Koľko darčekov dostanú vaše deti pod stromček?

danculik
10. dec 2012

ahojte🙂 Už nie prvý krát ma trápi táto otázka.Koľko darčekov dostávajú deti pod stromček od vás rodičov? Mám na mysli, či 4 alebo 5?...a čo sú väčšinou tie darčeky? hračky?..Lebo ja stále si hovorím že majú buď toho málo alebo veľa. S mm sme sa zhodli že asi tak každý (2 deti) dostanú po tri darčeky a basta. Ja neviem mne to príde málo, či?🙂)) lebo ja by som tým mojim deťom dokúpila🙂)) ale asi mm má pravdu že tak 2 hračky stačia plus nejaká knižka,poprípade oblečko🙂 viem že ešte u starých rodičov dostanú darčeky aj od svojich krstných...🙂lebo ak zasa majú toho veľa, tak nevedia čo skôr a potom ich to aj tak nebaví...čo si myslíte vy?ako je to u vás?

danielitka26
10. dec 2012

to ako snad nemyslis vazne tuto temu 🤐 😕

felinda
10. dec 2012

Hm..keď vidím tieto albumy plné oblečenia, príde mi to čudne...keď som bola ,,mladšia,, nosila som rifle až kým sa mi nezodrali..a potom som ich aj tak ešte chvíľu nosila 😀 . A na vianoce bol pre nás najvačším darčekom , keď ocino prišiel domov...
Ja mám teraz jedného skoro 4 ročného synčeka, ktorý tak isto všetko chce..lebo to má Maťko , Alex....ale naučili sme ho , že materialne veci nie sú dôležité. Dostane jeden vysnívaný darček, auto na ovládanie a tým končí 🙂 nemyslím si , že to je kruté, príde mi to správne. A môžem sa popýšiť, že začína mať cítenie ako ja, prednedávnom si sám vytriedil hračky, ktoré už ,,neľúbi,, a tie poputujú do krízového centra..
Takže moja odpoveď je jeden 🙂

ewca
10. dec 2012

No ono je to asi rozne...mam kamosku, ktora po minulom roku sa rozhodi, ze namiesto kopec blbosti jej radsej kupia 1-2 vacsie dary... dalsiu mam taku, ktora s muzom nekupia dcere nic, lebo zo vsetkch stran dostane kopec hraciek...my sme dcere kupili podla mna vela veci, ale su to skor take drobnosti, vacsie darceky dostane od zvysku rodiny...podla mna toho bude mat aj tak velmi vela, tak to potom vyriesime tak, ze nieco bude mat doma, nieco u jednych starkych, nieco u druhych aby mala vsade nieco...neviem kolko rokov maju tvoje deticky a co ich zaujima...ja keby som mala vela penazi, kupujem vela veci...aj ked viem, ze cim viacej hraciek dieta dostane tak to nie je uplne produktivne, lebo potom sa nevie s nicim poriadne zahrat...ale ja som sisi, ja by som jej kazdu chvilku nieco kupovala v nadeji ze sa zahra aj sama a nakoniec aj tak skoncime pri spievankove 🙂

polyana
10. dec 2012

@danculik u nás to je podobne. Dohodli sme sa s mužom, že tohto roku to bude max. 3 hračky pre každého. K tomu nejaké pyžamko, tričko. Ale akonáhle sme v meste, tak on je prvý,ktorý beží ku hračkám a opäť niečo vyberá. 😉 A práve dnes som pozerala do skrine,že už tam má každý z našich synov po 5 hračiek. 😵 Tuším už manžela nepustím na nákup, lebo za dva týždne ešte vykúpi pol hračkárstva. 😀

ivik9
10. dec 2012

vzdy sme kupovali po 3,4,5 darcekov a dcera nevedela od radosti, s ktorym sa hrat, chvilu s kazdym a potom ju to omrzelo. Minuly rok sme vyskusali kupit dievcatam po jednom darceku.....a mozem povedat, ze super.....kazda sa vyhrala s darcekom teda riadne a dlhoooo......tak sme urobili aj tento rok, kupili sme detom po jednom darceku....nemam vycitky, ved predsa nejde o to kupit vela darcekov......Vianoce su predsa o inom a to ucime aj svoje deti 🙂
a paci sa mi odpoved @felinda
Takze aj moja odpoved je jeden.

danculik
autor
10. dec 2012

@danielitka26 ..myslim 🙂

mummy01
10. dec 2012

@danculik ja mam tuto dilemu kazdy rok 😀 tento rok sme kupili kazdemu po 1 hracke po ktorej tuzili,nejake oblecko,kazdemu hudobny nastroj a este chcem dokupit kazdemu jedno DVD-cko s oblubenou rozpravkou.Od babiek tiez toho podostavaju dost....

tulka3
10. dec 2012

3-4 kusy (je tam nieco za 30 eur ale aj nieco za euro) - cca v hodnote 50 eur teda kazda dcerka od nas ako rodicov, plus donesu min. po dva kusy kazda babka s dedkom pre kazdu vnucku a dalsie dostanu od krstnych mam, takze podla mna az dost 😉 aj tak po tretej krabici uz ani nevedia, s cim sa skor hrat, takze naco to prehanat 😎

danculik
autor
10. dec 2012

@felinda
@ewca
@polyana
@ivik9

Veď presne o to mi ide, že či to nebude kruté pre to dieťa mať "len" 3 darčeky...lebo každý rok mali toho veľmi veľa...a nevedeli sa poriadne s ničím pohrať...a potom niektoré hračky ostali nepovšimnuté...deti majú , dcera 5,5 rokov...a syn má 15 mesiacov....

danculik
autor
10. dec 2012

@mummy01 ..a ja som si myslela ze iba ja mam tuto dilemu 😀 😀

danculik
autor
10. dec 2012

@tulka3 ..tiež si to myslím 😀 😀

palinkovamaminka
10. dec 2012

@danculik u nas velmi podobne, 2,3 hracky+knizky. ved to, ze este od rodiny bude raz tolko, takze dokopy je to dost.
@danielitka26 preco sa ti nepaci tema? ono je to lakave nakupit vela, niektore hracky su dost lacne a aj tie, co zaberu miesto az po plafon 🙂

dm1
10. dec 2012

my sme kupili 2 hracky a knizky 2 tie ma rad. Viac nebudeme kupovat pretoze dostane este nieco u oboch babiek, krstnej, tety, svagra. Uz to mi pride moc a vaham co povedat sestre aby kupila aby vobec vedel s cim sa hrat. Podla mna je zbytocne davat veeeela hraciek potom to deti uz ani nevnimaju

danculik
autor
10. dec 2012

..píšem to hlavne preto, lebo som bola dneska v hračkárstve...a normalne ked som videla tých ludi ako mali v košíkoch plno hračiek, velké krabice, male...no proste taký plný košík, že im to z toho vypadúvalo...tak som mala dosť.... 😖 ..myslím, že to bolo "choré"...veď vianoce nie sú predsa o darčekoch, či?

mummy01
10. dec 2012

@danculik neboj nemas 😀

hradnapani
10. dec 2012

@danculik tento rok som si vymyslela takyto model: 1 hracka, 1 knizka, 1 oblecko, 1 dvd 🙂 aby to mal pestre... a ked priratam, ze od rodiny toho podostava tiez, tak toho bude az az... ale priznavam, ze do tohto modelu ma dotlacili financie, keby ich bolo viac, asi aj darcekov by bolo viac, ale v zasade si myslim, ze to uplne staci.

felinda
10. dec 2012

@danculik krute???však dostanú darček .Neostanú sedieť pod halúzkou na prázdno..ale to je tým , ako si dieťatko naučíš...náš hold rozumie, že ježiško musí plniť sny veľa deťom a preto mu môže poslať len jeden darček....

danielitka26
10. dec 2012

doteraz ste sa tu vsetky predbiehali ktora da aku fotku so sladkostami od "mikulasa" system kto kupil viac!

teraz sa zacne predbiahanie kto da pod stromcek 3- 5 alebo 30 darcekov.....ste strasne zeny zobudte sa, vianoce predsa niesu o darcekoch, vianoce su o rodine pokoji laske a pohode

danculik
autor
10. dec 2012

@hradnapani ..ved to ze aj mna dotlacili financie 😀 😀 ..ale zasa na druhej strane si myslim ze im to bude stačiť, 2 hračky každý, knižka, oblečko....a nejaká spoloč.hra...a dosť 😀

sampo
10. dec 2012

kocik a oblecko pre babiky, maly sporak (varic) a skladacku hello kitty do serie 🙂 a to staci. Viac nechce ani nepotrebuje. Hoci obavam sa, ze isto este nejaku zbytocnost od rodiny 😅

ewca
10. dec 2012

@danculik tak 15 mesacne dieta si podla mna este velmi ani neuvedomuje, ze su to darceky atd... a 5,4 rocne dieta asi uz aj vie povedat co by chcelo...tak by som kupila to co to dieta chce, a ak je to drahe tak len nejaku drobnost k tomu a ak v pohode, tak jednu dve drobnosti... teda aspon ja by som to tak urobila... kazdy by mal spravit tak ako mu to vyhovuje a ako je to najlepsie... nehovorim, ze je zle kupit len jeden vacsi dar ani kupit viacej malych...napr. moj brat vzdy chcel nieco vacsie apovedal, ze ine nepotrebuje, ja som skor bola taka, ze radsej viace drobnosti ako jeden velky dar...takze je to indiviualne...moja dcera je jedine vnuca z jednej aj druhej strany a ked jej chcu kupovat, ja im branit nebudem...kym na to mame moznost aj prostriedky tak jej kupovat budeme, to ale neznamena, ze aj ked dostane vela darcekov, ze ju neucime tesit sa s drobnost a beznych kazdodennych veci...

danculik
autor
10. dec 2012

@danielitka26 ...ano to ti nikto neberie...len som sa chcela uistit, ci iba ja som taka, ze deti budu mat darceky, smybolicky, nie tak ze nebudu vidiet stromcek, toto sa mi uz zda byt chore....vianoce su o niecom inom...tak preto som chcela vidiet ci si to iba ja myslim ,alebo je tu este aj niekto iny.

ajsenz
10. dec 2012

ja síce dieťa len čakám ale aj mne ako decku sa viac rátala jedna vec, napr. jedna bábika a potom knižka nejaké pekné tričko a dosť... lebo keď toho bolo viac už sme si to nevážili a vidím to aj u môjho brata že on by si už nevážil jeden drahý darček ako ja v minulosti... a tak nejako chcem aj ja pristupovať k tomu môjmu brušku, učiť ho s kromnosti lebo myslím že ak si teraz dieťa naučíte na veľa darčekov už to bude len horšie a dieťa si zapamätá na čo ,,má,, a na čo nie 🙂
takže jeden darček stačí 🙂 a potom už len niečo napr. do školy a na oblečko.

acrobaleno
10. dec 2012

Ja keď som bola malá, dostávala som jeden darček a prišlo mi to úplne normálne. Podľa mňa je zbytočné deťom kupovať hromady darčekov. Vidím to na malom bratrancovi a sesternice, tak sú rozmaznaní, že už si to ani nevnímajú, iba odbaľujú a počítajú, ale na darčeky sa ani poriadne nepozrú.

danielitka26
10. dec 2012

@palinkovamaminka pretoze podla mna vianoce niesu o darcekoch, ci? niekde si rodiny postacia s jednym parom ponoziek ako symbolika ze sa na nikoho nezabudlo a v rodine je pokoj a harmonia, materialna stranka vianoc niejeo laske a pohode je to o darcekoch kto ma kolko penazi aby kupil to a to ...ja kazdemu kupim drobost do 5eur, len pre symbol ale pre mna bude najdolezitejsie ze budem cez tie najkrajsie sviatky roku byt s mojou rodinou a k tomu mi darceky vobec nechybaju

hradnapani
10. dec 2012

@danielitka26 myslim, ze ani jedna normalna zena by nevymenila vianocnu pohodu ani za sto darcekov pre deti. A vies ako sa hovori, podla seba sudim teba... takze kto je tu strasny? 😉

simcika
10. dec 2012

jednu jednu policajnú stanicu s autom plus vysielačka k tomu. Všetko iné má pekne a zachovalé, nevidím dôvod na iné hračky. Ten konzum je lákavý a strašný...Na tú pol. stanicu sa tešil a bola to pre neho motivácia, aby sa pekne správal...

jasminet
10. dec 2012

u nas kopec - od gumiciek do vlasov, cez oblecko, po vysnivanu kolobezku - kedze sme na vianoce s mojimi rodicmi, tak dostane od nas s muzom, babiny a deda a mojho brata vsetko naraz. ale skor kreativne veci - pastelky, prazdne puzzle, ktore si moze sama vyfarbit, magneticke skladacky, nejaka kniha, dvd...

monda17
10. dec 2012

Mám toho na sklade viac, ale dostanú asi každý 3 aj to neviem či nebude veľa, kedže je medzi nimi malý rozdiel, hračky si budú požičiavať, hrať sa spolu ... všetkého veľa škodí ... aj hračiek. Ja im v priebehu roka aj niektoré schovávam, hlavne tie ktoré len rozhádžu a koniec ... Za nejaký čas ich vytiahnem a hned sú vzácnejšie, alebo ak sú to také čo ich nezaujímajú vôbec ... také idú z domu. U nás to je aj na meniny a narodeniny tak, že oslávenec dostane od každého jeden darček, t.j. 3 darčeky.

lucyfuk77
10. dec 2012

Kazdy 2 hracky ( starsi puzzle a sipky, mladsi drevene kocky a drvene auticko) plus kazdy 2 veci na oblecko ( starsi 2x kosela a mladsi tricko s dlhym rukavom a bundu - vsetko potrebne, nie kvoli parade)