Aký mobil pre 8 ročného chlapca?

lienkafoj
6. dec 2014

Syn chce od Ježiška mobil, aký by bol pre neho najvhodnejší? Jasno máme v tom, že dotykový, pripojiteľný na wi-fi, do 100 €, ale neviem sa rozhodnúť na značke a type. Samozrejme aby to malo nejakú pamäť, aby sa to dalo pripojiť na app store /google play/, kde sa sťahujú zdama hry. Bezporuchový, nemrznúci...
S čím sú spokojné vaše decká? a s čím ste spokojní vy ako rodičia? Diky za všetky rady

mawka
6. dec 2014

no jemu uplne staci smartfon aj za 50 eur. 100 e za mobil pre 8 rocne dieta je sakra dost. posekala som sa s exom kvoli telefonu moj maly ma 11 a pod stromcek mu chce kupit akysi mobil za 150 eur. a na co, preboha???
ja mam napriklad LG P500, dotykac, android, ma to fotak, da sa tam dat aj sd karta, mam tam aplikacie, vselico mozne a ani tak to nevyuzivam naplno. Mam ho 3 roky tusim a uplne je v pohode. A take nieco by stacilo aj tvojmu synovi. alebo sa chces triast, ze ho niekto kvoli mobilu okradne?
No a ja zastavam teoriu, ze pri detoch radsej lacnejsi. drahy mobil si moje decka musia zasluzit. a taky 100-150 eurovy az mozno na strednej. alebo k ukonceniu ZS.

janinah
6. dec 2014

100 eurový nemám ani ja 😉 neviem poradiť,náš syn zdedila akýsi po dospelej sestre,ale čítaj recenzie...

lienkafoj
autor
6. dec 2014

@mawka
@janinah práveže browsujem o 100-200, ale keď si zadám recenzie na mobily lacnejšie ako 80 €, tak samé negatíva - mrzne, brní, nedá sa zapnúť/vypnúť, nepočuť volajúceho, seká,..... preto radšej dačo, čo nemusím dávať reklamovať - nejakú no-name šunku nechcem...
mám vo výhľade toto, ale ešte pokukám hlbšie do recenzíí
http://eshop.mobilpc.sk/obchod/action/productde...

mawka
6. dec 2014

tak moj LG P500 nie je no name sunka, bol relativne lacny a nemrzne, nerobi ziadne problemy, pocujem skvele a este na nom pocuvam aj hudbu a ma bohovy zvuk. normalne ho pouzivam aj na messenger, whatsapp, decka mi na tom hraju hry, ked sa nudia a ja som spokojna. vymenim ho, az sa mi kompletne pokasle.

mata128
6. dec 2014

Samsung galaxy trend plus

terina25
6. dec 2014

ja ti poradim...ziaden😉ked uz tak radsej mu kup tablet.

lienkafoj
autor
6. dec 2014

@mawka nechcela som povedať, že tvoj LG je šunka, to ja len tak všeobecne, že nejakú no-name šunku nechcem kúpiť... LG P500 som si teraz dopozerala recenzie, v tej dobe /2011-2012/ stál okolo 210 €, takže tiež nebol najlacnejší 😝
@mata128 moj Samsung mi sem-tam zmrzne v najnevhodnejšej chvíli /keď mi niekto volá 😒 / tak ten som vyradila z užšieho výberu, lebo všeobecne na Samsungy v recenziach nevychádzajú moc dobre

lenocka84
6. dec 2014

a je to nutne?pre 8r chlapca?

lienkafoj
autor
6. dec 2014

@terina25 tablet máme spoločný rodinný, ale keď syn zostáva doma sám po škole, alebo keď ide zo školy a keby dačo, chcela som, aby bol pre mňa dostupný po telefóne, kým som v práci

lienkafoj
autor
6. dec 2014

@lenocka84 2/3 deciek z jeho triedy už mobil má, piští mi oňho od leta a potrebujem, kým som v práci aby som mu mohla volať /pevnú linku nemáme/

terina25
6. dec 2014

@lienkafoj na jednej strane ta chapem ale zase na druhej by som este 8 roc.dietatu mobil asi nedala.jednak aj kvoli tym uctom🙂🙂a takisto bezpecnosti.v poslednej dobe starsi chlapci okradaju mladsich lebo vedia ze maju mobil.a take 8 rocne dieta sa neubrani.moji budu v takom veku v druzine poobede al.u starych rodicoch a vtedy im nepotrebujem volat.a potom budeme spolu,takze naco mobil?

reni1512
6. dec 2014

Huawei 🙂

lenocka84
6. dec 2014

@lienkafoj ty nechavas 8r dieta same doma??

@terina25 na to narazam.8r nepatri tel do ruky.ale podla pismenok to znie ze je maly doma a potrebuje mu volat.

terina25
6. dec 2014

joj a este chcem k tomu dodat.ze 2/3 maju z triedy..tak nech maju.aj keby mala cela trieda moji mat nebudu.je to este skoro.mozno tak od druheho stupna lebo uz nebudu v druzine.
ani my sme ako deti nemali mobil ani sme o nom nevedeli a prezili sme.

mata128
6. dec 2014

Samsungy mam od zaciatku,nedam na ne dopustit....tak kup apple,moj ex ma za 700€ a tiez mrzne

mawka
6. dec 2014

@lienkafoj fakt? ja som ho kupila za necelych 100 eur. a to som dospela, zarabajuca zena.
prepac, ale volat sa dietatu da aj na mobil za 20 eur. Je vlastne nutne, aby dieta zabijalo nudu na apkach v smartfone? nema ine na praci ako sa zabavit? preco by inak decko chcelo smartfon s googleplay sluzbami?
tvoja vychova. akurat ja sa s tym nestotoznujem. ani s takym drahym fonom a ani s predstavou, ze namiesto behania moje decko maga display mobilu a drti hry.
a to som ja velmi moderny rodic. ale toto proste nie.

lienkafoj
autor
6. dec 2014

@terina25 v druzine je do 15,00, domov to má 10 min. pesi, ja skor z prace ako o 16,30 ani nedojdem /s vyplazenym jazykom/. a babky su v inom meste. takze asi tak - kazdy mame svoju situaciu, ktorej sa snazime prisposobit

lienkafoj
autor
6. dec 2014

@terina25 tvoje deticky asi ani do skoly nechodia, tak neviem preco sa do tejto debaty vobec zapajas...

lienkafoj
autor
6. dec 2014

@mawka veru, MOJA VYCHOVA, ak uz nemas co dodat k otazke, dalsie komenty su z Tvojej strany uplne zbytocne - chod sa ventilovat inam

terina25
6. dec 2014

@lienkafoj a nemoze byt dlhsie v druzine?to potom ide sam domov z druziny a caka ta sam doma?ja chodim z prace o 17.00 takze moje deti budu odchadzat posledne kym ich ja odtial nevyberiem prip.manzel.nechcem sa s tebou hadat..rozumiem tomu ze v dnesnej dibe maju uz aj deti mobily.len si myslim ze pre 8 ric.dieta je to skoro.si nevien predstavit ze by moji ako 8 roc.mali taky drahy mobil.ak budu mat tak najlacnejsi prip.zdedeny..prave o tom to je...ze v 8 rokoch mobil a v 12 rokoch potom co???

terina25
6. dec 2014

@lienkafoj mas pravdu este nechodia ale od bud.roku dcera bude chodit .no ale vidim ze teba nazor inych nezaujima...mala si napisat ze piste len matky kt.deti maju v 8 rokoch mobili.sorry ze som vobec pisala.
prajem ti krasneho mikulasa..

lienkafoj
autor
6. dec 2014

@terina25 drahý.... hm, dala som strop MAX. 100 €, to neznamená, že tých 100 € má aj stáť.... viem že stačí aj lacnejší /50-60 €/, ale BEZPORUCHOVÝ . ked budu druhaci - tretiaci, skus si na tuto debatu spomenut, uvidis, aka budes matka /podla pubertiakov 100 rokov v praveku/ ked im nedovolis mobil... aj ja som sa tomu branila, ver, ale ned sa mi inak ani z bezpecnostneho hladiska

lienkafoj
autor
6. dec 2014

@terina25 skus si znova precitat uvodnu otazku /uvodny prispevok/ - "aky mobil maju vase decka a s cim ste ako rodicia spokojni?".... nedala som otazku - "je este skoro na mobil pre 8-rocne dieta - ake vychovne metody mam pouzit? "? to je SAKRA PODSTATNY ROZDIEL

terina25
6. dec 2014

@lienkafoj ver tomu ze si na to spomeniem a budem si stat za svojim.ja som rodic a nie dieta😉keby malo kazde dieta to co si zmysli tak v akim svete by sme zili.ja napr.som mala 1.mobil ked sim mala 19.rokov.studovala som a popri tom brigadovala.a bola to strasna sunka kt.stala tritisic.ale bola som stastna ze som si na neho dokazala zarobit sama vlastnymi silami.takze urcite detom mobil v takom veku nedam.lebo si to nebudu ani vazit.a s vekom sa budu zvysovat aj ich poziadavky.a ja nie som clivek kt.kupi dietatu vsetko co si mysli.takze je to aj o vychove.niekedy treba zit aj v skromnosti lebo potom si to dieta bude ribit s rodicmi co chce.ale tak kazdy vychovavame inac.

lienkafoj
autor
6. dec 2014

@terina25
@mawka
@lenocka84
robite ako keby som mu isla kupit samopal.....
tuto som zalozila inu diskusiu, kde som sondovala, ci vobec mam uvazovat nad mobilom pre syna - pozrite si reakcie mamiciek:
https://www.modrykonik.sk/forum/skolak/druhak-a-mobilny-telefon/

lussy666
6. dec 2014

skus si precitat recenzie na gsmart, gigabyte...mne sa pokazil telefon, potrebovala som rychlo iny a hned....tak som isla po tomto a kym ho vyslovene neporovnavas s drahymi telefonmi, tak je to ok....
http://mobilne-telefony.heureka.sk/gigabyte-gsm...

caramelbiscuit
6. dec 2014

A čo tak miesto starania sa do výchovy cudziemu človeku proste odpovedať na otázku? Najprv si upracte pred vlastnými dvermi a potom sa starajte do druhých dámy!

Z tých lacnejších veľa nenavyberáš, po posťahovaní aplikácii ti bude sekať každý low-end. Skús prestigio, lenovo a328, samsung galaxy s3 mini, samsung galaxy trend plus, lenovo a680, htc desire 310, asus zenfone 4

Najmä treba poučiť chlapca aby nesťahoval všetko zaradom, max. 1-2 nenáročné hry, žiadny real racing 3 🙂

terina25
6. dec 2014

@lienkafoj ty si skus tiez spomenut o 10 rokov na tuto diskusiu kedy tvoje dieta bude chciet auto lebo 2/3 v skole ho maju...prajem pekny den

lady511
6. dec 2014

@lienkafoj ahoj,,negatívne a uštipačne reči si vobec nevšímaj,,zase premudrele osoby ktoré maju stale niekoho po ruke a ani nevedia čo to znamená nemat nikoho po ruke,,my tu nemáme vpodstate nikoho,,moji rodičia 300km ,,mužovi ešte dalej,,nemam nikoho kto by mi malu postrážil takže jedine svojpomocne,,viem ta teda pochopit,,a VIE TO POCHOPIT LEN TEN KTO JE V TAKEJ SITUACII!! ..síce naša mala ma len 3 roky,,ale v tomto mam jasno,,žijeme v pretechnologizovanej dobe,,,mam šv agra ktorý už 4 ročnému dietatu kupil mobil,,,a ie že by ho potrebovalo ale len tak lebo nevedia čo od rozkoše,,myslím ale že pre 8 ročného chlapca V TEJTO DOBE to už nieje vobec odveci,,tak si ani nevšímaj priblble odpovede,,, 😒 ..určite je dobre aj si dlhšie v práci ked vieš že s dietatom je všetko v poriadku,,ved tak či tak ten mobil by mu časom možno kupila aj jedna z babiek,,neviem ako by sa tvárili tie mudre matky keby sa tomu dietatu nebodaj niečo stalo,,či aj vtedy by odmietali takuto možnost,,našu malu niečo take ešte nezaujma,,ale určite ked bude chodit do školy,,a nebude ineho vychodiska jej mobil zoženiem,,a čo sa týka ceny a značky,,vieščo moj je spokojný s HTC aj ked to niesu až take lacné mobily,,ja mam LG je to obyčajný smartfon,,ja som ho brala k paušalu za 1 euro tak ani neviem aku ma normálnu cenu,,skus si pozriet heureka.sk ...tam ti da top 10 značiek 🙂

bubutko
6. dec 2014

@lenocka84 Ja ako 9 rocna som uz mala na starosti cele prazdniny (aj s 8 r sestrou) 3 rocnu segru lebo nasi museli pracovat. boli sme same doma cele dni a k mame do prace sme vozili najmladsiu na karicke na obedy. potom sme ju dali spat doma a bolo. dnesne deti sa podla mna prilis hyckaju a podcenuju. a co sa mobilu tyka, tak tiez ma tato tema zarazila, ale ked sa vzijem do koze tej mamicky, tak ja by som asi tiez chcela mat dieta pod dohladom, vediet sa s nim skontaktovat, a ono so mnou. hold, doba je nebezpecna. ale urcite by som volila obycajny tlacitkovy mobil pre take dieta, s kreditom nie pausal. len aby som sa mu vedela dovolat. ziadnu modernu hracku aby nad tym nepresedel cele detstvo, aspon v tomto veku nie.