Je na odrážadlo potrebná prilba?

090255
4. mar 2020

Ahojte chcela by som sa spytat ci je potrebna prilba na odrazadlo mysim take to ako bicykel bez pedalov nie male plastove plus aka prilba je naj alebo s akou ste spokojne? Dakujem

nikpa
4. mar 2020

@090255 sama si odpovedz ci je potrebné aby tvoje dieťa malo chránenú hlavu prilbou alebo nie. Je to len na tebe. Za mňa určite áno, my používame pri odrazadle rovnaku prilbu ako na bajk.

fiafia
4. mar 2020

@090255 suhlas s komentom vyssie. Urcite prilba a moja ma aj chranice na kolena 😊

belllinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
belllinka
4. mar 2020

Ja som nedavala, ale je to na tebe. Povinna nie je.

prevenar
4. mar 2020

@090255 Samozrejme ,ze ano ..nevies do coho narazi tvoje dieta, alebo kto / co narazi donho .

schoki
4. mar 2020

Ahoj,prilbu urcite ano!Na odrazatku,kolobezke,bicykli...Ja davam dokonca aj na go-cart,alebo ked ide so mnou na bicykli.Inak by uz mal niekolko krat zlomeny nos a bez zubov.
A aspon si na nu zvykne.My mame pre drobca Abus.Raz mal na kolobezke nehodu,ze sa prilba rozbila.Nechcem si predstavit ako by dopadol bez prilby.Takze ANO-prilbu treba!

abby11
4. mar 2020

@090255 Malý nosí , bez nej ani nesadne na odrážadlo. Dúfam, že mu to vydrží.

bagre
4. mar 2020

moji nosia, ak som ich načapala bez prilby bolo zle 🙂
pády sú rôzne - syn padol v začiatkoch kým prišla prilba a to šiel len pomaly popred bráničku...odvtedy striehnem ako sup

ladyvi
4. mar 2020

Vacsina deti nenosi co sledujem. Moja mala nosila od 18mesiacov na trojkolke. Aby mala zvyk. Ze prilba sa musi. Potom na odrazadle sa mi raz vyvratila nestastne a spadla na kamen. Prinajmensom by sme skoncili so sitou hlavou. Ak nie horsie. Ja som zastanca primeranej opatrnosti. Chranice na ruky nohy nedavam. Ale hlava je hlava. Inak jazdi 2 roky, uz aj ma bicykli, ale este nikdy okrem toho jedineho raz nespadla. Lenze aj raz staci, ak je to nestastne.

090255
autor
4. mar 2020

A ktora prilba znacka a pod je naj?

lma633593
5. okt 2021
Používateľ lma633593 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lma633593.

nie je povinná ale istota je istotu, ja by som na odrážadlo malého bez prilby nepustila, máme túto https://www.cyklospeciality.sk/sk/prilby/detska-helma-baby-nutty-head-in-the-clouds-xxs/ a nosí ju rád

tiana_l
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kika_flower
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vevericka554
21. júl 2022

My sme na odrážadlo nezvykli dávať, ale určite je to bezpečnejšie s ňou, hlavne už keď je dieťa rýchlejšie na odrážadle.

erikama8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
krstn003
23. okt 2022

moc sme ju nedávali malej na odrážadlo,

iwesska
23. okt 2022

Priklad zo zivota. Moj mal novu plastovu motorku. Trvala som na tom aby mal prilbu. Mal ju tiez 1x. Vysiel z domu,rozbehol sa,zatocil dole kopcom,tam bol hrbol,vykotilo ho,tresol si hlavu a prilba zostala preliacena. Vies si predstavit ako by vyzerala jeho hlava?!?
P.S. Dovtedy som ziadne dieta na plastovej motorke s prilbou nevidela,nikoho som sa nepytala,ci mu ju mam dat,riadila som sa materskym instinktom.

slovakboy
23. okt 2022

@090255
@iwesska podobný prípad mi vravela suseda s jej dcérkou. Na odrážadle jej raz nedala prilbu lebo zabudla a ona akurát vtedy šup na hlavičku dopredu prepadla bol veľký plač ale našťastie sa nič nestalo. Keby mala tu prilbu nemala by odrenínu na čielku. Nie je to povinne ale radšej daj. Všetky prilby sú testované a musia byt bezpečné. Aspoň u cyklistických viem že niekedy ľudia chcú najdrahšiu a myslia si že je najbezpecnejsia. Ale ona je drahá len kvôli značke hmotnosti alebo odvetraniu. Kúp niečo ľahké a nie veľké aby sa v tom cítila pohodlne.