Zvýšený pulz?

viera1107
13. nov 2018

Ahojte,
čo si myslíte o kľudovom pulze okolo hodnoty 90 úderov srdca za minútu? Takýto výsledok mi nameral internista.. Máte skúsenosti? Ďakujem.

benit
13. nov 2018

Mna poslala endokrynologicka na kardio. A tsm ma lekar poslal do... ze co chcem, ludia maju aj vyssi. Velmi bol mily. Tiez som si sj doma merala, kaxala mi a mala som cez 90 do 100. Potom som prestala aj merat a neriiesim.

siska53
13. nov 2018

@viera1107 do90 je len jemne zvyseny, ja tak mavam,citim uz ale,ked je to viac ako 90.. tiez ma ale poslali kadelahsie,aj ked napr. uz sice vyse 80rocna,ale byvala zdravotná sestra, uz to povazuje za take,ze dobre sledovat,prip.zvazit liecbu,len terajsi doktori,ked spravia echo ci ekg a to je v pohode, tak to nepovazuju za problem... U mna to nspr.. uz druhykrat uzavreli ako psychiku - pred 10 rokmi som riesila busenie a tiez myslim aj ten tep.. a vlani opat..
Si na to betablokatory,ale tam su nejake ine rizoka,takze moj kardio mi skor odporucil viac relaxovat,prip.zvazit skor nejake upokojovalda typu lexaurin,ak je najhorsie..

laki
13. nov 2018

Ja mám zvýšený pulz a do toho nízky tlak...úžasná kombinácia.....internistka mi dala isoptin

kianka5
13. nov 2018

@viera1107 ja som mávala okolo 85 normal v klude a to mám nízky tlak...doktorka mi hovorila, že ak sa inak cítim OK je to v poriadku. Teraz cez tehu mi vyskočil na 150 pri tlaku 115/65 a to už riešili liekmi...bola som aj na holter ale ten ukázal že srdiečko je OK takže to má príčinu niekde inde...možností je veľa 😊

zuzka1902
13. nov 2018

@viera1107 ahoj, mne zistili vyšší pulz v 3. tehotenstve keď mi robili EKG, bola som pri všeobecnom lekárovi, poslal ma na interné a tiež ma poslal do... A aj mojho lekára, že čo chce, v tehotenstve je to úplne normálne srdiečko bije za dvoch... Po pôrode a aj teraz po roku som sem tam cítila, že mi buši srdce tlak som mala v poriadku a tep bol okolo 90,bola som za vš. lekárom, urobil mi EKG a nakoniec zhodnotil, že to bude asi psychika, vyčerpanosť po psychickej stránke. V mojom prípade je to naozaj aj pravda, som na deti väčšinou sama, manžel stále v práci, relax žiadny, málo fyzickej aktivity (domáce práce sa nerátaju). Takže tak... Moja skúsenosť 😉

seagul
14. nov 2018

@viera1107 mne pri kludovom tepe 100 a tlaku 130/80 predpísal internista lieky, mám 35 rokov. Predtým mi ale dal 24 hodinový merací prístroj, aby videl ci mám tep zvýšený celodenne alebo nie. Mám pol tablety Nebiletu denne a 100% zlepšenie, už nepadam o ôsmej večer do postele 🙂.

fjury
14. nov 2018

@viera1107 ahoj ja tiež mávam 90 v kľude a absolvoval som echo, holter a povedali mi ze mam srdce zdravé