Darovanie hračiek nemocnici

kukulienka83
10. aug 2018

je mozne darovat hracky do nemocnice? konkretne ide o to, ze ked sme boli v nemocnici v zamkoch, nemali tam hracky, ktore by si mohli deti poziciat... prvorodeny bol na jednodnovej chirurgii dali mu tam potom takeho maleho plysacika stareho, ktoreho si mohol potom zobrat domov po zakroku... a s mladsim ked som bolo hospitalizovana, tak bola tam velka herna na detskom oddeleni zase v zamkoch ale zamknuta, a sestricky vraveli ze kluce nemaju...naco tam je potom herna plna hraciek?
a na izbe sme mali spolubyvajuceho chlapceka rocneho, ktory tam nemal nic so sebou a dva dni kym mu tata nieco doniesol nemal co robit...
mam hracky po detoch, take babatkovske ... myslite ze by to zobrali, ci je to viac na skodu, ze sa to minie mojmu zameru...?

sissy27
10. aug 2018

@kukulienka83 a čo sa tak opýtať priamo v nemocnici? 🙂

kkl82
10. aug 2018

hracky v nemocnici su vzdy problematicke, kedze je to infekcne prostredie a personal nechce a nemoze byt zodpovedny za prenos ochoreni z pacienta na pacienta, a uz vobec nie za dezinfekciu hraciek. preto ich tam vacsinou nemaju vobec, alebo len to minimum, co tam nechaju rodicia. ine je to v liecebnych ustavoch ci na neinfekcnych oddeleniach, kde su casto hospitalizovane deti.

kukulienka83
autor
10. aug 2018

jasne, chapem... mne je to len luto vyhodit...ze by sa s tym nejake deticky este pohrali...musim povyzvedat, kde by sa to mohlo komu zist...

bimbambim
10. aug 2018

@kukulienka83 zavisi na akom oddeleni lezia.Syn ked lezal na chirurgii tak hracky tam mali ale popravde v tej chvili nemali ani naladu ich vobec vytiahnut.Na takom infekcnom by hracky nemali co robit.Ked som ja lezala na detskom ako 18 rocna tak herna tam bola aj sa deti tam hrali.Ale vacsinou male deti davali k nam na izbu ze my ich zabavime ze keby daco zazvonte

kacena4
10. aug 2018

nemocnica nie je ihrisko! na jednodnovej chirurgii chapem ze nie su vsak je jednodnova... kto by to dezifikoval dookola po kazdom dietati! a v klasickej nemocnici su, len treba vediet ako to funguje. su tam skolky a skoly - to zamknute oddelenie funguje to nezavisle od sestriciek treba si pockat na personal, mozno ste vystihli dobu kedy bolo zavrete napr. sobotu/nedelu alebo dovolenku personalu, ale inak je vzdy otvorene doobeda aj poobede takmer na kazdom oddeleni a hracky sa daju pozicat aj na izbu popr. ist sa hrat priamo tam "dozadu" na chodbu sestricky maju pri sebe sem tam nejake hracky pre deti ktore su bez rodicov, inak je rodic zodpovedny za svoje dieta ako ho zabavi na oddeleni. sestricky su na na zdravotne ukony... nemylme si hotel s nemocnicou. a hracky ti urcite vezmu ak su vhodne v nemocnici priamo na oddeleni ale urcite nie plysaky

janinah
10. aug 2018

určite nie hocijaké,plyšáky ani náhodou,umývatelné áno,zavolaj vrchnej sestre detského odd...my na oper. sále máme tie somarinky z kinder vajíčok a malé plastové hračky,aby sme zabavili deti čakajúce v prípravovni na operáciu,všetko sa dá umývať v dez. roztoku

miriam439
10. aug 2018

@kukulienka83 Ešte môžeš skúsiť darovať hračky nejakému detskému domovu, krizovemu centru, charite a iným podobným inštaláciam. Videla som v DeD Martin, že im tam nosia hračky, knižky, oblečenie, kočiare,... U nás máme aj také zberné kontajnery na textil, obuv, hračky... potom to oni rozosielaju, kde treba, aj do rozvojových krajín, kde je chudoba a im to veľmi pomôže.

miriam439
10. aug 2018

opravujem : inštitúciám