Mám problém s pulzom?

Zodpovedané
29. máj 2022

Dobrý deň,

mám častú dýchavičnosť a pocity nedostatočného dýchania. Nedávno som si kúpila fitness hodinky a tie mi ukazujú niekedy cez deň, keď sa nenamáham polohový tep 55 tepov. Občas si tam nájdem aj hodnotu 48 tepov. V spánku je môj tep niekedy aj 45 tep/minúta alebo okolo 50.

Nie som aktívnym športovcom, som skôr doma na materskej. Priateľ vyskúšal hodinky cez noc tiež a jemu merali hodnotu okolo 60 tepov stále celú noc až na raz 58.

Je môj tep v poriadku?

Na internete píšu, že človek by mal mať 60 - 90 pulzov v pokoji.

Môže mi z toho zastať srdce?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak nemáte problémy so srdcom ako napr. odpadávanie, slabosť, únava, tak nemusí ísť o nejaký zdravotný problém.

Na presnú diagnostiku porúch rytmu je potrebné doplniť EKG Holter. Ide o vyšetrenie, pri ktorom sa monitoruje EKG 24 hodín.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková