Aký počítač kúpiť pre dieťa?

mirka414
13. sep 2011

Uvazujem kupit novy Pc viac menej aj pre dcerku lebo pouziva moj notebook a niesom moc rada,lebo tam mam dolezite veci...ake su rozdiely v tychto vsetkych veciach a co uz mate odskusane a co odporucate.dakujem

mirka414
autor
19. mar 2012

@trixi nasla som super Origami a hned sa mi podarila krasna liska.teraz ju idem robit s detmi.super navod bol tam.

trixi
19. mar 2012

@mirka414 to by som u Matka neuspela ☹ , jedine origami by bol vlak alebo dinosaurus 🙂 .

mirka414
autor
19. mar 2012

@trixi skusim najst a pridam navod. 😀

mirka414
autor
19. mar 2012

@trixi este sa chcem spytat nedaju sa na ipade spravit nejake zalozky kam by som si dala trebarz origami vsetky do jednej zlozky,hry do druhej ?

mirka414
autor
19. mar 2012
trixi
19. mar 2012

@mirka414 daju sa urobit akoby subory. postav sa na app, pridrz ju az sa zacnu vsetky app triast, potom ju posun na dalsiu app ( napr. dalsiu app a origamami) a vytvori sa ti akoby subor, ktory si mozes nejako nazvat napr. origami a potom pri dalsiej app s podobnym zameranim po stiahnuti pridrzanim roztrases a pretiehnes k tym app kam patri, to trasenie zrusis stlacenim tlacitka domov, to je to jedine okruhle tlacitko na "liste", nestlac krizik hore na app, tym vymazes app. odporucam ti este robit zalohu bud na icloud alebo v itunes.

trixi
19. mar 2012

@mirka414 uz stahujem origami, zajtra vyskusame s Matkom, mozno sa mu to bude pacit.

trixi
20. mar 2012

@mirka414 nepoznam. Este je to trochu narocne pre Matka.

mirka414
autor
21. mar 2012

@trixi neviem ci poznas moju stranku,tam budem pridavat linky na zaujimave hry pre ipad.nakukni 😉 ak chces.
http://tageskinder.blogspot.com/2012/03/unser-d...

trixi
21. mar 2012

@mirka414 velmi pekne dakujem, budem pozerat. Ja teraz nemam vela casu, blizi sa koniec marca-danove povinnosti, kedze sa tym zivym, tak som teraz uplne vytazena. Ale uz sa tesim na april, na dovolenku cez Velku noc, to budem dobiehat zameskane 🙂 U nas sa zacne predavat 23.03. novy iPad, tak si asi jeden zarezervujem.

mirka414
autor
21. mar 2012

@trixi jasne to poznam ja mam zasa testy s opatrovnictva nastastie uz posledne takze tiez bude viac casu na ine veci.Ja som sa rozhodla,ze neskor tiez kupim mojim opickam neterkam ipad raz za rok im nieco kupim tak toto by sa im mohlo hodit.

mirka414
autor
22. mar 2012

@trixi chcem sa spytat nemas nahodou nieco ako karaoke pre deti?kde ide text a podla toho by spievali?

mirka414
autor
23. mar 2012

@trixi http://itunes.apple.com/sk/app/fish-farm/id3649... krasne rybky.
inak poznas tie hry Talking Tom ten hovoriaci kocur? ten je uplne uzasny 🙂

trixi
23. mar 2012

@mirka414 ahoj, karaoke nemam, ani som taku app nehladala, Matko velmi nerad spieva, vlk a zajac to nema rad. Rybicky uz mame velke a velke akvarko, Tom je suprovy a aj Zirafa Gina 😀 Teraz iPad lezi bokom, sme dlho vonku - mame krasne pocasie, potom rozpravka, logopedicke cvicenie a sup do dostele. Zajtra ideme na rallye, potom na lahku turistiku, este mame v plane jaskynu, tak sa Matko pohra v aute.

mirka414
autor
24. mar 2012

@trixi mohla by si mi napisat link na ake mas akvarko.
mojej leonie sa ipad paci,hraje sa cca. 1-2 hodinky za den ale s prestavkami,inak je s babami vonku.leonie chodi raz za tyzden do telocvicne,raz do tyzdna ma divadlo a kazdu nedelu chodime na tury 2-3 km .strasne rada kresli a ked ma dost s ipad ide von alebo si kresli na papier co nechcem aby zanedbavala.

mirka414
autor
24. mar 2012

@trixi ja som nieco objavila,kde by mohla byt aj slovencina.musim kupit kartu s kreditom a kupit tu hru.mrkni je ich tam viac,kde je jazyk slovencina.
http://itunes.apple.com/us/app/ponies-and-games...

trixi
24. mar 2012

@mirka414 ahojky, dik za ten link, vsetky app su pre deti max vek 4 roky. Matka to nezaujalo, ale musimpochvalit tu app ceska abeceda co si mi dala link. Dnes cestou na rallye Matko sa s tym zabaval a uz vie skoro vsetky pismenka. Super. Tu app fakt mozem len odrucit. No mame tie rybky co si dala link. Len uz mame vela ryb a rozsirili sme tu nadrz. 😉

mirka414
autor
24. mar 2012

@trixi pozri co som nasla.tu sa pise ze sa daju nejake aplikacie nahovorit aj do slovenciny
http://www.i-sen.cz/2011/06/aplikace-s-moznosti...

mirka414
autor
24. mar 2012
trixi
26. mar 2012

@mirka414 dik, velmi sa mi niektore app pacia, hlavne tie talking cards. Je to super, uvidim co na to Matko, urcite to pouzijem pri logopedickych cviceniach.Take nieco mi do zbierky app chybalo.

mirka414
autor
26. mar 2012

@trixi halloooooooooooooooo objavila som nieco pekne poznas toto :
http://itunes.apple.com/us/app/photostory-hd/id...

mirka414
autor
27. mar 2012

@trixi ja som prave prvu hru prepisala do Slovenciny a aj nahovorila.konecne uz nemusim strihat obrazky zvieratiek ale automaticky sa jej posuvaju.

mirka414
autor
27. mar 2012

@trixi do tej fotostory som pridala jeden obrazok a nahrala nazvy ako trava,kvety,strom v slovencine a leonie sa uci 🙂 chystam sa aj nahrat ludske telo,uvidim ako to pojde.

trixi
27. mar 2012

@mirka414 sikulka, ja teraz nestiham, chodim domov vecer, som utahana a uplne vystavena. Necham si to na velkonocne svietky 😉

mirka414
autor
28. mar 2012

ved aj ja uz koncim,tiez mi stoji kurz v nemcine 😀 opatrovanie starych ludi...ale toto som spokojna leonie ma vsetky zvieratka a teraz ich spolu pocuvame.

mirka414
autor
28. mar 2012

takto som nahrala hhlavu barbie a ucim leonie casti tvare 🙂

mirka414
autor
30. mar 2012

@trixi ake pouzivas pero na ipad a aky mas ochranny obal?