Aký počítač kúpiť pre dieťa?

mirka414
13. sep 2011

Uvazujem kupit novy Pc viac menej aj pre dcerku lebo pouziva moj notebook a niesom moc rada,lebo tam mam dolezite veci...ake su rozdiely v tychto vsetkych veciach a co uz mate odskusane a co odporucate.dakujem

mirka414
autor
1. apr 2012

@trixi krasny dnik prajem.toto som najnovsie objavila na preklad do slovenciny.musim sa pochvalit leonie sa uz naucila vsetky zvieratka v slovencine.

mirka414
autor
5. apr 2012

@trixi poznas toto : http://itunes.apple.com/cz/app/phyzios-kids-pai...
a dakujem ti za pomoc a krasne sviatky prajem.

mirka414
autor
6. apr 2012
trixi
7. apr 2012

@mirka414 ahoj, aj Tebe a vsetkym Krasne Velkonocne sviatky.

mirka414
autor
7. apr 2012

@trixi vies mi poradit ako mam vymazat fotky z albumov v ipad?stiahlo mi to vsetky fotky z pc a nechcem ich mat aj v ipade ako ich mam vymazat?

trixi
7. apr 2012

@mirka414 cez iTunes. Neviem ako v iPad2, ale v starom iPad jedine pri synchronizacii s iTunes.

trixi
8. apr 2012

@trixi nasa Velka noc

trixi
16. apr 2012

@mirka414 ahoj, tak uz mam Novy iPad 😎 , stary mi ukradli v sobotu ☹ . Teraz obnovujem vsetky app zo zalohy. Uff.

mirka414
autor
17. apr 2012

@trixi prosim ta to sa ti ako stalo,ze ti ho ukradli?my sme aj s nasim ipadom momentalne na sk takze je plne okupovany aj od mojich 3neteri a synovcov 😀 .uvazujem ze aj im neskor kupim asi pod stromcek.ja som bola v predajni a porovnavala som dvojku a novy ipad ale som spokojna aj s dvojkou.a co ty ktory je lepsi?

trixi
18. apr 2012

@mirka414 ahoj, ako sa to stalo? Lebo som blba 😠 . Nechcelo sa mi ho trepat do ZOO v batohu, mala som iPad stary este jednicku, bez 3 G, a ten je dost tazky. Tak ako som vystupovala z auta, tak som ho supla do kufra. A na Slovensku je "normalne" ze taketo parkoviska okupuje vzdy nejaka skupina ludi a pozoruje prichodzich. Takze ma videli, ze nieco davam do kufra. Tak vylomili zamok na dverach auta, otvorili kufor a ukradli iPad, 2 slnecne okuliare a jedno stare puzdro a ovladac od garaze z domu. Kluce od firmy s dalsim ovladacom tam nechali, nechali aj vsetky nabijacky, drziaky na iPhone a iPad. Najsmutnejsi bol Matej, nedokazal a nechape ako nam niekto cudzi moze nieco vziat. Co ma vsak stvalo najviac bolo, ze som ho mala nezaheslovany. Hoci som mala zapnuty find my iPad, ale to za tie 3-4 hodiny nez sme prisli zasa k autu, zlodeji vypli. Bola to moja chyba, bola som neopatrna.
Ak si chces kupit iPad, tak uz kupuj Novy, ten Retina display je uzasny, app su na tom perfektne, hlavne detske, vyborny fotak (i ked neviem kedy budem fotit iPadom 😉 ), zda sa mi ovela rychlejsi. Mam 3G 64 GB. Osobne odporucam Novy.

mirka414
autor
18. apr 2012

@trixi ani mi nevrav uz nech som nazad vo svajciarsku,spinava Trnava,strasne sa bojim,ze mi ukradnu telefon skratka stale na pozore,co vo svajci nehrozi bezne nechavam kluce celu noc v aute a nic sa nestane 😖 .ako si mam dat to co pises,ze find my ipad ?

trixi
18. apr 2012

@mirka414 nastavenia-vseobecne-tam si zvol uzamykanie heslom - daj si jednoduche - 4 miestne (pri kazdom odomknuti musis zadat tu kombinaciu, trochu otravne, ale dnes viem ze velmi uzitocne). Find my iPad zadat v nastaveniach - lokalizacne sluzby - zapnut. Stiahni si free app Find my iPhone. Keby som to mala, tak cez iPhone lokalizujem iPad a na dialku ho viem cely vymazat, ked by som ho uz nesla hladat. Dolezite je vsak to zamykanie, lebo ked ho nemas, tak kazdy hned vypne lokalizacne sluzby a uz ho nenajdes. Inak kazdy iPad ma imey cislo, ktore dokaze Apple vyhladat, ked sa niekto prihlasi na net. Nase zakony vsak nedovoluju lokalizovat takto zariadenie, pokial nie je sudny prikaz. Policajti ma vysmiali.
My sme boli cez sviatky lyzovat "len" v Rakusku, normalne som neverila, ked som videla na parkovisku pod sedackou, co ludia nechavaju v autach. Este sme s drahym hovorili, ze su asi z inej planety, ked to vsetko maju volne pohodene v aute. A ja tava, 2 tyzdne potom urobim taku blbost, ze prelozim iPad do kufra. A pritom viem, ze to nemam robit. No co, skrat. Co Ti budem hovorit, nam s pred rodinneho domu, meter od okna, ukradli v noci auto, preliezli plot a v noci ukradli odkvapove rury, na Vianoce, preliezli branku a ukradli mi taku kvetinacovu figurku Santu, co som vyrobila. A to byvame vo velmi dobrej stvrti v malom meste. Co nepriviazes, ukradnu.

mirka414
autor
20. apr 2012

@trixi u nas je popularne to vodne kreslenie su tam auticka ale aj vhodne pre baby,leonie si nakresli nejaku drahu a potom tam pusti vodu a spravi dierku a vypusti von.

briketa
20. apr 2012

My sme akurat dali tento tyzden synovi Mac notebook. Kupovala som taky ako pouzivaju v skole. Aj program som mu natiahla skolsky, bola som za ucitelom a bez problemov mi ho dal.
Urcite volim notebook pred IPadom aj koli detskemu zaobchadzaniu, notebook vydrzi omnoho viac a notebook je samozrejme vykonnejsi , vies mat otvorenych viac aplikacii naraz a to je uz skratka normalny pocitac. Urcite mu musi vydrzat celu zakladnu skolu.

mirka414
autor
2. máj 2012

@trixi prave prekladam slovicka a tvorim vety pre leonie.

trixi
3. máj 2012

@briketa nasim detom sa o Mac notebookoch na zakladnych skolach moze len snivat. Teda aspon u nas v PN, ak to nie je trieda so zameranim na informatiku, tak na druhom stupni maju ucebne s pocitacmi ale pochybujem, ze s Macbookmi. ☹ . V skolke, kde chodi Matej maju pocitac, ale mozu na nom pracovat len predskolaci, je pomaly az hroza, taka rachotinka. A to su skolka so zameranim na informatiku.

ichbinich
29. máj 2012

Mam otazocku: uvazujeme o tablet-PC, aj ako zabavku na cesty pre syna: pustit mu rozpravku a pod.
Nechceme i-Pad, lebo se vsim sudy, co k tomu potrebujeme (aby sme ho nemali iba ako hracku, ale mohli aj pracovat), by nas vysiel na pomaly 1000€, kedze Apple si da vsetko extra zaplatit :-/
Takze ked, tak bude android a chcela by som vediet, ci sa tu najde este niekto s androidom a vie mi odporucat nejake hry? (ako su tu uz linky, ale bohuzial na apple)
Kolega mi uz odporucal KidsDoodle na kreslenie, on to ma v jeho Galaxy telefone. Ja by som si predstavovala nejake puzzle, syn dostal na meniny puzzle a ma ich velmi rad, ale v aute trocha neprakticke 😉
Dakujem!

slimstar
29. máj 2012

@ichbinich my mame samsung galaxy tab 7, do ktoreho sa da dat aj sim karta, takze tablet je pouzitelny aj ako telefon, idealny pre tych ktrory nemusia male displeje. je omnoho lacnejsi ako ipad, da sa kupit aj na inzerat.
v androide je play market a tam je vela hier a aplikacii zdarma. ja mam najradsej angry birds, doodle jump (platena 0.79€, ancient frog, chess, marble blast2, spider solitaire, turbo fly. najlepsia aplikacia je skype ktory funguje cez prednu kameru, takze ja vidim volaneho a on mna - perfektne telefonovanie, len cez wifi, hlavne zo zahranicia. 😉
navigacia je samozrejmostou, filmy prehra vsetky - 3gp, avi.

na ipade mi vadilo, ze je obrovsky, neskladny a strasne komercny - vsetko je spoplatnovane.
v rychlosti a displeji ho samsung lahko dohoni a mozno pocase aj predpehne. apple vydava stale nove verzie, ale v podstate je ta novsia je len trosku lepsia.

ichbinich
30. máj 2012

@slimstar: Vdaka za odpoved. Este nevieme, ci Galaxy, alebo Arcos, to si rozhoduje manzel 😉 Ten Arcos by mal tiez moznost vlozit simku.
Mne islo hlavne o hry pre deti, aby som v pripade nudze pocas cesty zabavila 2,5 rocneho 😉 Uz toho tolko nenaspi ako minuly rok - to nam na cestach na presunoch spaval dokonca zase 2 krat za den. Teraz maximalne raz...
Tak si popozeram tie uvedene hry a play market, mozno nieco najdem. Vdaka.

viera27
30. máj 2012

@ichbinich ja a syn mame samsung galaxy taby 10" a mm ma transformer prime. ked sme vyberali tablety, tak jedine moznosti, ktore pre nas prichadzali do uvahy po precitani recenzii a velkosti a stability firiem ako aj reklamaciam boli Samsung Tab, ASUS Transformer prime, IPad 2 - 3. nakolko vsetci pouzivame smartphony s androidom, tak uz to bola jasna volba. Samsung tab je naozaj vynikajuci. Navyse hoci jeho cena je pomerne vysoka (cca 600e), tak da sa vdaka dotovaniu z orange kupit uz za 300e. Normalne sme cez inzerat oslovili orange klientov, dohodli sme si stretnutie v orange. Oni si zazmluvnili pausal, dostali tablet a my sme ho kupili od nich so zarukou a cistucko novy za polovicu. Takymto sposobom uz aj z mojho okolia nakupilo tablety asi 7 ludi 😀

slimstar
30. máj 2012

@ichbinich v tom markete su desattisice aplikacii, vela hier je aj pre deti len treba hladat.
ja som uviedla hry ktore mna bavia ako dospeleho. tu si mozte pozriet na nete co ponuka android market je to ich oficialna stranka:
https://play.google.com/store

par stranok o androide, ale je ich omnoho viac:
http://www.mojandroid.sk/tag/android-market
http://www.androidmarket.cz/
http://android-sk.sk/
http://www.android.com/apps/

dlhe roky som mala apple a ich os, ale android je uz teraz rovnocenny. 😉
aplikacie a hry si vacsinov hladam aj podla recenzii, co su na internete.

my hodne cestujeme a tablet je skladny, dam ho do kabelky /ja mam 7 palcovy/, pozrem si emaily a internet kdekolvek vo svete /wifi je zdarma/, telefonujem - skypujem zadarmo a filmy nie su problem, do tabletu sa da vsunut sd karta, my mame 32 gb a 16 gb vstavanu pamet. tablet pekne foti a nataca. ja nanho nedam dopustit, notebook je pre mna velky na prenasanie. 😉

slimstar
30. máj 2012

ja mam ten na obrazku
je to samsung galaxy tusim p1010 predaval sa v roku 2011.
s tymto som spokojna, sme si ho vyladili aby isiel co najrychlejsie.
ten novsi typ samsung galaxy plus ma dvojjadrovy procesor, ale skusala som ho v predajni a sekal. ten moj ide rychlejsie a vobec neseka. 😉

ichbinich
31. máj 2012

@slimstar:
Vdaka za vsetky info. Nam tiez ide najma o emaily a zabavu na cestach, doma potom nieco firemne, ale najma maily. Aby nebolo treba zakazdym startovat pocitac, lebo na telefone sa tie maily sice daju citat, ale odpovedat je uz blbe.
Minuly rok sme trepali eeePC, ten mini-notebook, az na Siciliu 😅 Po ceste si vzdy cez internet rezervujeme hotel na dalsiu noc atd. Skusali sme aj pustat DVDcka, ale to slo iba s externym, a to bolo o nervy. Iba raz sme to skusali v aute. Drzala som pocitatc, prehravacku, a davala pozor, aby mi synator nic nevyrazil z ruk... Nie, dakujem 😉
Takze tablet fakt strcim do kabelky, nepotrebujem uz ziadnu periferiu, a ked sa mi uz nebude chciet nahanat holuby (ideme do Benatok), sadnem si so synom niekde do kaviarne a mozme si nieco pozriet. No uvidime, tolko moja idealna predstava 😀

mirka414
autor
20. jan 2013

najlepsia aplikacia pre deti :
http://www.i-sen.cz/2013/01/bitsboard.html