Do kedy je vhodné používať ohradku na hranie?

zgurkaa
21. máj 2007

Ahojte. Chcem sa spytat, ci niektora pouzivate ohradku? Ked ano, tak aku? Sietkovu alebo drevenu? Nie je uz moja dcera velka na to aby si v ohradke zvykla? Jak dlho ste ju pouzivali? Potesi ma kazda opoved. 😀

mysulka
17. dec 2008

Ahoj, měli jsme ohrádku jen na zahradu a to když ještě nelezl. jedinou kterou bych koupila by byla pro dvojčata, jinak si myslím, že můžeš dát mrně do postýlky a máš to taky tak :(

Malej začíná chodit a máme štěstí, že opatrně slejzá a dává na sebe pozor, i když občas máme letecký den, tak bych ho do ohrádky už stejně nedostala.

Kdyby byl nějaký šídlo, tak bych to řešila tou velkou ohrádkou a nebo je ještě jedna, dá se různě rozestavovat, je to asi osmihran, teď nevím, tak tu bych taky brala. Ale tu malou už bych si nekoupila.

janina1977
17. dec 2008

ahoj,
pre mňa je ohrádka - hovorím tomu playstation- veľká pomoc, pretože som s malou sama, lozí ostošesťbez nej by som nič neurobila, malá sa v nej pekne zahrá, naučila sa pekne vstávať, kupovala som ju aj kvôli bezpečnosti, máme doma veľa ostrých rohov a chrániče malá podávala dole, takže ohrádku plne využívame, nemám drevenú ale takú so sieťkou veľkú štvorcovú 🙂 🙂 🙂

ma76
17. dec 2008

Ahojte,ohradku mame od 4.m je to super,mala sa zahra...mame drevenu velku 130X103,madrac mam 5cm hrubku, na mieru. 🙂

miselin
17. dec 2008

Mi máme tiež ohrádku, ale malá v nej bola asi 3 krát a aj to maximálne 5 minút, takže u nás sa zatiaľ neujala, ale aspoň mám kde odkladať hračky 😀 😀

melany_s
3. okt 2009

Ahojte,
nemáte niekto túto ohrádku?
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=2869308

iinuska
3. okt 2009

ahojte, ja budem namiesto ohradky pouzivat cestovnu postielku

melany, ta nevyzera zle

melany_s
3. okt 2009

páči sa mi a má dobrú cenu (až príliš dobrú), len som chcela vedieť, či ju niekto má a či je dobrá

kulimka
3. okt 2009

Ahoj, ohrádka je hezká, možná by byla lepší ta kde se dá odepnout jedna strana? My máme dvě postýlky jednu místo ohrádky. Je to praktické, když usne.. Ale záleží na prostoru a taky na financích. My je zdědily po švagřiných dvojčatech 😵

mami.sk
4. okt 2009

namiesto ohradky mame cestovnu postielku a je to super vec 😉
dcerku tam nikdy nenechavam velmi dlho ale ked potrebujem nieco urobit tak viem ze sa jej tam nic nestane a hlavne ma vsetky hracky na jednom mieste 😉

janadean
31. okt 2009

ja jsem si poridila drevenou ohradku 220cm na 220cm a jsem moc spokojena. Malej si tam lozi po ctyrech a nebo si hraje. Je docela hyperaktivni takze jsem rada ze je to velka ohradka, myslim si ze v mensi by mi jen tak nezustal.
Nez jsem si ji poridila tak byl opravdu vsude a nic jsem doma nestihala, jsem opravdu spokojena 🙂

matra
31. okt 2009

Ahojky, tak my ohrádku nepoužíváme vůbec,malý lozí všude za mnou a kdyžtak na něj počkám. V kuchyni mi stojí opřený o bobek at se mi nedrží nohou a jinak má volnost po celém bytě... A vyhovuje nám to.
Si myslím že je to pro dítě prospesné, když může takhle požád lozit. Jinak občas je v chodítku,ale to tak 3x za týden

janadean
31. okt 2009

Ahoj matra ja si myslim ze mojemu prospeje ta ohradka 😉, ikdyz mame prostor po celem byte muj rad utikal presne na ty veci jako elekrika, snury, topeni, postavoval se mi o stul o ktery se mi prastil dvakrat, musela jsem s nim sedet na zemi a i to mi dalo zabrat. O hracky ma zajem jen na chvilicku a pak uz ho zas musim porad drzet aby se mu nic nestalo. Dneska kdyz jsem varila v kuchyni a malej si hral radostne v ohradce tak bylo vse udelane a ted vecer misto vareni a uklizeni mam i cas pro sebe 🙂 🙂 .

matra
31. okt 2009

To je pravda na úkor času to teda je 😀 Ale snažím se mu to přizpůsobit aby to pro něj bylo celkem bezpečné,jinak kabely a podobné věci,ty v jeho zájmu vedou 😠 Momentálně začíná být problém,že mi otevírá zásuvky a skřínky 😀 Včera na to přišel a už mu to jde dost dobře... A myslím si, že kdybych ho dala do ohrádky, odešla vedle do pokoje nebo tak tak by byl kravál, asi si na volnost zvykl...

dru_890
8. mar 2011

Ahojte,

my mame doma dvojicky desatmesacne. Jeden sa uz stava, druhy zatial len do klaku sa horkotazko vytiahne. Ale rozliezaju sa uz po celom byte, strkaju prsty pod dvere, do zasuviek, do suflikov, proste vsetko mozne. Tak sme sa nakoniec rozhodli, ze im kupime ohradku, aby som aspon na WC mohla ist, daco navarit a tak. Kupili sme drevenu, takmer 2x2 metre. A hned ako sme ich tam dali, tak straste pistia a vobec tam nechcu byt.. A ako to tu tak sledujem, vsetci uz tak skoro s okradkou zacinate.. No vobec neviem, ako ich na nu zvyknut.. normalne mam pocit, ze ich tyram. :( Mate daky tip, ako ich tam navyknut? Alebo nejake podobne skusenosti? Dik

anjelicek26
8. mar 2011

My mame ohradku, ale tak davame ho tam od 4 mesiacov, tak je zvyknuty... ma tam hracky, prehra sa tam aj pol hodinku... @dru_890 - no zvyknut tazko, jedine, ze v ohradke budu hracky, ktore inak nemavaju, nech je to pre nich zaujimave, alebo im tam zacnes davat flasu.. nic ineho ma nenapada..

zuzanocka
8. mar 2011

ahojte, nase obidve mali ohradku - teda jednu ohradku a jednu postielku... + postielku na spanie... v kazdej miestnosti nieco 😀
starsia bola celkovo poslusne dieta, s nou problem nebol, prebavila sa tam... lenze mladsiu ked sme dali do ohradky, spustila vzdy taky rev, ze som sa bala, aby na nas susedia nezavolali socialku 😀 nezvykla si nikdy... nepomohlo nic... ani zaujimave hracky, ani ked si sestricka vliezla k nej... vydrzala tam, kym nevyhadzala vsetko von, co trvalo max. 5 minut a hotovo.. ona je doteraz strasny cecok... spi NA mne (nie PRI mne), stale sa pyta na ruky, znicila som si pri nej chcbticu, mala som si kupit satku ☹
no ale vseobecne na margo ohradky...myslim, ze je to dobra vec, dieta sa nauci chytit sprusli a postavit sa, sadnut si...

alinka987
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
paula789
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikiki29
2. mar 2020

Ahojte, používal niekto ohrádku aj po 1 roku? Mám drevenú ohrádku 1x1m, malý sa tam pekne hráva no je tam čím ďalej tým menej. V poslednej dobe je tam viac menej len keď odbehnem na WC a nemôžem na neho dozerať. Myslíte že je čas zrušiť ju? Kedy ste využívali ohrádku vy? Keď som s ním v miestnosti, hrá sa pekne aj na zemi, nemám potrebu ho obmedzovať v pohybe. No mám strach, že odbehnem a just vtedy vyjde na gauč a spadne 😞