Oslovenie "miláčik"

katkahascakova
3. apr 2017

Ahojte 🙂
Ako chápete oslovenie miláčik, keď tak osloví niekto dospelý 15-ročné dievča? (Nie je to rodina)

ema234
3. apr 2017

Ked je to zena tak ok,ale muz nie.

janickacrazy
3. apr 2017

No tak to je ťažko, lebo niekto je taký že prenho je miláčik každý, ja to používam len pre manžela a maximálne tak pre deti. Ale poznám ľudí, ktorí týmto výrazom oslovujú kamošky, predavačky v obchode, čašníčky a pod. Pre niekoho to nič neznamená.

sunny8
3. apr 2017

Dakto to pouziva bezne nie ako slovo urcene manzelovi alebo priatelovi. U nas tak ide zlato alebo laska moja 😂😂😂 bezne oslovenie v robote nikto to uz neriesi ze sa to ma pouzivat len pre milovanu osobu 😂

dominika6
3. apr 2017

@katkahascakova miláčik je milovaná osoba,nie hocikto z ulice,či z roboty..

lorela
3. apr 2017

Tiež som toho názoru, že niekto si takéto a podobné slovo dokáže natoľko osvojiť, že ho používa bežne a pre každého. Osobne mi to nepríde 2x vhodné, ale budiš. Je to zlozvyk.
No a príklad zo života; kolegyňa, ktorá "anjelik" vysloví tak 200 krát za deň. Kolegyniam, kolegom, kamarátkam, známym, poštárke, pokladníčke... A môj kamarát, ale len kým som ho neupozornila, že "mojko" hovorí už aj kolegom 😝..

katkahascakova
autor
3. apr 2017

@janickacrazy Ďakujem za názor, ale myslím, že to nie je tento prípad. Nezdá sa mi, že by tak prezývala každého. 🙂

katkahascakova
autor
3. apr 2017

@dominika6 Áno, ale každý to berie ináč. 😉

lintu
3. apr 2017

Keď spomínaš prípad, čo konkrétne sa udialo?

Miláčikovať sa dá z rôznych dôvodov. Niekto to berie ako všedné oslovenie....niekto tak oslovuje len milovaných ľudí.... niekto to použije z irónie, keď druhý sa napr. v niečom mýli alebo človek tým druhým opovrhuje...
Záleží na kontexte.

katkahascakova
autor
3. apr 2017

@lorela Áno to je pravda, len neviem, ako som to oslovenie mala pochopiť. 😕 ale tvoje zážitky sú super, to muselo byť smiechu 😂

katkahascakova
autor
3. apr 2017

@lintu Mala som problémy, s ktorými som si sama nevedela poradiť a tak som jej napísala.. (povedala, že keď ma niečo bude trápiť nech napíšem) na to mi odpísala, že: ,,Miláčik, čo sa deje?" Nevedela som, ako mám to oslovenie pochopiť. 😕

lorela
3. apr 2017

@katkahascakova Hlavne si nenamýšľať 😉. V súvislosti s tým mojim kamarátom a jeho všadeprítomným "mojkom" si jedna známa začala namýšľať, že po nej neskutočne ide, lebo inak ako "mojko" jej ani nehovorí. Nuž, ani jej meno si nepamätal... 🙂

lorela
3. apr 2017

@katkahascakova Ty si tá 15-ročná a dospelá žena ťa oslovila "miláčik"? Tak potom to neber nijako inak, len že ťa chcela osloviť milo a láskavo, láskavo tak, ako osloví matka svoje dieťa.

... A nekonšpiruj.

lintu
3. apr 2017

Tak toto bolo myslené asi v dobrom (možno to bežné oslovenie alebo súcit). Hej, pre niekoho sú tie oslovenia nezvyčajné, ale ak s tebou osoba bez problémov komunikuje, netreba sa tým zaoberať. Treba prehliadať, pokým ti niekto priamo nenadáva 🙂

katkahascakova
autor
3. apr 2017

Ďakujem všetkým 🙂

nyusika
3. apr 2017

ja toto pouzivam uplne bezne, najcastejsie vtedy, ked som ironicka...a nie na partnera.

stastnablcha
3. apr 2017

no keby tak niekto dospely povedal mojej 15 rocnej dcere asi bys om sa ozvala ze sa mi to nie celkom zda..