Mám podpísať súhlas o odobratí vaječníkov?

alexandra909
16. feb 2014

Tento tyzden ma caka laparoskopia - diagnosticka, + prefuky a podobne podla potreby. Dr. mi ale povedala ze mi rano daju podpisat papier ci suhlasim s odobratim vajecnikov ak bude treba..... Podpisat??? mam 28, o babo sa snazime.

motiilik
16. feb 2014

Ja by som nesuhlasila...neviem sice ake mas zdr.problemy,ale odobratie vajickov u tak mladej zeny je aj na kolzultaciu s viacerymi lekarmi,nie len nazor jedneho...drzim palce,nech ti vsetko dobre dopadne. 😉

evkag
16. feb 2014

Ahoj, ja som bola na prefuku 18.12.1013 v Kosiciach a nikto ma na ziaden papier neupozornil. Uz som to tu niekde citala, ze vraj take nieco davaju podpisovat, ale ja som len podpisala suhlas s operaciou, o ziadnom pripadnom odobrati vajecnikov nebola vobec rec! Drzim prsty, presla som si tym, nieje to nic hrozne. Vela stastia

evadek
16. feb 2014

A kde ides na laparoskopiu....ja mám ist v marci do ruzinov.nemoc.

radina
16. feb 2014

ja mam par dni po laparke a taketo nieco som nepodpisovala, ale vedela som dopredu od dr. , ze ak by bol vajcovod na tom zle, tak ho vezmu, lebo ak mas saktosalpinx, v nom sa tvori zapalova tekutina, ktora je toxicka pre embryo.

zita19
16. feb 2014

S odobratim vajecnikov v ziadnom pripade nedavaj suhlas. Ked sa im nieco nebude zdat v poriadku tak nech zoberu vzorky na histologiu. Ak by nevysla dobre este stale sa to da vybrat pri druhom zakroku. Normalne to rukou napis do toho papiera co ti daju podpisat aby si nahodou nieco neprehliadla alebo aby tam nebola nejaka veta, ze bude sa postupovat podla uvazenia operatera, aj ked nemyslim, ze k takemu radikalnemu zasahu by operater pristupil len tak "z brucha"

dukokatka
16. feb 2014

ak ti odoberu vajecniky tak prirodzene neotehotnies iba ak ivf,.

dionyzka
16. feb 2014

ja by som nepodpisala. Na Tvojom mieste toto konzultujem s viacerymi lekarmi a chodim, studujem, nedam sa. Ak by sa viaceri zhodli, ze treba dat von - potom by som to riesila.

palomka
16. feb 2014

tiez by som nepodpisala a ak by po operacii lekar povedal, ze musia ist von, tak by som si dala zmrazit vajicka a az potom dat vybrat vajecniky 😉

ikke
16. feb 2014

naozaj VAJECNIKY???
bez vajecnikov nielen ze prirodzene neotehotnies, ale ani nikdy nebudes mat vlastne deti... okrem toho vajecniky produkuju hormon, bez nich budes po zvysok zivota na liekoch (pokial viem...). takyto papier sa nepodpisuje pri diagnostickej operacii.

mozno tak ak by islo o vajcovody, no predtym by som si nechala vysvetlit, v akych pripadoch presne by ich zobrali a ci nie je ina moznost.

jaja9891
20. feb 2014

ako spominaju zienky vyssie,ak prides o vajecniky,nikdy nebudes mat deti,nijakym sposobom,iba ak adopciou.... ak ich bude nutne odobrat,tak radsej si dat odobrat vajicka a zmrazit,alebo otehotniet cim skor teraz..... ja som bola na operacii a nepamätam si aby som taky papier podpisovala...

elliie
21. feb 2014

NIE!

reni1512
21. feb 2014

nie nie nie....cosi teraz....ak mas problemy a snazite sa, skus kontaktovat bylinkarku Anku Kopačovu z Vrboveho, ja som po operacii nadoru, endometrioza, jeden vajecnik nemam a mame 7 mesacnu dcerku...pomohla mi. Urcite take nieco teraz nepodstupuj...na to musi byt ovela vaznejsia diagnoza aby sli von.

vianne
21. feb 2014

pokial ide len o diagnosticku laparoskopiu, a neexistuje predbezny dovod (podozrenie na nador a pod.) tak urcite nepodpisuj....si velmi mlada na to, aby si si nechala zobrat vajecniky. v informovanom suhlase ktory podpisujes pred operaciou, je veta, ze splnomocnujes operatera, aby urobil zakroky pocas operacie, ktore uzna za vhodne....vzdy mas ale moznost konkretny zakrok vylucit, a toto napisat do toho papiera, resp. lekar je povinny napisat o aky konkretny zakrok pojde....cize nie si povinna, dovolit aby si pocas operacie robili co chcu. toto je velmi dolezite rozhodnutie s trvalymi nasledkami, ak idu robit diagnmosticku operaciu, nech pozru, zoberu vzorky, a nech ti daju moznost rozhodnut sa sama, co podstupis a co nie....

desszi
21. feb 2014

NIEEEEE!!!! Boze moj, ti lekari vedia naozaj len vykuchavat????!!!!! Aky mas problem? Ake metody si skusala? Treba skusit alternativy, pomahaju aj tam, kde medicina zlyhala. Je ich tu hned niekolko, ked nepomoze jedna, stale je tu druha. Urcite nic nepodpisuj.

whiterosses
21. feb 2014

ja by som si nedala, však si mladá baba .. čo si .. pokazíš sa viac ako si . len si mala napísať viac aký máš problém ...

koniarova
21. feb 2014

Nemyslela si ty na odobratie vajíčok ? Odobratie vaječníkov v tvojej situácii je nejaká blbosť.

kveta
21. feb 2014

Dala by som suhlas, ze v pripade bezprostredneho ohrozenia zivota mozu urobit co uznanu za vhodne. V inom pripade nie.