Ako nasadiť dieťaťu prilbu?

slnkoo9
25. apr 2014

chcem sa este spytat helma ma dietatu sadnut nadoraz,myslim ako keby ciapka, uplne ma obalit hlavicku?dakujem

bojovnicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stefka33
25. apr 2014

Nerozumiem dosť dobre, čo tým myslíš. Prilba má sadnúť na hlávku úplne dole a má byť trochu voľná. Vzadu na prilbe býva také koliesko, alebo iný mechanizmus, ktorým sa veľkosť upraví tak aby prilba sedela pevne a zároveň dieťa netlačila.

miriamkac
25. apr 2014

Prilba má chrániť hlavu, nie uši, cyklo prilba má sadnúť tesne nad uši, sedieť by mala pevne na hlave, nemala by sa šmýkať z hlavy ani pri prudšom pohybe. Mala by držať na hlave aj bez upínacích popruhov pod bradou. Po zapnutí popruhu by sa vám mal zmestiť palec medzi popruhy a bradu. Prilba nemá silno tlačiť, ale ani sa nesmie pohnúť pri žiadnom prudkom pohybe. Ideálny je mechanizmus na reguláciu veľkosti a doladenie zatiahnutia prilby na hlave.

zuzanockamt
25. apr 2014

ja mam syna, ktoremu je klasicka prilba mala - ta co ma utahovacie koliesko, museli sme kuoit tu, co ma len jednu velkost, ale je jasne, ze mu nesadne tesne na hlavu a neobopne ju ako ciapka

alex31
25. apr 2014

suhlasim s miriamkac ....my nemozeme mat take tie akoze detske prilby kupovane v Draciku a v podobnych hrackarstvach .. navyse ja ked som na tie prilby pozrela skor mi to pripada ako hracka a nie ako nieco co moze zachranit aj zivot ... mame zo sportoveho obchodu a pri noseni nas maly si vyslovene vzdy pod prilbu ziada aspon tenucku ciapocku ... nikdy ju teda nenosime len tak na vlasky .. prilbu mame pevne upevnenu aj ked usi nam teda naozaj nezarkyva .. neviem ale predtym ako maly sadne na bicykel mu najskor poviem nech sa zohne a kadejako pokyve hlavickou a ked vidim ze prilba sa ani nepohne tak mam istou ze aj keby spadol tak mu ostane pevne na hlavicke a ochrani ho ...