Aký mobil pre 8 ročného chlapca?

lienkafoj
6. dec 2014

Syn chce od Ježiška mobil, aký by bol pre neho najvhodnejší? Jasno máme v tom, že dotykový, pripojiteľný na wi-fi, do 100 €, ale neviem sa rozhodnúť na značke a type. Samozrejme aby to malo nejakú pamäť, aby sa to dalo pripojiť na app store /google play/, kde sa sťahujú zdama hry. Bezporuchový, nemrznúci...
S čím sú spokojné vaše decká? a s čím ste spokojní vy ako rodičia? Diky za všetky rady

lenocka84
6. dec 2014

@bubutko ked si mala 9r bola taka zla doba ako teraz???my 10r nenechame samu ked mame ist na nakup.
a ona chce smarfon.na hry.citaj cele.a proste 8r dieta nenecham same doma.az sa nieco stane bude lutovat cely zivot

lenocka84
6. dec 2014

@lady511 ty si tiez mudra.tiez mam rodicov 200km svokrovcov 400km a ani by ma nenapadlo 8r mobil.
kazite detim detstvo.radsej vyuzit moznost druziny.alebo inej maminy.
uz len predstava ze dieta ide same xo skoly domov.pri tom ako sa dnes jazdi.
takzr ziadne ustipacne reci ale realita!!!a uz sa treba zobudit

lienkafoj
autor
6. dec 2014

@terina25 ZNOVA -ak nemáš čo povedať k téme o type mobilu, tak sa už prosím nevyjadruj - slepačie reči premúdrelých mám nemám za potreby

lienkafoj
autor
6. dec 2014

@lenocka84 nehovorim ze chce smartfon na hry - citaj cele, nie medzi riadkami - a ZNOVA -ak nemáš čo povedať k téme o type mobilu, tak sa už prosím nevyjadruj - slepačie reči premúdrelých mám nemám za potreby

leteku
6. dec 2014

Moj muz odporuca Lenovo A536 z O2 za 87eur.

moni73
6. dec 2014

to je fakt take strasne, mobil pre 8rocne dieta? dcera ma k dispozicii tablet od cca 5 rokov, minule vianoce mobil a notebook, ktory strasne potrebovala 😎 a cudujte sa, tieto vianoce nebude auto, ale klasika: knihy, stolove hry, oblecko, monster high.... a verim tomu, ze ju to potesi 😉
@lienkafoj
mala ma samsung s3 mini a slape jak hodinky 🙂
ps ma 8 rokov

lienkafoj
autor
6. dec 2014

@leteku diky, pozriem recenzie 🙂

lienkafoj
autor
6. dec 2014

@moni73 dakujem, porovnam v recenziach aj toto 🙂

lady511
6. dec 2014

@lenocka84 neviem kto je tu mudry..čo akože riešiš či je to vhodné preboha autorka sa pýtala na niečo uplne iné,,,akože reaguješ uplne odveci,,ked sa konkrétna osoba pýta KONKRETNU otazku tak odpoviem k veci,,och joj asi nevieme čitať čo? 😖

lenocka84
6. dec 2014

@lienkafoj vies co slepacie napady mas ty.citala som o prepadnuti.stoji ti telefon zato aby sa synovi nieco stalo?tak nrch sa paci.a kludne iphone nech mas dlhodobo pokoj.

lienkafoj
autor
6. dec 2014

@caramelbiscuit dakujem, pozriem
maly je pouceny, na telefone, co ma starsi syn a na mojom tablete si nedovoli stiahnut nic bez mojho vedomia - musim mu to schvalit 🙂

lienkafoj
autor
6. dec 2014

@lenocka84 hej prepadli nas v meste, kde sme boli na navsteve, zijeme na dedine a syn tu chodi aj do skoly, vidi si kazdy kazdemu do hrnca. v meste mam pracu ja aj muz. moja si 100 rokov za opicami - zijeme v dobe techniky a pokroku, ak chces zit ako pises, vrat sa do jaskyne - a vyjadruj sa prosim len k teme a otazke AKy MOBIL, vsetky ostatne nazory mas predpotopne

nanip
6. dec 2014

Moja má Samsung Galaxy Trend Plus, tiež má 8 rokov a sme s ním všetci spokojní po všetkých stránkach. Nemrzne jej, funguje na ňom všetko to, čo treba, keď potrebujem, dovolám sa jej, keď potrebuje ona, dovolá sa mne. Využíva ho na volanie, občas nejaká SMS s kamoškou, sem - tam si na ňom niečo zahrá. Fotí si doňho veci, čo sa jej páčia, alebo keď sú zo školy na nejakom výlete, má tam stiahnuté svoje obľúbené pesničky, ktoré rada počúva. Chodí na rôzne krúžky aj vystúpenia či súťaže zo školy, tak pri cestovaní dá sluchátka do uší a predchádza tak aj jej cestovnej nevoľnosti. Neriešili sme paušál, má kredit. Nabíjam jej ho v priemere ak raz za 2-3 mesiace za 10€. Vie, že keby ho minula priskoro, skôr nedostane 🙂 Inak u nej v triede majú mobil takmer všetky decká. Nepríde mi v dnešnej dobe na tom nič zlé, pokiaľ vie, odkiaľ - pokiaľ.

katulik123
6. dec 2014

Záleži na čo potrebuje, pri dieťati to budú určite hry a dobrá grafika, a recenzie sú fajn ale nie vždy sa podľa nich treba riadiť. Dieťaťu toľko veľa netreba , hľadala by som mobil s veľkou vnútornou pamäťou kvôli hrám a najlepšie android vyššie ako 4.2.
Nekupovala by som drahú značku v pohode bude stačiť Prestigio, Huawei, Alcatel, a iné značky ktoré nie su až tak známe ale funkciami sa vyrovnajú drahším modelom.

katka1981
6. dec 2014

My mame doma strasie funkcne mobily, dala by som ten, novy urcite nie, ani by som nekupovala. Ale keby sme nemali, kupim v bazare, nejaky jednoduchy.

lienkafoj
autor
6. dec 2014

@nanip konečne normálny názor - ďakujem ti za recenziu - o toto mi ide - aby sme mu mohli v prípade potreby volať, aby si stiahol pesničky, aby si sem-tam spravil nejaké fotky.... starší syn má šikovnú Primu, ide to do mojej FA, mám prehľad o jeho spotrebe - ak by ju silno prekročil, prejdeme tvrdo na kredit

katka1981
6. dec 2014

@lienkafoj, no ale vidim, ze ty hladas podla inych kriterii, tak to ti neporadim, ja mam tiez obycajnu vysuvacku, so zakl. funciami a som velmi spokojna. Dotykovky neznasam, mame jednu doma. Chod na stranky o mobiloch a technike, tam sa dozvies viac. Ak by si bola z BA, poradim ti kde mozes kupit aj lacno v bazare a so zarukou a aj ti pomozu vybrat. Maju aj nove mobily a robia aj servis.

mihula
6. dec 2014

@lienkafoj synovi by som kupila cez bazar mobil,ktory by bol polozeny v byte ,aby som ho mohla kontaktovat,ked pride zo skoly.Sluzil by len na tento ucel.Ale kupila by som mu pod stromcek paradne lego

katulik123
6. dec 2014

http://m.heureka.sk/mobilne-telefony/prestigio-...
Napríklad tento mobil má najnovší android a tým pádom si môže sťahovať rôzne hry. 🙂
Má aj dobrý fotoaparát a aj dlhu výdrž ale podľa toho sa nedá riadiť.

cairka
6. dec 2014

Ahoj, moja má zatiaľ klasickú Nokiu , ale už sa teší, keď mne skončí viazanosť a budem brať nový o pár mesiacov na môj Orange Dublin 😝 Ja som spokojná, nemám problém, ale nutno napísať, že som nenáročný používateľ - rozumej telefón , sms funguje, foťák funguje v medziach normy, Candy crush mi ide bez problémov 😀 a ináč tam je len pár detských hier, takže je možné, že náročnejšiemu by nestačil. http://mobilne-telefony.heureka.sk/orange-dubli...

terina25
6. dec 2014

@lienkafoj a ZNOVA nepis uz ku mojej osobe..vidim ze sa nemas s kym hadat tak sa uchylujes k praktikam aby si niekoho vyprovokovala k hadke.ja som taka ista sliepka ako TY.😉a tvoje komenty svedcia o tvojej vysokej inteligencii.

stardust
6. dec 2014

ja by som dala svojmu dietatu najjednoduchsi Telefon na pisanie sms a volanie.

terina25
6. dec 2014

@lienkafoj a aby som bola k teme.odporucam mobil diamond rose iphone 4.stoji len 8 mil.dolarov co je trochu mimo tvoj rozpocet ale ved dnesna doba je pretechnizovana.tak ako 7roc.dieta nebolo ako sto rokov za opicami tak je to skvela kupa.

moni73
6. dec 2014

@terina25 nehnevaj sa, ale toto je fakt trapne... myslim, ze dnes je mobil beznejsi ako barbie pred 30 rokmi...

mawka
6. dec 2014

@lienkafoj dievca zlate, tak ty si to zapichla. odporucim ti, precitaj si este raz, co som pisala, pisala som vylucne svoj nazor. to, ze sa nestotoznuje s tvojim ale neznamena, aby si sa do mna navazala a moje a podobne komentare oznacovala za slepacie. podla tejto reakcie si jedina sliepka v tejto diskusii ty.
tymto moja debata k tejto teme a k tebe skoncila, nestojis mi za to vobec.

pekne sviatky

sakura77
6. dec 2014

Zober mu so samsungov.uplne v pohode napr s3 mini, ten je okolo 100.. moj ma mobil od 6 rokov, ma kredit a ked si minie nema..aj tak vacsinou len prezvana a ja, tatino alebo dedo volame späť. Podla mna 8 je uz dost na mobil, nie je to skoro..aj u nas v triede maju deti 90% mobily. .ja osobne som.aj za technické vydobytky, je ina doba, uz v prvom.rocniku maju informatiku, tak nechapem tie postoje ze naco mobil, na co tablet alebo notebook...naši maju aj ekektronicke ziacke knizky, coskoro aj ulohy online tak preco by som mu to nedovolila? Samozrejme hranice si treba urcit, to je uz na rodicovi.porovnat co sme mali my a čo majú dnešné deti je úplný nezmysel.mali sme den otvorenych dverí , aj informatiku a presne bolo vidiet ze chlapček ktoreho doma " zo zásady" nepustia k pc, ako bol mimo a rozplakal sa, lebo nevedel poriadne mys chytiť, kym ostatni uz mali založené vlastne priečinky a ukladali fotky...takze take názory ze netreba. ...no neviem

terina25
6. dec 2014

@moni73 ano je to bezne.ale nie pre 7 rocne dieta.to je moj nazor.a mozno je trapny ale ja osobne budem kludnejsia ked ho moje deti v takomto veku mat nebudu.lebo radsej byt trapny ako sa potom chytat za hlavu ked moje dieta prepadne nejake starsie dieta a ukradne mu mobil.hovorim z vlastnej skusenosti resp.z vlastneho okolia.takze asi tolko k tejto teme.

simca06022011
6. dec 2014

Ked sa dieta do toho nerozumie a rodic tiez nie, je jedno aky telefon.. mrznut moze zacat, kazit sa tiez, staci dostat virus, alebo poinstalovat nejake nie prave naj aplikacie. Staci ze nestastne spadne a rozbije sa aj ten nerozbitny a pod. To je ako s PC.
Osobne by som 8rocnemu kupila telefon na telefonovanie, bez inych vymozenosti... ked sa chce hrat tak na to su pocitace a radsej investujte do toho. Urcite nie smartphone. MAMICKY ked uz chcete byt IN a NEVADI vam ze dieta cumakuje do obrazovky par cm krat par cm, tak aspon myslite na ich zdravie.. oci, chrbat..vsetko sa super tesi z hrbenia sa nad mobilmi a tabletmi, so super kvalitnych displejov (no kolky sa zabavaju s telefonmi este aj pod perinou...) a pod. O tom ako su deti (keby len tie) schopne aj za pochodu po ulici tukat do mobilov, kazdy sofer svoje vie. A ano ja viem, to VASE dieta take nie je.. to len vsetky okolo 🙂))

terina25
6. dec 2014

a 6 rocne dieta s mobilom.to uz ani nekomentujem.ved take nevie ani citat,nepozna cisla.

simca06022011
6. dec 2014

@sakura77 nie som proti technike, ale napr. k tomu chlapcekovi, mozno vie lepsie nieco co ti pocitacovi nevedia. On to vsetko lahko dobehne. Nie je tazke naucit sa ulozit fotky ani v 10r, ale je tazke naucit sa spolocensky existovat napriklad. A teda neviem si predstavit prvakov ako si asi robia online ulohy.. to ako o dva roky prestaneme kupovat pera a zosity a pojdu iba s tabletom? 🙂) no to bol sen uz pred 15 rokmi... a dlho este aj bude...