x som dostala podľa mna- priebehom to pripomínalo tetanicky záchvat. Búšenie srdca, vysoké pulzy, potom krce rúk a nôh. Dr skonštatovala že to sú všetko priznaky covidu. Že niekto máva takéto neurologické ťažkosti. Ja som z toho už mimo. Každý den mi prichádza zle. V noci nemozem spat. Že dokedy ešte toto bude trvať…. Ak budete mat čas budem rada ak mi napíšete ako to prebiehalo u Vás. Dakujem

berenike114
16. feb 2022

@ankapac presne to iste som mala… 🙂 trpnutie rúk, noh, tvare, odpadávanie, búšenie srdca, pocit, že sa dusim, vysoký tep aj v klude okolo 100, nedokrvovali sa mi končatiny, žalúdočné ťažkosti a hnačky dlhu dobu, zapálený nerv na tváry, bolesti hlavy, migrény s aurou (to aj predtým ale), dokonca strata sluchu dočasne a neskôr už len pískanie v ušiach… okrem toho ešte mozgová hmla - zníženie kognitivnych funkcii ako rozprávanie (hovorila som pomaly, nevedela som si spomenúť na slová), písanie tak isto, jednoduché príklady ako 14-8 som rozmýšľala ako nad rovnicou, nevedela som sa podpísať, strácala som sa v postupnosti, keď som varila napríklad som nevedela čo urobiť prvé alebo som kukala na neošupanú cibuľu a rozmýšľala čo s ňou, zabúdala som, nevedela som plánovať absolútne nepoužiteľná som sa cítila - podozrenie na alzhaimera, našťastie všetko už je ok. Všetky výsledky v poriadku boli…

berenike114
16. feb 2022

@ankapac nie ste jediná je veľa ľudí, ktorí trpia longkovidom veľmi dlho. Dôležité je riešiť to, aby to neprerástlo v niečo väčšie a neobmedzovalo to človeka aj v bežnom živote. Odporúčam na fb stránku Long covid a postcovidový syndróm - Česko a Slovensko. Veľa skúsenosti a aj odborné články, lekári a pod.

ankapac
16. feb 2022

@berenike114 Dakujem za odpoved. Pozriem skupinu. Covid mám 3x ale to je najhorší priebeh. Prvý aj 2x to bola len nádcha so stratou čuchu ale teraz neviem čo so sebou. Môžem sa opýtať na vašu liečbu? Ja mám stále bolesti hlavy a strašne tlaky až pálenie v ušiach. Som objednana k neurológovi. Ja som momentálne len na vitamínoch a Magneziu aj keď mám pocit že to vôbec neúčinkuje.

berenike114
16. feb 2022

@ankapac píšem sukromnu správu :!

monda17
19. feb 2022

@berenike114 ahoj, ja tu skupinu na FB neviem nájsť, vôbec mi ju nevyhlada... je tam ešte?

monda17
19. feb 2022

@berenike114 ďakujem 😊

danielita18
19. feb 2022

@ankapac mne nastali problemy po covide uz minulý rok a a asi po 3tyzdnoch sa to ukludnilo,v priebehu roka som mala viackrat stavy ako točenie hlavy,horučava v tvari a tlaky v čele a v okolí nosa aj tlak vybieha aj tep,ale teraz po Novom roku sa to zhoršilo a trvá to už mesiac a pol,mám porobene vsetky vysetrenia ako CT,MR, Eeg,emg a uzatvorili to ako vestibularnu poruch a dali lieky a ze casom sa to upraví a dalej nerieša a to našťastie nepracujem,neviem si predstavit chodit v takychto stavoch do roboty

ankapac
20. feb 2022

@danielita18 ja som tiež doma. 2 týždne som bola teraz úplne mimo. Všetky vyšetrenia mám ešte len pred sebou.Covid som prekonala december 2020, strata chuti a cuchu- v pohode som fungovala do novembra 2021-druhý x covid- strata cuchu a zápal dutín, teraz 3x covid ale žiadne respiračné priznaky ale hnačky, nechutenstvo, pocit na vracanie, roztraseny zaludok schudla som 6 kg za 8 dni. A potom prišli neurologické problémy ktoré som opísala vysie v príspevku.Dnes som 14 den od prvých príznakov. Konečne som bez zvýšenej teploty a hnačky. Neurologické ťažkosti mám naďalej a nespavosť. Ja nemám vyslovene že točenie hlavy aj keď mám divný pocit v hlave- trpnutie záhlavia, čela až ”mozgu”. Doteraz mam tlaky v ušiach akoby mi mali každú chvilku prasknut bubienky. A celkovú slabosť. Trasenie. Pocit tlaku na hrudníku,Pevne verím že sa z toho svinstva dostaneme, lebo takto sa nedá zit. Prajem Vám všetko dobre.

berenike114
20. feb 2022

@ankapac môžem sa spýtať či ste očkovaná a či vám odporúčali lekári očkovanie?

danielita18
20. feb 2022

@ankapac tak prajem nech sa to zlepší a dajte vedieť ako ste dopadla

ankapac
20. feb 2022

@berenike114 Nie som ockovana. S lekárkou som sa o tom ani nebavila. Po 2 ľahkých priebehoch som v tom nevidela zmysel.

danielita18
20. feb 2022

@ankapac ja som sa hned po prvom covide rozhodla zaočkovať,keď som mala také hrozné stavy,prvá noc s covidom a myslela som že rodím,išlo mi rozdrapiť panvu,neopísatelné bolestí kĺbov kostí,niekolko dní som chodila aj po styroch a v noci som plakala lebo som nemohla spať,ja nebanujem že som očkvaná,verím v lepsí priebeh

monda17
21. feb 2022

Tie ktoré máte zvýšenú teplotu, dlhšie ako 10-14 dní, riešili ste to tabletkami, alebo vám to časom prestalo kolísať? Jeden den mám zvýšenú, dva dni nič, potom zase 37,1... Snažím sa byť bez liekov, no štve ma to ...

ankapac
23. feb 2022

@monda17 ja som po 2 tyzdnoch už na to nedávala nič. Lebo teplota bola či som v sebe mala paralen či nie.

banyka
23. feb 2022

@monda17 ja som to mala takto ako píšete, že sa mi ešte po vyliečení zvykla zvýšiť teplota nieco nad 37, ale už som si na to nedávala nič. Len som zakaždým cítila že som taká horúcejšie a po odmerani som mala vždy okolo 37 a niečo.

ajuss311
13. mar 2022

@ankapac presne ja toto isté 🤦🏼‍♀️🥺 pri covide som mala 3. deň niečo ako tetanicky záchvat a odvtedy sa mi opakovalo ešte párkrát v priebehu niekoľkých mesiacov a presne aj tie iste neurologické problémy mi zostali.. len teda už sa chvalabohu lepší ale je to už 13 mesiacov a stále niesom ok 🥺 ako sa máte teraz?

ankapac
16. mar 2022

@ajuss311 mám sa stále ako na hojdačke. Raz horšie raz lepsie. Počas dňa sa to da ešte. Nechodim do prace takze zvládnem základne domáce prace a oddychujem. Najhoršie sú pre mna večer a noc. Nemozem spat. Bola som hospitalizovaná na neurologii. Diagnóza postkovidovy syndróm s neurogennou tetaniou v latentnej fáze..predpísané antiepileptika / ale netolerujem ich/ takze momentálne bez liekov.